Mdłości, ból jelit, biegunka

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: ulka1986 » 23 lut 2014, 17:03

To kolonke trzeba powtórzyć mi moja pierwsza pokazała colitis chronica non aktivia a do wc latalam po 15 razy dziennie :mad: po roku badanie powtórzone i już nie było wątpliwości , w histopatologii ropnie krypt.... Diagnoza cu, która chyba zmieni się na cd :smutny: ale wkońcu dostałam leki i wiadomo co i jak leczyć i jak reagować na pogorszenia.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 23 lut 2014, 17:41

ulka1986, kolonkę miałam w 2008 roku (wyszło colitis chronica non specifica), a w 2012 roku już nie. Poniżej opis sprzed 2 lat.
Na zewnątrz odbytu bez zmian. Per rectum w zasięgu badającego palca bez oporów patologicznych. Napięcie zwieraczy prawidłowe. Aparat wprowadzono do poprzecznicy, badania dalej nie kontynuowano ze względu na złe przygotowanie oraz złą tolerancję badania przez chorą. Na badanym, uwidocznionym odcinku błona śluzowa prawidłowa, z zachowaną siatką naczyń, haustracje prawidłowe. W bańce odbytnicy, w jej części dystalnej siatka naczyniowa nieco miejscami o zatartej siatce naczyń - pobrano wycinki.

Fragment błony śluzowej jelita grubego o gruczołach regularnie rozmieszczonych. W obrzękłej blaszce właściwej skąpe nacieki złożone przeważająco z komórek limfoidalnych oraz drobne wybroczyny. W całości obraz histologiczny nie jest charakterystyczny.

Polypus hyperplasticus.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 23 lut 2014, 18:22

Kurcze ale chodzi mi po głowie jeszcze taka myśl...... Utrata wagi,krew utajona, źle wchlanianie( bo jeśli masz bogata dietę a problemy z żelazem i być może z innymi witaminami bo paznokcie też słabe) to może coś nie tak z cienkim jelitem... :smutny: nie chce cię straszyć tylko tak spekuluje i szukam w myślach przyczyn tych skurczy, biegunek, nudności..... Kolonoskopem też nie zbadali całego...
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 23 lut 2014, 18:40

ulka1986, tak, tak już Wredna Tubisia mi pisała, że jej wygląda to na CD. Liczę się z tym. Pociesza mnie jedynie to, że jednak morfologię mam dobrą.

Mam też atrofię nerwu wzrokowego, która się zahamowała po lekach, no ale zawsze...

A myślisz, że USG jamy brzusznej coś pokaże?

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 23 lut 2014, 19:33

Jesli chodzi o usg to wątpię aby coś wyjaśniło, chyba że problem leży poza jelitami a np w wątrobie lub trzusce ale wyniki krwi na to nie wskazuja. Napewno warto je zrobić ale w twoim przypadku bardziej bym stawiała na kolonoskopie w uspieniu aby można było obejrzeć całe grube lub badanie radiologiczne typu pasaż lub tomograf z opcją jelitowa( elektrolyza czy coś takiego ) a widzę że masz też problemy z miesiaczkowaniem, warto też przeanalizować przebieg cyklu i objawy czy czasem nie łączą się z jajeczkowaniem lub zbliżającą się miesiaczka.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2014, 19:53 przez ulka1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 23 lut 2014, 19:52

Miałam robioną enterografię MRI (chyba nie mylę nazwy?) i według wyników nic niepokojącego nie było. Na pewno będę nalegać na diagnostykę, bo mocno się martwię...

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 23 lut 2014, 19:55

Te skurcze dzis też się pojawiły?

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 24 lut 2014, 18:23

Od środy mam spokój od skurczy. Mam tylko obolały brzuch, zaparcia i wzdęcia. No i cały czas mi się przelewa...

Kojarzycie takie uczucie poddenerwowania w brzuchu? Takie jakby łaskotanie, ból lekki, przelewanie? Towarzyszy mi ono właśnie podczas bólu brzucha... Potem się nasila, nasila... Dziś zakończyło się brzydkim wypróżnieniem, takim papkowatym i brzydko pachnącym... :|

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 26 lut 2014, 13:34

_Ray_, tak, łykam takie osłonowe jakieś. No i łykam teraz Debretin. Bo to na zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego - ból brzucha, stany skurczowe jelit, biegunki, zaparcia. No ale średnio pomaga...

Zjadłam dziś jabłko i czuję, jak mi gorąco w brzuchu. Czyli nadal nie jest zbyt kolorowo. :mad:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 26 lut 2014, 14:05

noodle pisze:ból brzucha, stany skurczowe jelit, biegunki, zaparcia. No ale średnio pomaga...

Zjadłam dziś jabłko i czuję, jak mi gorąco w brzuchu.
szczerze powiedziawszy nie rozumiem tego.
Musisz być albo bardzo odważna biorąc się za jabłko,albo lubisz ekstremalne jazdy :wink:
Z drugiej strony,jak nie zaryzykujesz ,to się nie dowiesz :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 26 lut 2014, 15:42

obyty.z.cu, raczej chciałam zjeść jabłko, bo myślałam, że to łagodny owoc na takie perturbacje jelitowe. Ale człowiek uczy się całe życie... "Jak nie zaryzykujesz, to się nie dowiesz" - w tym też coś jest...

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 26 lut 2014, 23:18

noodle, wcale się nie dziwię, bo mi się też wydawało, że jabłko to lekki owoc, zwłaszcza że podaje się je małym dzieciom...
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 27 lut 2014, 07:38

Mala_Mi, no właśnie, właśnie. No ale już tego błędu nie popełnię.

Jutro mam USG jamy brzusznej, które - jak się dowiedziałam w otchłani internetu - nic prawdopodobnie nie wniesie. Mam nadzieję, że uda mi się jutro zanieść próbki :wc: Może one coś wyjaśnią...

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 27 lut 2014, 09:15

noodle, USG może wykazać coś, jeśli jest jakiś mega stan zapalny w jelitach (czego Ci nie życzę) i np. pogrubione ściany zewnętrzne jelit... np. ja przy rzucie CU miałam pogrubione ściany jelit na kilka milimetrów, co USG uwidaczniało...
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 27 lut 2014, 09:35

Mala_Mi, zastanawiam się też nad tym, co czytałam m.in. na forum, że dobre wyniki krwi (które mam) nie są równoznaczne z tym, że wszystko w moim organizmie jest okej.

Jak już pisałam, w 2012 roku miałam pozytywny wynik na krew utajoną, więc boję się, że historia zatoczy koło. A jednak to coś niepokojącego, jak się ma taki wynik, prawda?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”