Mdłości, ból jelit, biegunka

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: Mala_Mi » 27 lut 2014, 13:53

noodle, ja przy ostrym rzucie CU miałam morfologię w normie, dopiero CRP pokazało stan zapalny (powyżej 100).
Im dłużej trwało zaostrzenie, tym sukcesywnie wyniki się pogarszały :/
A oprócz tych mdłości, bólu i biegunek zauważyłaś u siebie jakieś inne objawy? Np.
- zmęczenie;
- zbyt długie spanie;
- wypadanie włosów;
- polepszenie/pogorszenie cery?

I jeszcze jedno - biegunka czyli ile razy :wc: ?
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 27 lut 2014, 14:46

Mala_Mi, jestem bardzo zmęczona, śpię znacznie dłużej, jestem osłabiona, kręci mi się w głowie, w niecały miesiąc schudłam ponad 4 kg. Biegunka u mnie wygląda tak, że albo siedzę godzinę w wc i mam co chwilę ten nieszczęsny epizod, że nawet nie wychodzę albo mam tak, że wchodzę, mam biegunkę, wychodzę i za 10 min to samo. I tak z 5 razy...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 27 lut 2014, 15:10

noodle pisze:jestem bardzo zmęczona, śpię znacznie dłużej, jestem osłabiona, kręci mi się w głowie, w niecały miesiąc schudłam ponad 4 kg.
mi się podobnie zaczynało CU...z tym, że u mnie biegunka była krwista

czyli ile razy jesteś na dobę w :wc: ?

a crp jakie masz?

no i jesz coś teraz?

nieciekawie to wygląda... :smutny:

bez kolonoskopii to raczej się nie zdiagnozujesz :smutny:
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 27 lut 2014, 16:01

Mala_Mi, CRP mam niskie, hs CRP 0,82 mg/l (0,000-5,000). Staram się jeść lekkie rzeczy. Troszkę też "próbuję", po czym będę się lepiej, a po czym gorzej czuła. Dziś jadłam na przykład ryż z domowej roboty konfiturą. Póki co tylko "jeździ" mi po brzuchu. Zobaczymy, jak dalej. Wczoraj, po jabłku, miałam uczucie "gorąca" w brzuchu.

Jeśli chodzi o ilość wejść do :wc: to mam tak, że chodzę tylko, jak mam te napady bólowe. Ostatni miałam w zeszłym tygodniu (wtedy miałam jakieś 5 wypróżnień w trakcie doby), od tego czasu mam 3-dniowe zaparcia i wypróżnienia papkowate, a w nich widzę niestrawione resztki pokarmu. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić próbkę na to badanie, bo chciałam je jutro zanieść...

Pandzia, a takie przewężenia to nie wyjdą w USG, prawda?

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 27 lut 2014, 16:46

Znalazłam w sieci na stronie Szpiatal Uniwersyteckiego w Krakowie, że za pomocą Badania RTG przeglądowego jamy brzuszne, USG, Badania RTG kontrastowego można wykryć powikłań w postaci zwężenia jelit.

17.03 mam dopiero wizytę u gastrologa. Do tego czasu muszę się uzbroić w duuużo cierpliwości. :smutny:

Przypomniało mi się, że ostatnio, jak mnie złapał ten jeden z kilku skurczy, to przed tym piłam mleko. Może to jakoś podrażniło? :smutny:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 27 lut 2014, 16:56

Pandzia, dziękuję za rady! :)

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 27 lut 2014, 17:36

noodle pisze: 17.03 mam dopiero wizytę u gastrologa. Do tego czasu muszę się uzbroić w duuużo cierpliwości.
przecież to wieki, a tu trzeba szybko działać! :roll:
potem na dalszą diagnostykę pewnie znów będziesz musiała czekać :smutny:
noodle pisze: Przypomniało mi się, że ostatnio, jak mnie złapał ten jeden z kilku skurczy, to przed tym piłam mleko. Może to jakoś podrażniło?
a przed innymi skurczami też piłaś mleko?

Według wikipedii "Jeśli po spożyciu produktu zawierającego laktozę, po ok. 30 minutach do 2 godzin wystąpią objawy nudności, skurczów bólowych, wzdęcia oraz biegunka, to prawdopodobnie mamy do czynienia z nietolerancją laktozy. Intensywność objawów może być różna u wielu osób i zależy od ilości skonsumowanej laktozy."
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nietolerancja_laktozy

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 27 lut 2014, 17:38

hej noodle, mam podobne objawy i tez brak konkretnej diagnozy- wiem jakie to irytujace ;/ co do usg, to mi kiedys wyszla lekko pogrubiona sciana jelita grubego plus powiekszone wezly krezki, co moglo sugerowac obecnosc stanu zapalnego. Tylko to bylo zwykle usg + usg badajace sciane jelit (troche mniejsza glowica), wiec moze tez to bedziesz miala?
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 27 lut 2014, 17:50

zależy kto bedzie robił te USG,każdy "specjalista'' szuka swego.
U mnie nic nie znaleziono w USG,a w TK już tak.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 27 lut 2014, 17:55

obyty.z.cu, dokładnie. U mnie było podobnie.

noodle, rozmawiałyśmy na pw i mailowo :)

Mala_Mi, no niby tak, ale tez może to być tylko chwilowa reakcja jelit na mleko. Jak jest flak podrażniony, to każda rzecz może wywoływać takie objawy :smutny:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 28 lut 2014, 10:35

Mala_Mi, nie, to była jednorazowa akcja z mlekiem. Jadłam wcześniej jogurty, piłam mleko, kakao i nic nie było. Obstawiam więc, że to nie laktoza.

Tubisia, szkoda, że już nie jesteś "Wredna" w nicku. Dziękuję za maila i wiadomości PW!

madziula, mam nadzieję, że to usg będzie dokładne i dobrze zrobione. Na pewno powiem, że jestem na tym badaniu głównie przez jelita, więc może się skupi lekarz na tym.

obyty.z.cu, z tego, co widziałam w "skierowaniu" badanie będzie wykonywała dr Magdalena Woch-Trojanowska. To, według wujka google, internista.

[28.02]
Byłam dziś na USG. Nie udało mi się donieść próbki na krew utajoną, bo nie mogłam... ;) Pani doktor powiedziała, że "to niepokojące", że schudłam aż ponad 4 kg w niecały miesiąc i że "możliwe, że to jakieś nieswoiste zapalenie jelit".

Podczas badania powiedziała jednak: "pani objawy wyglądają mi po prostu na jelito drażliwe, przy tej przypadłości występuje często ostry ból brzucha, a po nim wypróżnienie". No i jeszcze, że "podczas USG można wykryć tylko patologiczne zmiany, więc nic nie widzi w tym badaniu".

USG
- dzisiejszy wynik - zmiana w wątrobie nie powiększyła się od ostatniego USG (2012).
"W lewym płacie wątroby widoczna jest hiperechogeniczna strefa wielkości 3mm - może odpowiadać naczyniakowi, poza tym wątroba jednorodna, niepowiększona, normoechogeniczna. Rysunek naczyń wątrobowych prawidłowy. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera uwapnionych złogów. Trzustka, śledziona prawidłowe. Nerki obustronnie prawidłowej wielkości, o zachowanej strukturze miąższowo-zatokowej, bez cech zastoju i typowych ech złogów. Pola nadnerczowe wolne. Przestrzeń zaotrzewnowa bez cech patologii. Aorta brzuszna nieposzerzona. Pęcherz moczowy pusty".

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 28 lut 2014, 11:38

O co chodzi z tym naczyniakiem? Przecież to zmiana w wątrobie.... A to może wywoływać złe trawienie.. Może przez to masz problemy???? Co o tym lekarz mówił? Nie powinnas zrobić biobsji aby wykluczyć. Coś innego. Sam naczyniak to niezlosliwy nowotwór i póki nie osiągnie jakiegoś rozmiaru nie wymaga leczenia. Ale trzeba potwierdzić dodatkowym badaniem że to napewno naczyniak, robi się tomografię lub biobsje. Przy twoich objawach warto poszerzyc diagnostyke . No i zostaje endoskopia jelita.... A jak twoje samopoczucie ? Jest coś lepiej?????
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 28 lut 2014, 11:46

ulka1986, lekarz powiedział, że to nie jest żadna zmiana poważna. Mam zalecenia, by to obserwować co jakiś czas. No i obserwuję. Póki co nic się nie dzieje złego. Miałam robione MR jamy brzusznej z kontrastem i tam nic złego nie wyszło w wątrobie.

Dziś i w 2012 roku lekarz powiedział, że to może być równie dobrze jakieś małe, lekko przerośnięte więzadło. Przez dwa lata jest cały czas tej samej wielkości, nic się z tym nie dzieje, wątroba mnie nie boli, wyniki mam dobre, więc z tym bym tego nie łączyła.
Naczyniak wątroby to najczęstszy niezłośliwy nowotwór tego narządu - szacuje się, że naczyniaki występują nawet u 5% ludzi. W większości przypadków naczyniaki nie powodują żadnych objawów, a ich obecność nie stanowi istotnego zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Objawy częściej towarzyszą większym naczyniakom (tj. o średnicy zbliżającej się do 10 cm).

Większość naczyniaków nie wymaga żadnego leczenia, a jedynie okresowych (w zależności od wielkości co 6-12 miesięcy lub nawet rzadziej) kontrolnych badań obrazowych. Leczenia (tj. operacji) mogą natomiast w niektórych wypadkach wymagać naczyniaki duże (tj. o średnicy >10 cm), szybko powiększające się, powodujące objawy kliniczne (np. ból) lub wiążące się z zaburzeniem efektywności pracy układu krzepnięcia krwi.

Moje samopoczucie nadal średnie. Teraz mam zaparcia, jakoś od soboty.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 28 lut 2014, 12:03

Kochani, zauważyłam jeszcze, że wśród moich wyników w sieci pojawił się kolejny wynik, który mnie niepokoi...

Mioglobina 9,00 µg/l (10,00-46,00)
Ferrytyna 12,91 ng/ml (4,63-204,00) (tu akurat w normie)

Pomożecie mi zinterpretować?

[ Dodano: 28-02-2014 ]
Znalazłam jedynie, że "wynik mioglobiny jest tylko wtedy niewłaściwy, gdy jest podwyższony; duża ilość mioglobiny świadczyłaby o uszkodzeniu mięśni". To chyba jednak dobrze, że mam jej niski poziom? Nie wiem...

loczek
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: loczek » 28 lut 2014, 17:52

A z tą mioglobiną, to nie jest tak, że tam norma jest poniżej 50 i dopiero wzrost ponad nią, oznacza że coś jest nie halo ? W tym wyniku dolnej normy nie ma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”