problem - lekkie bóle, kłucie w brzuchu

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelw
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

problem - lekkie bóle, kłucie w brzuchu

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 08:19

Mam ostatnio problem , nie wiem czy to problem psychiczny czy jednak cos powaznego.
Od kiedy pamietam doskwierało mi cos w rodzju podraznienia układu pokarmowego, po akloholu, zlej diecie, nigdy nie przyszło mi do głowy połączenia tego ze strsem.

Przez jeden lub kilka dni miałem na zamie zaparcia z biegunką, uczucie niepelnego wyproznienia i pworót do toalety bez skutków, wzdęcia, pobolewanie brzucha sprawiające raczej dyskomfort niz problem w funkcjonowaniu, odczuwam bole w dolnej czesci pleców, ale też nigdy nie łączyłem tego w parę.
Nigdy nie miałem stolca z widoczną krwią, jedynie czasem po kilku wyproznieniach zdazał sie mały stolec z niewielka ilości sluzu. Brak wymiotów.
Może to trwać cały dzien, ale nigdy w nocy nie miałem problemów, nie budzi mnie ani biegunka anie ból, czasem po ciezkim dniu z takimi przygodami marzyłem o snie bo wiedzialem ze wszystko bedzie lepiej i na drugi dzien normalnie. Nie przeszkadza w zyciu ale uciązliwe jest i inni po kilku wizytach w toalecie zastanawiają sie czy jestem normalny.
Najciekawsze jest to ze objawy mijały lub były niezauwazalne gdy zajmowałem sie czyms co mnnie relaksowało lub bardzo skupialo moja uwage.
W ostatnim czasie doszedl też bol głowy, ale to już nie wiem czy jest powiązane ,czy to skutki stresu.

Ostatnio zacząłem sie nad tym zastanawiać, oczytałem sie w necie na temat roznych chorob i jestem przerazony, załamany, ze to może być cos bardzo poważnego co skonczy sie tragicznie, stresuje sie i od kiedy trwa myslenie i stres objawy nie mijaja.
Boje sie cholernie tego najgorszego a mam dla kogo zyć. Jestem załamany jak pomyślę ,że może to być naprawde poważna choroba.

Nie wiem co robić. Prosze o pomoc.

wydzielone z viewtopic.php?t=10308 i doprecyzowałam tytuł
Ostatnio zmieniony 08 cze 2011, 16:54 przez pawelw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: problem - lekkie bóle, kłucie w brzuchu

Post autor: Alutka86 » 08 cze 2011, 08:58

pawelw, najpierw się rozluźnij i idź do lekarza niech Ci badania porobią...
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Gottii » 08 cze 2011, 09:03

pawelw po:
1. nie możesz zakładać od razu najgorszego,
2. dobrze że masz świadomość iż dzieje się coś złego,
3. diagnoza CD lub CU to nie koniec świata,
4. diagnoza CD lub CU to nie sygnał do pisania testamentu i żegnania się z bliskimi,
5. zastosuj się do rady Alutka86
6. większość ludzi na tym forum i z CD lub CU na świecie ma dla kogo żyć
7. z chorobą można żyć, bawić się, być szczęśliwym potrzeba na to chwilę czasu ale jest to możliwe,
8. łap za telefon i umawiaj się na badanka :)
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 09:05

teraz nie czuje bolu a stres robi swoje, doszukuje sie caly czas

Wybiore sie , ale strach jest okropny. Tłumacze sobie, ze to moze byc zespol jelita wrazliwego bo w przypadku innych chorob bol nie wybiera nocy czy dnia i bol raczej jest kosmiczny niz taki powodujacy dyskomfort.

Boje sie diagnozy. A jesli to coś najgorszego ... co z moja rodzina ? Zostawic ich w takim wieku nawet dzieci mnie nie beda pamietac bo sa zbyt male.

Nie boje sie choroby z ktora da sie zyc tylko najgorszego typu RAK itd...

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 08 cze 2011, 09:13

ale przeciez ich nie zostawisz... w google nie szukaj bo od razu wyskakuje wszystko co najgorsze... :) badan nie ma co sie bac.. i diagnozy takze... CU i CD to nie wyrok tylko utrapienie... :)

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 09:21

A jesli to cos gorszego niz Zespol Jelita Wrażliwego, CU , lub CD ? Tego sie boje bo moje dolegliwosci mam od kiedy pamietam i zbytnio mi nie przeszkadzaly, dawalem rade. To nie bylo bolesne i nie jest a bardziej uciazliwe.

Tylko ostatnio te mysli i stress..... wykoncza mnie.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 cze 2011, 09:49

pawelw pisze:A jesli to cos gorszego niz Zespol Jelita Wrażliwego, CU
żyje z CU ponad 30 lat i chyba jeszcze mi dużo zostało :razz: więc wyluzuj :wink:
pawelw pisze:Od kiedy pamietam doskwierało mi cos w rodzju podraznienia układu pokarmowego, po akloholu, zlej diecie, nigdy nie przyszło mi do głowy połączenia tego ze strsem.
W sumie sam sobie piszesz co Ci jest.
Teraz wystarczy żebyś to opowiedział lekarzowi,przydusił go o niezbędne badania
i będzie diagnoza.
Wielu tu z nas także wie,że stres nasila nasze chorobowe objawy,więc korzystamy z porad psychologa i psychiatry.Oni pomogą Tobie także,jeśli do nich się zwrócisz.
O raku to raczej zapomnij,na niego trzeba sobie zapracować :razz:
Przestań myśleć w czarnych kolorach,zacznij przestrzegać dobrej diety,zdrowej,więcej luzu... i poproś lekarza o badania.
Czasem jest też tak,że życiowe problemy odbijają sie na aktualnym stanie zdrowia,może wystarczy tylko je uregulować,poukładać,porozmawiać i wyjaśnić niewyjaśnione :wink:
Rozmowa wiele może ...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 08 cze 2011, 09:52

pawelw, wyluzuj!

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 09:54

Jestem palaczem i dlatego obawaiam sie najgorszego, pale w prawdzie nieiwle bo paczke mam na dwa czasem na trzy dni, ale jednak. Wiec moglem sobie zapracować, choc w rodzinie nie przypominam sobie przypadków raka a siegam pamiecia do dziadkow.

Dolegliwosci nie przeszkadzaj w snie, noszeniu i zabawach z dziecmi, nie sa silne i powodujacxe okropny ból.

Sam juz nie wiem.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Gottii » 08 cze 2011, 10:02

pawelw pisze:estem palaczem i dlatego obawaiam sie najgorszego
wyluzuj chłopie "twardym trza być a nie miekim" ja tez paliłem ok 15 lat, jadłem byle co, spałem byle gdzie, pracowałem ponad siły, itp itd co nie oznacza że teraz wszystko co najgorsze ma mnie spotkać, jak czujesz że nie dajesz rady idz do psychologa/psychiatry by twoje nastawienie nie pogarszało stanu zdrowia i co najgorsze byś nie odreagowywał na rodzinie i bliskich, posłuchaj mnie mówię Ci to jakem Gottii :)
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 11:35

jeśli bym chcial zalatwic sprawe szybciej i udać sie na prywatna wizyte , to do jakiego specjalisty?

To juz moze byc kolo zamkniete, klocie w brzuchu i stress, zle samopoczucie.
Mam zle przeczucia....

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 08 cze 2011, 11:45

poszukaj w lekarzach w swoim wojewodztwie.. juz bylo wielokrotnie o tym na forum pisane..

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 11:50

chodzi mi tylko o specjalizacje, nazwa reszte juz znajde

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 08 cze 2011, 11:53

viewforum.php?f=11

gastrolog lub gastroenterolog

pawelw
Debiutant ✽

Post autor: pawelw » 08 cze 2011, 13:28

Jedyne czego sie boje to choroby ktora powoduje smierc i jest nieuleczlna, inne sprawy z ktorymi da sie zyc nie przerazaja mnie.

Czy objawy CU CD NZJ maja objawy ostre np. ból moje objawy sa lekkie ktore nie powoduja problemow w funkcjonowaniu, inna sprawa ze ostatnio poszalelem cztery dni od czwartku do niedzieli i zaczely sie problemy ktore trwaja juz kilka dni. Poczulem juz w czwartek dolegliwosci ale do niedzieli poprawilem tlustym jedzonkiem i alkoholem no i teraz czekam na poprawe juz trzeci dzien, ale z drugiej strony dochodzi strach , czarne wizje i stres i kolo sie zamyka, co moze minac to stres znowu przywraca.
Zadnych wyproznien z krwia,zabarwienie stolca jasne, brak goraczki. Jedynie bole plecow i glowy ale czy to stres czy powiazane z inna choroba to nie wiem.
Dolegliwosci odczuwam w pozycji siedzacej, gdy chodze lub zajmuje sie czyms fizycznym to zapominam. W pozycji siedzacej odczuwam lekkie klucie w brzuchy , raz z lewej strony raz w okolicy pepka.

Nie biore srodkow przeciw bolowych bo moja sytuacja tego nie wymaga. Dziwne jest to ze w nocy spie i nic nie odczuwam.
A moze poprostu zazyc cos dobrego na poprawe pracy jelit?
Do lekarza wybieram sie w przyszlym tygodniu. Oby moje czarne wizje sie nie sprawdzily.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”