Mdłości, ból jelit, biegunka

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: langusta » 20 mar 2014, 20:06

napisz jaki Ci wyszedł wynik kalprotektyny to podpytam sie naszego zaprzyjaźnionego gastro.
A póki co musisz wytrzymać do kolonki.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 20 mar 2014, 20:41

langusta, dziękuję. Dam znać na pewno. Póki co muszę poczekać do wypłaty, żeby zrobić to badanie. Czyli zrobię na początku kwietnia.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Kangurek
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: Kangurek » 20 mar 2014, 21:40

U mojego dziecka również zawsze robią kalprotektynę. Podobno od razu wiedzą czy to jelito jest w stanie zapalnym.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 22 mar 2014, 19:52

Przeglądałam moje leki, jakie mi dotychczas przepisywali różni lekarze. Wyobraźcie sobie, że 2 lata temu w maju lekarz z Mediciny bez żadnych badań (!) przepisał mi Sulfasalazin EN. Czytałam, że ten lek stosuje się przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, chorobie Leśniowskiego-Crohna, w reumatoidalnym zapaleniu stawów, zapaleniu stawów kręgosłupa oraz w niektórych innych zapaleniach stawów, gdy leczenie innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi jest nieskuteczne. Nieźle...

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: langusta » 22 mar 2014, 19:57

A nastąpiła po tym leku poprawa?
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 22 mar 2014, 20:03

Lekka nastąpiła. Ale odstawiłam go, bo potem trafiłam do innego lekarza i zasugerował mi badania (we wcześniejszych wpisach), które nie wykazały nic specjalnego w jelitach i włączono mi Debutir, Debretin, a później to już w sumie nic.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 22 mar 2014, 21:48

ja na tą kalprotektynę za bardzo bym nie liczyła, dwa razy miałam poniżej 100, a czuję się beznadziejnie
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 22 mar 2014, 22:45

Noodle, zasadnicza sprawa jest taka, że bierzesz metforminę, a ta może:powodować dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz utratę masy ciała. I nie koniecznie na początku leczenia. Spotkałam ludzi z takimi objawami po pewnym czasie od włączenia leku. Zanim zapakujesz sobie kolonoskop w pupę weź pod uwagę możliwość, że jest to polekowe.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 22 mar 2014, 23:12

Metforminę biorę od lipca. Objawy ze strony ukł.pokarmowego miałam na samym początku. I to były zupełnie inne objawy - lekkie mdłości, przelewanie. Od lutego mam takie objawy, jak miałam w 2012 roku. Okropne skurcze jelit, biegunka itd. Na metforminie schudłam od lipca do stycznia 2 kg i to przy ćwiczeniach. Nie wiązałabym więc moich obecnych problemów z tym lekiem, choć oczywiście biorę to pod uwagę. Rozmawiałam o tym z moim endokrynologiem, pod którego stałą kontrolą jestem. Kolonkę mam za free (ze względu na pakiet medyczny), więc ją zrobię dla św.spokoju.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 mar 2014, 10:15

noodle pisze:Kolonkę mam za free (ze względu na pakiet medyczny), więc ją zrobię dla św.spokoju.

Kolonka to dobre badanie,znaczy w sensie :każde negatywne badanie to postęp w diagnostyce !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 23 mar 2014, 12:01

obyty.z.cu, jak tak teraz to czytam, to się sama śmieję do siebie. Co za przyjemność, dać sobie wpakować rurę w pupę... :D :D

A ja właśnie mam nadzieję, że ta kolonoskopia coś mi da. Że dowiem się czegokolwiek, bo nienawidzę tego uczucia, kiedy budzę się np. tak jak dziś, o 5 nad ranem z bólem całego brzucha, z mdłościami... :(

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 24 mar 2014, 20:27

Kochani, jak długo jest ważne skierowanie na kolonoskopię?

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 24 mar 2014, 20:33

chyba 30 dni jest ważne albo do daty ustalonego terminu badania
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 20:36 przez mgiełkaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 mar 2014, 20:35

dopóki nie znajdziesz możliwości.Trzeba sie zarejestrować.
Czasem rejestratorki same kombinują,a wtedy....
Jeśli będzie zbyt daleko od daty wystawienia wg nich,to po prostu pójdziesz do tego co wystawiał i tam podbija aktualna date wystawienia,np. przez rejestratorke to sie załatwia.
mgiełkaa pisze:chyba 30 dni jest ważne
chyba tylko takie na np. rehabilitacje...no i 30 recepty,nie wszystkie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 24 mar 2014, 20:59

Bo mam skierowanie wystawione 17.03 i stąd moje pytanie. Ale idę z nim prywatnie i będę mieć je robione z pakietu medycznego. Zastanawiam się, czy tutaj też jest istotna data badania. Jutro zadzwonię i się umówię. Już mnie stres zjada przed tym badaniem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”