Czesc. Szukam kogoś kto mi doradzi.

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szymon
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
miasto: Rzeszów

Czesc. Szukam kogoś kto mi doradzi.

Post autor: Szymon » 25 kwie 2021, 11:31

:smile: Czesc mam na imię Szymon lat 29 . 2 lata temu wykryli u mnie wrzodziejące zapalenie odbytnicy. Po kplonoskopi okazało się że mam zajęte ok 4 cm błony śluzowej odbytnicy reszta jelita ok . W badani hist napisano że wczesna faza wrzodziejacego jelita bądź zmiany infekcyjne. Dostalem czopki 500mg salofalk i wszystko na drugi dzień było ok. Po dwóch latach wróciło krew i śluz wypróżnienia w normie Po rrktroskopi lekarz stwierdził Nawrot choroby leki moje teraz to asamax 2x3 czopki 1mg salofalk i wlewka na wieczór salofalk ale za bardzo nie pomaga mam straszny bol brzucha . Jest tu jakąś osoba która ma te postac choroby ? Mam parę pytan co do leków i ogólnie wszystko powikłania remisję. Pomocy...

Leo-trans
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
miasto: Okuniew

Re: Czesc. Szukam kogoś kto mi doradzi.

Post autor: Leo-trans » 26 kwie 2021, 08:43

Witam na poprawę potrzeba trochę czasu nie jest to szybki proces.leki standard,potrzebujesz na pewno spokoju.trzeba się przyzwyczaić i po prostu żyć.glowa do góry będzie ok.
Pozdrawiam

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszkad » 26 kwie 2021, 19:57

Ja mam i nie mam .. Tzn wynik taki niejednoznaczny. Dla jednego histpat intensywny stan zapalny w odbytnicy, przewlekly. Dla drugiego cechy proctitis ulcerosa. Nie mam krwi , biegunki, kalprotektyny. Natomiast potworny ból i pieczenie w odbytnicy, wyłączające z życia. Boli tez w nocy. Po czopkach pentasa , asamax jeszcze gorzej. Ból nie do zniesienia w miejscu włożenia czopka...
Czy Ciebie też tak boli?
Aga
agnieszkad

Szymon
Debiutant ✽

Post autor: Szymon » 27 kwie 2021, 07:34

U mnie pojawiły się bóle brzucha ale takie sporadyczne poniżej pempka więc nic z tym nie robiłem ale z dnia na dzień coraz gorzej az pojawiła się krew więc udałem się do mojego proktologa on szybko po rektroskopi stwierdził że jest stan zapalny w odbytnicy reszta jelita mówił że jest ok. Ogolnie dobr?e się czuje nic mnie nie piecze raz dziennie się wypróżniam leki przyjmuje normalnie tylko ten bol mnie dobija bo jest tak silny że budzi mnie w nocy.

Szymon
Debiutant ✽

Post autor: Szymon » 27 kwie 2021, 07:41

Jestem ciekaw czy przy mojej postaci choroby to zapalenie może objąć dalsze odcinki jelita? Bo lekarz mówił że mam łagodne objawy i żebym się nie przejmował a na internecie pisze o jakiś powikłaniach chemoprewencji a nawet o operacji masakra sam nie wiem co o tym myśleć. Jestem ciekaw czy jest tutaj na tym forum osoba która ma te postac i jak sobie radzi z tą choroba ?

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: atabe » 28 kwie 2021, 17:57

CU może objąć całe jelito grube, ale zwykle zaczyna się od dołu i nieleczone może się rozkręcić. Tak ,że bierz leki i się obserwuj. Jeśli nie będzie poprawy lub dojdą nowe dolegliwości to lekarz może wdrożyć dodatkowe leczenie ,np. sterydy, immunosupresję...Możliwości jest wiele , na razie bez paniki ,bo stres też nie jest dobry w naszych chorobach

Szymon
Debiutant ✽

Post autor: Szymon » 28 kwie 2021, 18:57

Masakra jeszcze więcej leków . Mam wyjazd do Szwecji na 2 miesiące z pracy i chyba zrezygnuje bo jak tam mi się pogorszy to nawet nie będę miał lekarza . Trochę mi się posypały plany . A jak po sterydach są jakieś skutki uboczne?

romek
Początkujący ✽✽
miasto: warszawa

Post autor: romek » 29 kwie 2021, 12:45

Nie martw się zawczasu sterydami. Do tego to jeszcze daleko. Przed sterydami lekarz powinien spróbować budezonid - czyli Cortiment MMX. Dopiero jak to nie pomoże, to steryd ogólny :smutny:
Przede wszystkim - pozytywne myślenie. To jest naprawdę bardzo ważne!!!! Pogódź się z niesprawiedliwym losem, że to Tobie się trafiło - będzie dużo łatwiej i lepiej. Da się jakoś żyć z CU :roll:

romek
Początkujący ✽✽

Post autor: romek » 29 kwie 2021, 12:49

I jeszcze jedno. Jeżeli masz możliwość (niestety jest to bardzo drogie), to kupuj i bierz Mutaflor. Co prawda nie ma potwierdzenia, że indukuje remisję, ale według badań klinicznych ją podtrzymuje. Ja niestety nie mogę brać ani sulfa, ani mesalazyny, więc "jem" tylko Mutaflor, jako ostatnią deskę ratunku.

Szymon
Debiutant ✽

Post autor: Szymon » 29 kwie 2021, 14:59

Wiem muszę jakoś się pogodzić z tym cholerstwem . Byłem dziś u mojego proktolog jak mu powiedziałem że mam krwawienie i ból brzucha beż biegunek to mi powiedział żebym się nie przejmował bo choroba jest opanowana i żebym przyszedł do niego za 2 miesiące na retroskopie jak leki zaleczą jelito chyba że będzie gorzej to szybko do niego przyjechać. Mowil żeby się nie martwić i spokojnie jechać za granicę do pracy coś strasznie optymistą z mojego lekarza hehe.

Szymon
Debiutant ✽

Post autor: Szymon » 29 kwie 2021, 15:01

Nie chciał mi przepisać dodatkowych leków bo stwierdził że to w zupełności wystarczy. Hmm sam nie wiem .

romek
Początkujący ✽✽

Post autor: romek » 30 kwie 2021, 11:52

Mutaflor to probiotyk. W Niemczech jest sprzedawany bez recepty. Ale w Czechach (gdzie jest o 50% tańszy) już trzeba mieć receptę.
W Polsce dostępny jest jeszcze inny probiotyk - Vivomixx. Jest bez recepty. Ma dobre działanie na jelita, ale nie leczy NZJ

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszkad » 02 maja 2021, 11:17

Jeśli , ktoś ma sibo to z vivomixem trzeba bardzo uważać. U mnie tylko pogorszył tzn większe wzdęcia, bóle.
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”