Mdłości, ból jelit, biegunka

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: noodle » 31 mar 2014, 12:43

Taką mam instrukcję na stronie miejsca, gdzie będę miała wykonywaną kolonoskopię.

Przyjmowanie produktu Fleet Phospho-soda należy rozpocząć na dzień przed wyznaczonym
badaniem lub zabiegiem.

Jeśli badanie lub zabieg ma się odbyć przed godziną 12.00, lek należy przyjmować zgodnie z
instrukcją dla wizyt porannych, natomiast w przypadku, gdy badanie lub zabieg ma się odbyć po godzinie 12.00, lek należy przyjmować zgodnie z instrukcją dla wizyt popołudniowych.

WIZYTA POPOŁUDNIOWA

Dzień przed wizytą:
Godzina 13.00
Można zjeść lekki posiłek, po czym nie wolno już spożywać żadnych pokarmów stałych aż do czasu odbycia zaplanowanego badania lub zabiegu.

Godzina 19.00
Zamiast kolacji należy wypić co najmniej 1 pełną szklankę klarownego płynu lub wody.W razie pragnienia można wypić więcej.

Dawka pierwsza. Zaraz potem należy rozcieńczyć 45 ml produktu w ½ szklanki (120 ml) zimnej wody. Należy wypić przygotowany roztwór, popijając co najmniej 1 pełną szklanką (240 ml) zimnej wody.

Należy pić jak najwięcej płynów, aby uzupełnić płyny tracone w czasie wypróżnień.
Wieczorem, przed położeniem się spać, należy wypić co najmniej 3 pełne szklanki klarownego
płynu lub wody.

Dzień wizyty:
Godzina 7.00
Zamiast śniadania należy wypić co najmniej 1 pełną szklankę klarownego płynu lubwody. W razie pragnienia można wypić więcej.

Dawka druga. Zaraz potem należy rozcieńczyć 45 ml produktu w ½ szklanki (120 ml) zimnej wody. Należy wypić przygotowany roztwór, popijając co najmniej 1 pełną szklanką (240 ml) zimnej wody.

Należy pić jak najwięcej płynów, aby uzupełnić płyny tracone w czasie wypróżnień. Picie dużych ilości klarownych płynów daje większą pewność oczyszczenia jelita przed zabiegiem lub badaniem.

W razie potrzeby można pić klarowne płyny lub wodę do godziny 8.00 rano.
Wypróżnienia występują zwykle w czasie od ½ godziny do 6 godzin po przyjęciu produktu.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 31 mar 2014, 15:30

Z PEG to podobnie. Stwierdzono, że dawki podzielone są skuteczniejsze i odstęp ten nie powienien przekraczać 4 godzin. Czyli przy kolonce o 10 należy wstać o 6.00 i wypić 2 litry roztwou PEG. W przypadku popułudniuowej nawet całą dawkę od rana.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 31 mar 2014, 16:25

A co to takiego ten PEG? Chodzi o glikol polietylenowy? W jakim to leku?

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 31 mar 2014, 19:34

Dokładnie chodzi o glikol polietylenowy zwany też makrogolami.
Na tym oparty jest fortrans, olopeg, moviepreb.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 01 kwie 2014, 21:16

Moje jelita chyba słyszą... Dziś mówiłam, że już dawno nie łapał mnie skurcz jelit, że już dawno nie miałam napadów bólowych i co? I mam. Wzięłam już lek rozkurczowy i leżę. Czekam aż się lepiej poczuję... :cry:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 07 kwie 2014, 08:25

Pojutrze zaczynam czyszczenie. W czwartek kolonoskopia. Boję się :(

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 07 kwie 2014, 08:50

najgorsze czysczenie, ale bedzie ok, trzymam kciuki :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 07 kwie 2014, 09:01

Jakoś najbardziej się boję kolonoskopii. Że będzie mnie bolało, jak będą przechodzić do jelita krętego. Ale może wtedy mnie bolało, bo byłam źle oczyszczona?

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD

Post autor: magda281 » 07 kwie 2014, 10:45

noodle, Nie sądzę że bolało bo źle oczyszczone jelito,nie wyobrażam sobie kolonoskopii bez uspania (sigmo ledwie przeżyłam na żywca) Z obserwacji też wiem że maleńki odsetek ludzi nie boli kolonoskopia(znam 2 osoby i to nie mające NZJ)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 07 kwie 2014, 12:08

Na kolonoskopię w uśpieniu terminy są baaardzo odległe (nawet prywatnie) i bardzo drogo to badanie wychodzi. Postanowiłam spróbować na żywca. Denerwuję się. A myślicie, że jakiś uspokajający lek mogą mi dać? Bo to pewnie stres swoje robi... Jezu, mam nadzieję, że się dowiem w końcu, co mi jest, bo można zwariować... :|

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 07 kwie 2014, 13:31

Ja jak byłam dzieckiem w dodatku małym, to też miałam i kolonkę i rekto na żywca (wiem w dzisiejszych czasach nikt by tego nie zrobił) ale ja osobiście nie uważam, żeby te badania były jakoś szczególnie uciążliwe, ani nie pamiętam żadnego bólu, ani jakiś traum z tym związanych, za to o dziwo pamiętam przebieg badania i jak podglądałam co się dzieje na ekranie. Także głowa do góry, będzie dobrze.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 07 kwie 2014, 13:34

iza121, dziękuję Ci bardzo. Denerwuję się, ale jestem dobrej myśli!

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 07 kwie 2014, 14:58

magda281, mnie nie bolałą kolonoskopia. Byla nieprzyjemna ale nie bolala...
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 07 kwie 2014, 19:10

Agula84, to dobry znak! :*

Agatha
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: Agatha » 07 kwie 2014, 20:38

Noodle Miałam podobne objawy, które opisujesz: "ściskanie", skręt jelit, parcie, toaleta, i tak parę razy dziennie. Nie zdążyłam naczytać się o tej chorobie, tego forum tez nie znałam, więc nawet nie wiedziałam o możliwości zrobienia kolonoskopii w uśpieniu. Kolonoskopia na żywca...i na pocieszenie powiem, że nie bolało. Zabolało w pewnym momencie, ale dożylnie coś tam mi podali i dalej mogłam obserwować monitorek ;) Mam nadzieję, że u Ciebie będzie również bezboleśnie :roll
Agatha

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”