Mdłości, ból jelit, biegunka

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: noodle » 28 lut 2014, 19:26

Odebrałam badanie moczu. No i znowu się denerwuję. :smutny:

Badanie ogólne moczu
Przejrzystość l.mętny
Barwa c.żółty
Ciężar właściwy 1,022 kg/l (1,015-1,030)
pH 5,0 (5,0-7,0 )
Glukoza nieobecna
Ketony ślad mmol/l (0,00-0,50)
Urobilinogen 3,2 µmol/l (0,0-16,0)
Bilirubina nieobecna
Białko nieobecne
Azotyny nieobecne
Erytrocyty w normie
Leukocyty wykryto

Osad moczu
Nabłonki płaskie liczne
Leukocyty 30-50 wpw (0-5)
Pasma śluzu d liczne
Bakterie liczne

Miałam epizod związany z podrażnieniem sfer intymnych, stosowałam maści, które miały mi poprawić stan, ale to było jakiś miesiąc temu. Teraz wydaje mi się, że wszystko jest już okej...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 28 lut 2014, 19:51

Wg. Badania.moczu to masz ropomocz, infekcje układu moczowego. Nie odczuwasz dyskomfortu przy siusianiu? A może bola cię plecy albo bo brzuch cię boli i tak... Myślę że warto spróbować wziąć preparat jakiś z furagina a jak to nie pomoże to antybiotyk. Chyba że źle pobralas mocz do badania.... :?: pobiera się poranny mocz, najpierw myje się pipke :wink: ioddaje trochę moczu aby do badania oddać środkowy strumień bo ostatkow też się nie łapię. Jeśli tak nie zarobiłas to próbka mogła być zanieczyszczona.. :neutral:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD

Post autor: kalka_96 » 28 lut 2014, 19:56

noodle, powtórz badanie. mnie też często tak wychodziło jak źle się podmyłam do badania.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 02 mar 2014, 09:02

kalka_96, ulka1986, chyba powtórzę, bo aż nie chce mi się wierzyć. Oddałam poranny mocz, troszkę puściłam bokiem, a resztę dopiero do próbki. Nie mam dyskomfortu przy oddawaniu moczu, często chadzam do toalety, ale odbywa się to bez bólu. Już się zaczęłam denerwować ;)

Nie ma to, jak zostać obudzonym przez ból brzucha i mdłości i niedzielny ranek spędzić na bolesnym wypróżnieniu... :wc:
Ostatnio zmieniony 02 mar 2014, 13:27 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 02 mar 2014, 09:25

Wrzucę kilka małych wniosków nt powyższej dyskusji.
Naczyniaków się nie poddaje biopsji, obserwuje się, są zmianami łagodnymi, leczy się chirurgicznie zmiany objawowe, >10cm, szybko powiększające się.
Niezależnie od prawidłowości pobrania moczu,jeżeli nie masz objawów dyzurycznych, nie leczysz tego. Możesz sobie co najwyżej sok z żurawiny popić.
A dlaczego miałaś badaną mioglobinę? Jakie były podstawy do zlecenia tego badania?
Osobiście doradziłabym Ci ciągłe ok 6miesięczne branie probiotyku.Mnie dużo to pomogło w wyregulowaniu pracy jelit.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 05 mar 2014, 20:11

Mimi2, nie wiem po co miałam badaną mioglobinę... Dowiedziałam się o tym, kiedy odebrałam wyniki... ;) Dziękuję Ci za to podsumowanie :)

No i dziś znów bolał brzuch. Po lewej stronie pod żebrami, chwilę po jedzeniu. To już mnie zaczyna wkurzać...

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 05 mar 2014, 20:18

noodle pisze:No i dziś znów bolał brzuch. Po lewej stronie pod żebrami, chwilę po jedzeniu. To już mnie zaczyna wkurzać...
W tym miejscu jest zagięcie jelita i często jest tak że w tym miejscu gazy się zatrzymują.Ja to miałam bardzo często +dodatkowo okazało się że mam zapętloną i za długą esicę,w tej chwili nie mam esicy i nie mam w tym miejscu bóli.Choć zdarzają się z lewej strony ale niżej :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 05 mar 2014, 20:33

Czyli pozostaje czekać na wizytę u gastrologa... Jeszcze tylko 12 dni...

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 05 mar 2014, 20:40

może bierz espumisan 3x dziennie po jedzeniu po 2 kapsułki-nie zaszkodzi a może pomóc,ja jeszcze rozmasowywałam to miejsce -czasem pomagało.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 05 mar 2014, 20:53

magda281, biorę Debretin póki co, no i probiotyk. Najbardziej mnie męczą te biegunki naprzemienne z zaparciami, chudnięcie itd. Ale o tym wszystkim pisałam w temacie...

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 05 mar 2014, 21:12

noodle, wiem -to samo miałam teraz przewaga zaparć jest,ale jak pisałam wcześniej spróbuj z espumisanem i tym masowaniem-aby do wizyty dotrwać,pozdrawiam.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 19 mar 2014, 22:17

Jestem po wizycie u pani doktor. Bardzo miła kobieta i przykłada się do wizyty. Trwała ona ponad 40 min. Pani doktor zrobiła dogłębny wywiad. Powiedziała mi, że moje objawy nie wskazują jednoznacznie na żadną konkretną chorobę. Że to, że mam te skurcze jelit, te napady bólowe, biegunki (także wybudzające w nocy), że schudłam tak dużo wskazuje, że jednak coś złego się dzieje. No i zaleciła kolonoskopię, którą mam - według jej zalecenia - zrobić w narkozie.

Pani doktor powiedziała, że to może być też CU, ale ona jest dobrej myśli... Myślicie, że to może być to?

Pani doktor zapisała mi też leki. Dostałam Debretin (3x1), Spasmolinę (doraźnie) zamiennie z Meteospasmyl (doraźnie), Sanprobi IBS (1x1) i Lactulosum (1-3 łyżki/doba).

Olcia24
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 20 mar 2014, 09:41

Z tego co czytam to wyglada identycznie jak moj przypadek. Choruje na CU i przy bolach wystapily wymioty!
Kolonoskopia u ciebie to podtawa do stwierdzenia tej choroby. Najlepiej gdybys trafiła na oddział i zostala na nim az do diagnozy.
Bóle z rana i po lewej stronie to podstawa przy zaostrzeniu, no i krew...Jesli nie widzisz jej gołym okiem to zrob na utajoną, do tego OB, i CRP czyli stany zapalne.
Wytrwałosci zyczę.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: langusta » 20 mar 2014, 10:09

Moja córka ma CU i również podobne objawy ale to nie znaczy że masz CU. Tak naprawde to kolonoskopia i histopatologia potwierdzą co to jez za choroba.
Dodatkowo zawsze możesz sobie sama zrobić poziam kalprotektyny.

Kalprotektyna to białka, których obecność w kale może świadczyć o przebiegu różnych chorób układu pokarmowego. Podniesiony poziom kalprotektyny sugeruje stan zapalny jelit, charakterystyczny dla choroby Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejącego zapalenia jelit.

poczytaj o tym w kwartalniku J-elity nr 2/2013

W klinice gdzie lecze córkę zawsze jak występują u niej objawy choroby mierzą jej poziam kalprotektyny.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 20 mar 2014, 16:31

Olcia24, krwi utajonej nie mam. Ostatni raz wyszła w 2012 roku. CRP miałam w normie [hs CRP 0,82 mg/l (0,000-5,000)]. Na oddział mnie nie przyjmą, bo - jak powiedziała pani doktor - nie mają możliwości przyjęcia na diagnostykę...

langusta, kalprotektynę chcę zbadać, bo myślę, że to przed kolonoskopią coś wyjaśni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”