co to moze byc pomocy

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monis
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie

co to moze byc pomocy

Post autor: monis » 19 kwie 2011, 00:55

witam wszystkich mam problem i nie wiem czy dobrze trafilam z brzuchem mam problemy od kiedy pamietam najczesciej bole lub luzne stolce naprzemian z zaparciami ale od roku zaczelo byc powaznie lekarz rodzinny bez badan stwierdzil jelito nadwrazliwe i hemoroidy meczylam sie ale wierzylam lekarzowi az zaczelam krwawic z odbytu niesamowity bol brzucha i odbytu przy wyproznianiu wszystko pieklo caly dzien, wyladowalam prywatnie na rectoskopii gdzie okazalo sie ze mam szczeline hemoroidy i stan zapalny sluzowki jelita grubego dostalam leki na trawienie. od tygodnia mam biegunke ze sluzem, silne bole brzucha zwlaszcza w prawym boku i noca najpierw lekarz odeslal mnie z lekami przeciwbiegunkowymi nie pomagaly wiec wrocilam (krew i mocz w normie) dostalam antybiotyk o nazwie XIFAXAN i probiotyki biore trzeci dzien ale poprawa mala. czy ktos bral ten lek? obawiam sie ze nie jest to odpowiednie leczenie i po odstawieniu bedzie coraz gorzej prawie nic nie jem schudlam juz 4 kilo ale rodzinny lekarz jakos sie nie przejmuje pomozcie gdzie z tym isc i co robic

monis
Debiutant ✽

Re: co to moze byc pomocy

Post autor: monis » 19 kwie 2011, 01:46

dzieki za szybka odpowiedz :roll: wlasnie bylam prywatnie u gastroenterologa na recktoskopi i to on stwierdzil z wynikow wycinka ze mam zapalenie i przepisal ten antybiotyk mam brac 7 dni tylko nie powiedzial co dalej a na nastepna wizyte mnie nie stac a na fundusz bede czekac prawie dwa miesiace. jestem z wałcza mala miejscowosc gdzie ciezko o dobrych lekzrzy ale ten akurat cieszy sie dobra opinia wiec nie wiem co dalej zaufac i czekac co bedzie po antybiotyku czy nachodzic rodzinna lekarke? moze przesadzam ale boje sie nieswiadomie pogorszyc swoj stan nawet nikt mi nie powiedzial co moge jesc wiec jem gotowana marchew naprzemian z sucharami :smutny:

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 kwie 2011, 12:46

monis pisze:antybiotyk o nazwie XIFAXAN i probiotyki biore trzeci dzien ale poprawa mala. czy ktos bral ten lek?
tu viewtopic.php?t=3826 możesz poczytać o tym leku,
mamy też dział Lekarze, z Twojego województwa są tu viewforum.php?f=100 przejrzyj tematy i może wybierzesz kogoś dla siebie :wink:
monis pisze:nikt mi nie powiedzial co moge jesc wiec jem gotowana marchew naprzemian z sucharami
dość ubogo, takie ograniczenie nie jest dobre, może spróbuj też gotowane mięso, ogólnie gotowane, lekkostrawne pokarmy i monitoruj co się dzieje po danym produkcie.
No i tak jak Zeno pisał, tu potrzebna jest kolonka z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego.
monis pisze:przepisal ten antybiotyk mam brac 7 dni tylko nie powiedzial co dalej
nie wydaje mi się aby tygodniowa kuracja pozwoliła Ci się pozbyć dolegliwości niestety.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

monis
Debiutant ✽

Post autor: monis » 19 kwie 2011, 23:06

Natalko dzieki za linki pocieszylo mnie ze nie tylko ja odzczuwalam skutki uboczne po tym leku ale musze przyznac ze dzis pierwsza noc przespalam, biegunka ustala i nie czuje zadnego bolu w koncu wiec chyba dziala :lol: zjadlam nawet kawalek gotowanego kurczaka i jest super. a podczas recktoskopi mialam pobrany wycinek do ekspertyzy histopatologicznej w ktorej rozpoznanie to: " fragment blony sluzowej jelita grubego ze skapym naciekiem zapalnym z komorek jednojadrowych w podscielisku " wiec kolonoskopia raczej nie wykaze nic nowego chyba ze za jakis czas w ramach kontroli po tym leku? dodam ze ta ekspertyza jest z Uniwersytetu w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej wiec raczej wiarygodna. i mam pytanie duzo z was pisze o CRP ja sie nie znam i nie wiem co to ale widze ze w moich wynikach krwi tego nie ma jak i OB czy to wazne? jesli tak to polece do swojej lekarki to nadrobic. z gory dzieki za pomoc

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 kwie 2011, 23:13

monis pisze:CRP ja sie nie znam i nie wiem co to ale widze ze w moich wynikach krwi tego nie ma jak i OB czy to wazne?
to są wskaźniki stanu zapalnego w organizmie, przy czym CRP (białko C-reaktywne) jest chyba bardziej miarodajne, robi się je z krwi, przy okazji skierowania na morfologię poproś o nie lekarza.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

monis
Debiutant ✽

Post autor: monis » 19 kwie 2011, 23:19

dzieki wiec skoncze ten antybiotyk i po swietach lece do lekarki sprawdzic ta krew szkoda mi tylko tych wszystkich jaj co ich nie zjem :wink:

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 kwie 2011, 23:21

to po świętach nadrobisz :wink:

monis
Debiutant ✽

Post autor: monis » 29 kwie 2011, 16:53

no wiec jestem ptawie tydzien po antybioyku i jest w kratke ale biegunka co pare dni sie odzywa tyle ze szybko przechodzi po loperamidzie a crp w normie 2,90 ledwie. rodzinny kazal mi brac ortanol na bole zoladka i nospe na brzuch a za dwa tyg do gastro bo juz nie wiadomo zupelnie coz to i chyba czeka mnie ta kolonka :cry:

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 29 kwie 2011, 20:01

monis pisze:chyba czeka mnie ta kolonka :cry:
no i dobrze.. trzeba zaobaczyć co jest w środku :) gorsze jest to czyszczenie się fortransem, ale na to też są sposoby..
Poszukaj sobie na forum takiego tematu.. Tam znajduje się cenna wiedza forumowiczów :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

monis
Debiutant ✽

Post autor: monis » 01 maja 2011, 17:26

no ja ogolnie to bym chciala w koncu sie dowiedziec co tam siedzi i kwitnie tylko ze obawiam sie ze jesli mialam 2 miesiace temu rekto a teraz crp w normie to odesle mnie do domu twierdzac ze jest ok :neutral: no coz zobaczymy na razie dieta i coraz mniej kilo :cry:

monis
Debiutant ✽

Post autor: monis » 02 maja 2011, 20:13

dlatego wlasnie bede sie starac o ta kolonke ale niestety mamy taka a nie inna sluzbe zdrowia i zobaczymy co z tego proszenia bedzie a na pryw mnie nie stac :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”