IBS - Zespół Jelita Drażliwego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Re: zespół jelita drażliwego

Post autor: Agula84 » 03 mar 2012, 18:37

byłam dzisiaj u lekarza w k. co prawda nikt tu o nim nie pisze a przynajmniej nie znalazlam, no i tak... poniewaz jakies 10 dni jest ogolnie rzecz biorac ZLE- caly czas mnie boli brzuch, tak biegunkowo, biegunke tez juz mialam 2 razy w bardzo krotkim odstepie czasu no i oczywiscice mam wizje typu na pewno cd sie objawilo itp a nie zaden ibs. jednak pan doktor wlasciwie widzac moje badania od razu poddal w watpliwosc moje obawy- mialam jeszcze jakis czas temu za sugestia Mamci robione badania p ANCA i te drugie oba ujemne plus wszystkie inne wyniki ok, mowi ze raczej nie choroba zapalna. ale mam robic morfologie, ob, crp celiakie jeszcze raz, i mase badan na bakterie bo powiedzial ze tego co mam teraz to by nie wiazal z caloscia moich dolegliwosci, ale z drugiej strony powiedzial ze to raczej czynnosciowe jest, chyba stanowie dla niego wyzwanie, bo tych badan mam ze 20 do zrobienia. zrobie sobie jeszcze ta yersinie ...... pomijam fakt ze prywatnie bo jak sie chaialam zarejestrowac do gastro na sniadeckich to mnie pani zarejestriowala na 23 października. ide blagac rodzinna o skierowania. tak czy inaczej, leczenia ciag dalszy nastapil :) a i kazal mi odstawic serniczki, danonki, tiramisu czyli to co zawiera mleko bo ponieważ uwaza ze to tez moze wplywac na mojego ibsa...
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 03 mar 2012, 18:49

Może wez sobie zrób taką dietke, że same kleiki i zobaczysz czy rzeczywiście ci to nie służy.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: LoneWolf » 03 mar 2012, 19:26

Widzę, że mobilizacja nastąpiła, ja też się wybieram do lekarza i znowu na różne badania.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 03 mar 2012, 19:35

A ja mam termin do szpitala :wink: wszyscy się za siebie biorą na wiosne

Ewa23
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Problemy z żołądkiem, jelitami

Post autor: Ewa23 » 15 mar 2012, 18:50

Witam!
Kiedyś już pisałam na temat tego, że mam problemy z żołądkiem. Od 3 miesięcy przez cały czas boli mnie żołądek, jest mi nie dobrze chociaż nie wymiotuje i ciągle mam wrażenie że coś znajduje się w moim przełyku.
Byłam u lekarza z 5 razy, na początku stwierdził że zbyt gwałtownie reaguje na nerwy i przepisał mi leki na uspokojenie i leki na jelita, przez pierwsze 3 dni pomogły lecz potem bóle znowu zaczęły się nasilać, za drugim razem dostałam przepisane silniejsze leki po których było mi lepiej, ale gdy nie brałam ich odczuwałam taki sam ból. Zostałam ''nafaszerowana'' lekami, ale przez ostatni tydzień pomogło i już nie odwiedzałam lekarza rodzinnego bo sądziłam, że problem się skończył.. ale nie nadługo, od kilku dni odczuwam bóle żołądka i w prawym i lewym boku, są to mocne uściski i w dodatku bardzo wzdął mi się brzuch, można rzec nawet że on po prostu spuchł, bo na pewno przez tydzień nie przytyłam tak mocno, aby mi urósł tak brzuch..
Jak myślicie w czym może tkwić problem?
Chyba muszę wybrać się do lekarza po skierowanie do szpitala..

scaliłam
Ostatnio zmieniony 15 mar 2012, 19:01 przez Ewa23, łącznie zmieniany 1 raz.

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 27 mar 2012, 21:35

_Ray_, nie wiem, z ta nietolerancja... wkurza mnie ta choroba okrutnie. nie jadlam nic mlecznego przez 2 tygodnie i zadnej roznicy, biegunki jak byly tak byly, pierwszy raz nawet u mnie w domu- u rodzicow,a jak 2 lata tam jezdzilam to zawsze bylo tam bardzo w porzadku! zrobilam posiew na bakterie z kalu- NIC, YERSINIA- NIE, ROBACZKI I WYMAZ- UJEMNE- 2 razy.
Alis, dietka nie pomogla, tzn zatrzymala biegunki- ale jak sie papusia ryzyk, kuraczka i marchewe to chyba kazdy by sie tym zapchal, ale jak bolalo tak boli.
zostaja mi chyba faktycznie badania typu tomograf czy rezonans... wizyte planuje sobie na przyszly tydzien i zobaczymy co mi doktor zaporponuje.

rozmawialam z pania ktora rejestruje do badan, ogolnie jestem wylewna, jak pokazala mi wyniki to mowie ze znowu wszystko ok- ona mowi, ze to przeciez dobrze- mowie, ze nie, bo jakby cos wyszlo to sie leczymy bo wiadomo co leczymy a nie ze caly czas boli i nic nie mozna z tym zrobic, a ona do mnie ze moze ibs... no ale z tym mozna zyc- pytamsie skad ona o tym wie- dziewucha na oko jakies 25 lat, a ona do mnie ze ma ibsa, tez dawal jej w kosc, ale teraz nie ma ZADNYCH objawow, a na skurczowe bole najbardziej pomaga jej... przegotowana ciepla woda bo dziala rozkurczowo... o jakby to bylo takie proste wszystko....

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 28 mar 2012, 22:34

Ja się poddałem, byłem u lekarza ostatnio i usłyszałem znowu to samo - IBS, bardzo zaawansowany, nie ma żadnych wskazań do innych badań itp itd. Dostałem sulpiryd i debretin. Powód w umyśle, nie da się naprawić organizmu, nie mogę być na diecie i przestrzegać posiłków z powodu trybu życia - koniec, trudno, już zawsze będę miał różne sensacje i dolegliwości i NIC nie da się z tym zrobić na tą chwilę. Poza tym jestem traktowany jak niepoczytalny przez lekarzy - "nie powiem panu jakie są objawy choroby X czy Y bo okaże się, że pan je ma" - bo tak już mają osoby z zachwianą psychiką podobno... Heh, trudno się mówi, głupia choroba, wolałbym już coś gorszego, ale z szansą na wyleczenie i powrotu do "mnie" sprzed kilku lat.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 mar 2012, 16:53

ChildOfCracow pisze:nie mogę być na diecie i przestrzegać posiłków z powodu trybu życia
naprawdę ,choćbym bardzo chciał,to nierozumiem czemu .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 mar 2012, 18:48

Diety trzeba przestrzegać, bo to może Ci pomóc, ja jestem cały czas na diecie lekkostrawnej czyli drugi rok i żyję.

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 29 mar 2012, 20:39

chodzi o to, że powinienem jeść kilka razy dziennie, podobne porcje i lekko strawne rzeczy, ale: studiuję i różnie to bywa, raz wychodzę o godzinie X, raz o Y, raz wracam na chwilę do domu, raz nie, raz wracam o godzinie A a raz o B - nie da się mieć usystematyzowanego żywienia. Ponadto w domu nie zawsze jest coś lekko strawnego, inni domownicy mają za nic czy ja mogę coś jeść czy nie - muszę być skazany na to co jest, sam nie mam kasy na kupowanie jedzenia ani czasu na gotowanie, unikam po prostu tego co najgorsze. No i do tego jestem uzależniony od jedzenia, bo zawsze się czymś zapychałem, żeby nie myśleć, żeby coś robić itp. Teraz też mam taki nawyk, że jak wchodzę do kuchni to otwieram szafki i patrzę co jest do jedzenia. Póki nie będę mieszkał sam (czyli pewnie za wiele wiele lat) nic nie zmienię w mojej sytuacji.

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 30 mar 2012, 20:04

ja sobie uswiadomilam dzisiaj, ze mimo tych objawow, wyeliminowania niektorych potraw to ja nie bylam na jakies diecie. i chyba to jest blad. sciagnelam sobie dietke dla ibsa z biegunka i zobacze czy to cos da. jadlam mniej, co prawda wiele rzeczy sobie sama wybralam i okazalo sie ze pokrywaja sie z tym co powinnam lub niepowinnam jesc.
na diecie bylam kilka dni gdy jadlam ryzyk, kurczaczka i marchewe, ale przez kilka dni, jak mi sie zrobilo ok, to wrocilam do jedzenia... z tym mlekiem to jak dla mnie nie ma zwiazku, poniewaz nie widze zadnej roznicy.
ChildOfCracow, jak boli Cie ten brzuch??? co Ci sie aktualnie dzieje???
bo ja mam stan mieszany, biegunke- tzn wyproznienie plynne od 1 do kilku w ciagu np. godziny, bo nie caly dzien, jak jestem w pracy to zazyje jakis stoperan, wegiel, a jak w domu to nic nie zazywam i przechodzi- potem przez kila dni z reguly zalatwiam sie 1 raz dziennie, a potem przez npv4 dni nic, potem raz, potem od poczatku... bol brzucha trudno to opisac, w ciagu dnia zmienny od poziomu 0 do silnych skurczy....
a i mam nie tyle bulgotania co wrazenie jakby mi w tym brzuchu cos sie ruszalo, czasami tak mi sie rusza ponizej plecow ;)

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 30 mar 2012, 20:38

Co do mnie to mam "jedynie" nieregularne wypróżnianie, nadmiar gazów jelitowych, dyskomfort w jelitach, czasem kolki na zgięciu jelitowym no i refluksowe pierdoły. Najgorzej jest z wzdęciami bo bardzo rozpierają mi jelita i to nieprzyjemne, ale daleko temu do BÓLU.

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 30 mar 2012, 21:10

no to ja tak mialam pierwszy rok, wypronienia kijowe, mega gazy, reszta poprostu doszla z czasem...

LoneWolf
Początkujący ✽✽

Post autor: LoneWolf » 30 mar 2012, 23:19

A pomagało ci coś? jakieś leki, metody, sposoby itp/itd? Jak tak to napisz mi proszę na PM, albo w temacie, bo przecież wszyscy korzystają z wiedzy zawartej tutaj.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 31 mar 2012, 10:26

No w sumie mi dieta też nie pomaga, bo mi biegunki doszły i bóle mam cały czas, ale przynajmniej staram się jedzeniem sobie nie szkodzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”