Zaparcia

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Re: Prosze o porade.

Post autor: Truskawka » 04 paź 2012, 12:37

ja moge apropo kolonki:) też mialam bez znieczulenia i przeżyłam:)
dostałam tylko głupiego jasia:) :wink:
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 04 paź 2012, 13:12

patryk_22 pisze:
- są to wizyty prywatne , może zorbie jakieś badania krwi , ułatwię mojej doktor zadanie , może wyniki cos jej podpowiedzą ?
A nie zleciła Ci lekarka nic? Zrób sobie morfologię, crp, krew utajoną w kale, żelazo itede.
patryk_22 pisze: czy można wytrzymać kolonoskopie bez znieczulenia ? nie chce żeby mnie usypiali , ile trwa cale badanie ?
Można, ja miałam dwie. Jedna i druga bez znieczulenia. Nie pamiętam ile trwało pierwsze badanie, ostatnie ponad 30 min., bo mnie bolało i się lekarka męczyła, jak mnie badać ;)

patryk_22 pisze:co to moze byc , niekiedy przy zaparciach robie sobie miksy z kefirów, śliwek , otrębów , pije ocet , jem xenne , jabłka , no wszystko co jest na przeczyszczenie , nic mnie nie rusza , jelita pełne a w łazience małe bobki
Dobre pytanie, mam tak samo. To znaczy nie pijam octu, ale robię wiele, żeby mnie ruszyło i nic. Nawet kiedyś leki przeczyszczające nie ruszały.
patryk_22 pisze:To utrudnia życie , i caly czas sobie cos wkręcam , ze niedrożność jelit , ze jelito pęknie od nadmiaru g...a , duży dyskomfort i fizyczny i psychiczny.
Chyba każdy ma taki dyskomfort (z osób cierpiących na te dolegliwości). Mam tak samo ;)
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 04 paź 2012, 16:17

WrednaTubisia pisze:
noodle pisze: itede.
patryk_22, zapewne chodziło o te itedee :)
ASPLAT< ALAT, ANSCA,ANCA, OB, CRP, Fe, TIBC, Ferrytyna Magnez, potas, bilirubina, kał - krew utajona i pasozyty, mocz usg rtg jamy brzusznej - jak Cię stać prywatnie
Pisalam na szybko, bez podgladu w to, co mialam robione stad to itede ;) ale wszystko juz napisalas.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 04 paź 2012, 16:25

patryk_22 pisze:niekiedy przy zaparciach robie sobie miksy z kefirów, śliwek , otrębów , pije ocet , jem xenne , jabłka , no wszystko co jest na przeczyszczenie , nic mnie nie rusza , jelita pełne a w łazience małe bobki
przede wszystkim przy zaparciach należy pić bardzo dużo wody niegazowanej minimum 2litry dziennie. Bobki wale praktycznie codziennie :lol:
Myślę, że Twoje problemy mogą być spowodowane złą dietą, jak się odżywiasz?

Natalka, dobrze gada, nikt Ci tu diagnozy nie postawi, leć na te kolonoskopie i pisz jakie wyniki :) będzie dobrze!
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

patryk_22
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Post autor: patryk_22 » 04 paź 2012, 18:26

nataliak71 pisze:Myślę, że Twoje problemy mogą być spowodowane złą dietą, jak się odżywiasz?
dużo owoców , warzyw , wogole nie jem fastfoodow , normalny obiad , śniadania kolacje , nie pije wogole , pale fajki , ze sportów to jazda na rowerze , dożo jeżdżę , wody tez duzo pije .

W poniedzialek porobie te badania krwi , kalu moczu , w czwartek jestem umowiony na konsultacje i umowie sie na kolonoskopie , 400 zl bez znieczulenia .

Slyszalem ze problemy jelitowe traktuje sie jako dolegliwosc z ktora sie żyję , można ograniczyć dolegliwości ale niestety ciągły sie one będą do końca życia , co wy o tym sądzicie ?

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 04 paź 2012, 19:30 przez patryk_22, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 04 paź 2012, 18:41

patryk_22 pisze:Slyszalem ze problemy jelitowe traktuje sie jako dolegliwosc z ktora sie żyję , można ograniczyć dolegliwości ale niestety ciągły sie one będą do końca życia , co wy o tym sądzicie ?
Przede wszystkim badania o ktorych kolezanki napisaly. Ja do 24 roku zycia tez mialem okropne gazy wzdęcia etc. bardzo mi to życie uprzykrzało (bardzo). Pozniej majac 25 lat zostalem zdiagnozowany i dostalem Sulfasalazin EN. Od tamtej pory gazy bardzooo zmalaly. Najwyrazniej powodem byl stan zapalny w jelitach (ale ten ustala sie w badaniach krwi). Pomagaja tez probiotyki- widac flora bakteryjna sie rozregulowala.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 04 paź 2012, 19:22

Potwierdzam, przyczyna gazów może być stan zapalny albo jakies wstretne bakterie- moze masz clostridium? Warto by przebadac kał, może coś wyhoduja.

Kolonke bez znieczulenia robia. Mozna przezyc, czego jestem dowodem. Ale nie polecam... popros przynajmniej o głupiego jasia.

A jezeli masz mocny charakter to sprobuj patent mojej kolezanki, ktora od wielu lat chorowala na wszystko. Przeszla na diete przeciwgrzybową plus odrobaczywienie. Wyzdrowiala! :) Ale psyche zrytą ma dalej :lol:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

patryk_22
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Post autor: patryk_22 » 23 paź 2012, 20:34

Zrobiłem badania , nie mam krwi ani pasożytów w kale , teraz czekam na wyniki krwi odnośnie złego wchłaniania czy cos.
Poki co dostałem Xifaxan i zastanawiam się czy zbyt pochopnie mi go doktorka nie wypisała , od jutra zaczynam łykać przez tydzień . Co sadzicie o leku , braliście do tego jakiś probiotyk ?

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 paź 2012, 17:56

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby jelit”