IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: lubelskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: LOSMARCELOS » 26 wrz 2013, 18:26

Już jestem po kolonoskopii... Wszystko ok. Najgorsze chyba było samo przygotowanie do... Uśpili mnie.... Jelito ok, żadnych polipów, podrażnienia itp...
Strach ma wielkie oczy...
Śniło mi się, że jeździłem Dużym Fiatem (Fiat 125p). Heh... Jak się obudziłem było już po...
Lekarz ogólnie był dość konkretny....
Tylko tak się zastanawiam, skoro byłem w uśpieniu (analgosedacji) to czy oni na prawdę zrobili mi kolonoskopie? Może po prostu sobie przespałem... No niby opis mam, zdjęcia też, ale grom wie czy to moje jelita i mój opis :D
Bo myślałem, że po przebudzeniu będę cały obolały a tylko trochę gazy były i nie było to jakieś bolesne... :mrgreen:
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: malaperelka » 15 paź 2013, 19:07

LOSMARCELOS gratulacje :)

A tak w ogóle mam do was kupne pytanie. Dziś, siedząc na kibelku, przed oddaniem stolca, poczułam straszny, skurczowy ból podbrzusza, wręcz nie do opisania. Po załatwieniu się przeszedł. Miał ktoś z was taki objaw? Od razu dodam, że nie było to zatwardzenie.
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 15 paź 2013, 19:48

miewam tak sporadycznie, moze 2- 3 razy, potem czulam taki zmulony brzuch. nic mi się wiecej nie działo, tlumacze sobie to pracą jelita, tak poprostu, chociaz w sumie nie wiem czy słusznie...
Agula 84 :)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 16 paź 2013, 14:21

Hmm może to tak czasem bywa, z tym bólem, ale ciężko mi powiedzieć jaki masz ból......
Ja tak się zastanawiam czy mi mogli zrobić kolonoskopie bez robienia kolonoskopii ? :idea:
Tzn. jak mnie uśpili to może wcale nic nie robili,tylko jedynie kawę wypili, pogadali,a opis i fotki to jakieś gotowe już mieli ?? Bo ja to sobie wyobrażałem, że obudzę się z ogromnym bólem odbytu itp, w środku po przebudzeniu będzie mnie rozrywać a jakoś było nawet ok....

Jac
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Jac » 16 paź 2013, 14:22

Czasem miewam takie bóle. Zwłaszcza, jeśli przez kilka dni nagromadzi mi się ileś tego "materiału" w jelitach. Przychodzi wtedy czas, że zaczynają się skurcze, które narastają, powodując coraz większy ból, aż wreszcie następuje gwałtowne wypróżnienie i wtedy skurcze oraz ból przechodzą.

Yucami
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Yucami » 16 paź 2013, 15:17

malaperelka pisze:LOSMARCELOS gratulacje :)

A tak w ogóle mam do was kupne pytanie. Dziś, siedząc na kibelku, przed oddaniem stolca, poczułam straszny, skurczowy ból podbrzusza, wręcz nie do opisania. Po załatwieniu się przeszedł. Miał ktoś z was taki objaw? Od razu dodam, że nie było to zatwardzenie.
miewam tak, w sumie nie za często, nie wiem z czym to jest związane, z pewnością z potrzebą wypróżnienia, ale nie o ilość u mnie chodzi, bo z zaparciami nie mam problemów, wręcz przeciwnie
ale dzisiaj np. dwa razy miałam w przeciągu jednej godziny
ból jest przeokropny, trwający kilkanaście sekund - normalnie gwiazdy widać

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 16 paź 2013, 20:12

Ooo a mnie dzisiaj od brzucha plecy bolały... Może jeszcze na wszelki wypadek sobie TK jamy brzusznej zrobić? To takie by było dokładniejsze niż USG ale bardziej holistyczne badanie niż kolonoskopia ??

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽

Post autor: malaperelka » 16 paź 2013, 23:33

Dzięki Wam za pomoc :)

Losmarcelos, ja też nic nie czułam po kolonce w narkozie. I nie drąż już u siebie, nie szukaj nic na siłę :). Trzeba z tym żyć, są gorsze choroby... Teraz przyszła jesień, więc objawy też mogą być bardziej intensywne.
Pozdrawiam,
A.
-----

Jac
Początkujący ✽✽

Post autor: Jac » 17 paź 2013, 13:07

Jeśli mogę jeszcze coś podpowiedzieć, to ja używam w przypadku takich bolesnych skurczów Meteospasmyl. U mnie ten lek działa zdecydowanie lepiej niż No-Spa i powoduje wyraźne złagodzenie bólu.

Losmarcelos, również nie odczuwałem żadnego bólu po wybudzeniu z uśpienia, kiedy skończyli u mnie kolonoskopię. Myślę, że brak bólu jest czymś, z czego trzeba się cieszyć , a nie martwić :)

A jeśli chodzi o jesień, to w tym czasie, mój brzuch zauważalnie się uspokaja. Nie wiem, czy ma to jakiś związek z temperaturą otoczenia, ale z reguły mój układ pokarmowy gorzej funkcjonuje latem, kiedy są upały.

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽

Post autor: malaperelka » 18 paź 2013, 00:02

Jac, widać jednak, że każdy organizm jest inny. U mnie niestety na jesieni odzywają się różne dolegliwości... :(
Pozdrawiam,
A.
-----

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 18 paź 2013, 08:26

No u mnie też na jesieni jest znacznie gorzej niż w lecie... Ehhhh... Nie wiem czemu ? :idea: :!: :?:

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 18 paź 2013, 11:39

u mnie tez jest aktualnie fatalnie.... :(
Agula 84 :)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 24 paź 2013, 14:34

Pozostało jakoś przetrwać jesień i zimę. Ale nie ma co narzekać, jeszcze w miarę ciepło. Na pewno na IBS pomaga siłownia i krótka drzemka po południu :)

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽

Post autor: LOSMARCELOS » 06 lis 2013, 22:59

To fakt... Lekarz który cokolwiek mi pomógł i się mną zajął to na słowo zespół jelita drażliwego (jak mu powiedziałem co inni u mnie podejrzewają) to krzyczał zespół, zespół ale różnych chorób! Tutaj niestety IBS wymaga kompleksowego leczenia, ogólnie... To też psychika, do tego dochodzą czasem infekcje, depresja, nerwica, podrażnienie trzustki, nadkwasota, problemy z wątrobą, zła dieta, nieregularny sen, bakterie beztlenowe, grzyby....

Jac
Początkujący ✽✽

Post autor: Jac » 07 lis 2013, 14:51

_Ray_ pisze:sorry za lekki off, ale ucząc sie do egzaminu i czytając o ibs, a potem widząc jak wyglądają realia uważam,że medycyna robi wielką krzywdę pacjentom, przez to,że stowrzyła taką jednostkę chorobową.
A czemu?
Bo najporściej każdemu lekarzowi zrzucić wszystkie dolegliwości na rzecz- o , na pewno ma IBS. diagnoza bezpieczna, potem stosują tzw żadne leczenie.
Serio- powinni tego zabronić.
Takie tam przemyslenia po dzisiejszych zajęciach na oddziale...
Masz rację, że lekarze idą czasem na skróty i od razu stawiają diagnozę IBS, aby pozbyć się pacjenta, bo "na IBS i tak nie ma lekarstwa". W rzeczywistości część z tych pacjentów może mieć CU czy Crohna.

Ale jest też druga strona medalu: Jaką diagnozę powinien postawić lekarz, jeśli u pacjenta wykluczono poprzez badania: CD, CU , microscopic colitis, zakażenie bakteriami itp, a jego układ pokarmowy totalnie źle pracuje, dając charakterystyczne dla IBS objawy (zaparcia na przemian z biegunkami, wzdęcia itp.) ?

Mój gastrolog twierdzi, że za kilka - kilkanaście lat, z tego, co dzisiaj wrzuca się do wspólnego worka pod hasłem "IBS", medycyna opisze kilka różnych chorób.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”