IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: Agula84 » 14 cze 2011, 20:14

Morfologia jest chyba najbardziej podstawowym badaniem, wiaodmo, że nie wykaże wszystkich problemów, ale czesto jednak jest kluczowa w diagnostyce roznych chorob, nie mowiac juz np o morfologii kontrolnej w ciazy. W przypadku ibs nie powinna wykazywac odchlen od normy...

ale mnie męczył dziś brzuch- żołądek, nie wiem, szczególnie przy wdechu. Dość mam tego stanu, dość!
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 14 cze 2011, 21:38

no ja mam morfologie ok i zaostrzenie..
trzymajcie sie tam agula i alis.
dzisiaj sie dowiedzialam, ze jest jakis program dla ibs to sie podpytam co i jak.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 14 cze 2011, 21:51

Alutka86 pisze:no ja mam morfologie ok i zaostrzenie..
powoli staje sie to regula :/

dopytaj się, powoli popadam w paranoje, a psychiatra dopiero na koniec lipca :(

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 15 cze 2011, 08:06

nie ma poblemu dopyam sie.. trzymaj sie. postaraj sie nie nakrecac, wiem ze jest ciezko ale da sie! na prawde

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 15 cze 2011, 11:26

Agula84 myślisz, że psychiatra Ci pomoże?? Ja sama byłam u 3 bo też mnie ciągle wysyłali no to myślałam sobie czemu nie a może właśnie mi pomoże. Zawsze jak przyszłam usłyszałam jedno, a mianowicie na brzuch my nie leczymy, najlepszy lek na brzuch to sulpiryd a jak on nie pomaga to można robić z pacjenta królika doświadczalnego i łykać leki psychotropowe, które mają bardzo dużo niepożadanych skutków(po jednym 20 kg można przytyć) ale cóż spróbowałam no i też nie odczułam różnicy....eh no to psychiatrzy nie kazali mi już przychodzić bo nie mogą mi pomóc. Jeżeli masz jakieś dolegliwości typu zmiana nastroju, smutek itp. to może Ci coś pomocnego zapiszą, a jeśli masz tylko dolegliwości ze strony układu pokarmowego to powiem brutalnie;nie licz na to.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

bella82
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: świętokrzyskie

Post autor: bella82 » 15 cze 2011, 15:10

Niekoniecznie, ktoś z moich bliskich osób też miał problemy "brzuchowe",po wielu badaniach w tym kolonoskopii(bez wycinków),gastroskopii itd nic nie wychodziło,aż któryś lekarz skierował ją do psychiatry,który zdiagnozował depresję( chociaż nie było typowych objawów) i dostała antydepresanty i brzuch się uspokoił.Czasem depresja oprócz spadku nastroju itd może dawać objawy ze strony różnych narządów,w tym jamy brzusznej.Nerwica wegetatywna czy hipochondryczna też jest taką chorobą która może dawać takie objawy.No,ale wtedy kolonoskopia z pobraniem wycinków musi być ok.
Biorę Pentasa 2*2 tabl.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 15 cze 2011, 16:55

wedlug mnie zawsze warto sprobowac.. jak sie nie pojdzie i nie sprawdzi to sie nie bedzie wiedzialo czy zadziaala.. kazdy jest inny..

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 15 cze 2011, 16:55

Ja poszedłem do psychiatry bo słyszałem, że leki od niego mogą pomóc. Dostałem sulpiryd, jeszcze go nie biorę bo mnie nie stać. No ale pani psychiatra powiedziała, że ma wielu pacjentów z IBS i że leki nie pomagają im... No i ogólnie zjechała mnie kompletnie nazywając malkontentem o niedojrzałych poglądach. Człowiek otwiera się po 23 latach i uczy rozmawiać o swoich problemach i słyszy coś takiego... Nie polecam psychiatrów, jeśli nie macie porządnego problemu z głową...

"Jeżeli masz jakieś dolegliwości typu zmiana nastroju, smutek itp. to może Ci coś pomocnego zapiszą, a jeśli masz tylko dolegliwości ze strony układu pokarmowego to powiem brutalnie;nie licz na to." 100% truth ;)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 15 cze 2011, 19:26

bella82 pisze:Niekoniecznie, ktoś z moich bliskich osób też miał problemy "brzuchowe",po wielu badaniach w tym kolonoskopii(bez wycinków),gastroskopii itd nic nie wychodziło,aż któryś lekarz skierował ją do psychiatry,który zdiagnozował depresję( chociaż nie było typowych objawów) i dostała antydepresanty i brzuch się uspokoił.Czasem depresja oprócz spadku nastroju itd może dawać objawy ze strony różnych narządów,w tym jamy brzusznej.Nerwica wegetatywna czy hipochondryczna też jest taką chorobą która może dawać takie objawy.No,ale wtedy kolonoskopia z pobraniem wycinków musi być ok.
A jaki konkretnie lek?

[ Dodano: 15-06-2011 ]
ChildOfCracow pisze:Ja poszedłem do psychiatry bo słyszałem, że leki od niego mogą pomóc. Dostałem sulpiryd, jeszcze go nie biorę bo mnie nie stać. No ale pani psychiatra powiedziała, że ma wielu pacjentów z IBS i że leki nie pomagają im... No i ogólnie zjechała mnie kompletnie nazywając malkontentem o niedojrzałych poglądach. Człowiek otwiera się po 23 latach i uczy rozmawiać o swoich problemach i słyszy coś takiego... Nie polecam psychiatrów, jeśli nie macie porządnego problemu z głową...

"Jeżeli masz jakieś dolegliwości typu zmiana nastroju, smutek itp. to może Ci coś pomocnego zapiszą, a jeśli masz tylko dolegliwości ze strony układu pokarmowego to powiem brutalnie;nie licz na to." 100% truth ;)
No ja biorę sulpiryd i powiem Ci, że dla mnie nie ma różnicy czy łykam to czy nie, ale biorę a co mi tam:))Może Tobie pomoze, czego szczerzę Ci życzę:) No skoro psychiatra tak Cię nazwała to raczej była to mało kompetentna osoba. Tak jak już pisałam mam duże doświadczenie z psychiatrami i zawsze są to spokojne, opanowane osoby. A ta na którą trafiłeś na pewno taka nie była!!! Także olej ją. No ja trafiłam na takiego gastrologa, co się wydziera i nie da nic pacjentowi powiedzieć i od wejścia każe iść do psychiatry, a nawet nie raczyła zajrzeć do wyników, zresztą opisłam to na forum. Takich lekarzy poprostu trzeba omijać.... Psychiatrzy chcą leczyć problemy z nastrojem itp, a nie brzuch.

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 15 cze 2011, 20:34

KOchani, pokladam nadzieje w psychiatrze, mimo ze nie mam porzadnie narabane w glowie :)) Mamie mojej pomogla ta lekarka a bujala sie z bolem brzucha tak na moje oko ze 2 lata- tyle wiem, choc moze i dluzej. Zobacze, nie mam nic do stracenia a mysle ze moge cos na tym zyskac :)

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 15 cze 2011, 22:14

pytalam sie o ten program dla ibs. i wypelnia sie test. na postawie niego kwalifikuja do 1 z 3 grup. kazda z grup bierze inny zestaw lekow. ale wiecej nic nie wiem..
Poprosilam Elę w szpitalu, zeby sie zalogowala to pewnie napisze wam cos wiecej..

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 16 cze 2011, 11:11

Alutka86 pisze:pytalam sie o ten program dla ibs. i wypelnia sie test. na postawie niego kwalifikuja do 1 z 3 grup. kazda z grup bierze inny zestaw lekow. ale wiecej nic nie wiem..
Poprosilam Elę w szpitalu, zeby sie zalogowala to pewnie napisze wam cos wiecej..
Ale to tylko u was w Łodzi jest, tak??

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 16 cze 2011, 13:10

Alis pisze:
Ale to tylko u was w Łodzi jest, tak??
szczerze to nie wiem, ale nie wydaje mi sie zeby byl tylko i wylacznie tam...
bo jak program to program.. :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 cze 2011, 16:14

Agula84 pisze:dopytaj się, powoli popadam w paranoje, a psychiatra dopiero na koniec lipca
bella82 pisze:nic nie wychodziło,aż któryś lekarz skierował ją do psychiatry,który zdiagnozował depresję( chociaż nie było typowych objawów)
namawiałem pewną osobe na wizyte u psychologa,zawsze słyszałem odpowiedż :nie, bo .....
teraz jest w "sanatorium" ze skierowania ZUS,a tam psycholog w bonusie dla wszystkich.
Wczoraj usłyszałem,że " nie wiem dlaczego wcześniej nie byłam u psychologa,wreszcie ktoś z kim mogłam pogadać,słuchał,odpowiadał i nie mówił głupot,nie uzdrowił mnie,ale wiele podpowiedział,widać,ze facet ma wiele doświadczenia,umówiłam się na nastepne wizyty".
Ja tylko dodałbym co zwykle : wybieraj specjalistów klinicznych !!!
ChildOfCracow pisze:Dostałem sulpiryd, jeszcze go nie biorę bo mnie nie stać.
a tego nie rozumiem,on "prawie"" nic nie kosztuje,albo wogole nic nie kosztuje.
Zalezy od recepty.
Z drugiej strony,mi nie pomógł,ale "tyje" się po nim szybko :razz:
ChildOfCracow pisze:Człowiek otwiera się po 23 latach i uczy rozmawiać o swoich problemach i słyszy coś takiego... Nie polecam psychiatrów, jeśli nie macie porządnego problemu z głową...
Alis pisze:Psychiatrzy chcą leczyć problemy z nastrojem itp, a nie brzuch.
NIEPRAWDA,miałem styczność z kilkoma,zarówno faceci i kobiety.
Tylko raz "zdarzył" mi się przypadek "eksperta"( naprawdę eksperta),który był mało komunikatywny,wiec dałem sobie z nim spokój,ale z drugiej strony znam osoby,które bardzo sobie go chwalą i nawiązały z nim dobry kontakt.
Nie można odrzucać pomocy tylko dlatego,że nie trafiło się na odpowiedniego specjaliste.
I szukać tych doświadczonych i komunikatywnych.
Ważne też,żeby się znali i na innych chorobach,a nie tylko na regułkach "psycho..."
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 16 cze 2011, 16:39

obyty.z.cu pisze:NIEPRAWDA,miałem styczność z kilkoma,zarówno faceci i kobiety.
Tylko raz "zdarzył" mi się przypadek "eksperta"( naprawdę eksperta),który był mało komunikatywny,wiec dałem sobie z nim spokój,ale z drugiej strony znam osoby,które bardzo sobie go chwalą i nawiązały z nim dobry kontakt.
Nie można odrzucać pomocy tylko dlatego,że nie trafiło się na odpowiedniego specjaliste.
I szukać tych doświadczonych i komunikatywnych.
Ważne też,żeby się znali i na innych chorobach,a nie tylko na regułkach "psycho...
No to gratuluję, ja niestety nie miałam tyle szcześcia i byłam u 3 psychiatrów, u 2 w spzitalu i u 1 psychologa, no i tak jak powiedziałam nie kazali mi przychodzić, bo nie mogą pomóc na brzuch...A wierzcie mi próbowałam, bo nie widze nic złego w chodzeniu do pscyhologa czy psychiatry, lekarz jak lekarz.

Wczoraj byłam u nowej pani gastrolog i powiedziała mi, że potrzeb anwet 5 lat żeby choroba (nzj) się ujawniło, a ponieważ ja miałam przewlekłe zapalenia spojówek, bóle stawów to może na to wskazywać....trzeba czekac. A może ktoś wie, czy przy zwykłym, tzn. nie nzj, czyli np. bakteryjnym zapaleniu mogą występować takie właśnie dolegliwości-oczy i stawy????

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 22:01 przez Alis, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”