witam

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
iwona1401
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

witam

Post autor: iwona1401 » 25 lut 2011, 15:41

wita
nazywam się iwona i mam 30lat od kwietnia 2010 roku choruje na CD.pomału oswoiłam się z chorobą ponieważ oprócz bóli brzucha nie odczuwałam żadnych dolegliwości.24.01.2011 po wizycie odstawili mi sterydy i w lutym trafiłam na oddział na badania kontrolne kolono itd.doktor stwierdził że zapalenie się zmniejszyło ale nadal jest i proponuje mi resekcje jelita cienkiego żeby jak on to nazwał miała spokój i modliła się oby nie powróciło,strasznie boje się tej operacji może ktoś z was może mnie oświecić co do niej.dodam że ma być robiona laparoskopowo.przepraszm że tu to pisze niebardzo jeszcze umiem sie poruszać po forum .
z góry dziękuje za odpowiedzi

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: witam

Post autor: Natalka » 25 lut 2011, 15:47

cześć iwona1401 :smile:
iwona1401 pisze:może ktoś z was może mnie oświecić co do niej.dodam że ma być robiona laparoskopowo
zajrzyj do tych tematów:
viewtopic.php?t=9011&highlight=laparoskopowa
viewtopic.php?t=8779
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: anusia » 25 lut 2011, 15:50

Witajiwona1401, te bóle brzucha są aż tak silne ,że od razu chcą ci ciąć jelito? :neutral:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
black65
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: black65 » 25 lut 2011, 15:53

Cześć ja tydzień temu miałem operacje laparoskopie wycinali mi całe jelito grube i w szpitalu leżałem tylko 7 dni jest to metoda mało inwazyjna i szybko wraca się do zdrowia na trzeci dzień po operacji już chodziłem i nie żałuje tego kroku tak więć trzymaj się przynajmniej będziesz miała spokój. [/b]
Wiara Fundamentem Życia.

iwona1401
Debiutant ✽

Post autor: iwona1401 » 25 lut 2011, 15:57

witam i dziękuje za miłe przyjęcie

słuchajcie bóli praktycznie już nie mam i biore tylko salofalk 2x2 ale mój lekarz twierdzi że nie ma co czekać i trzeba się pozbyć tej części w której jest zapalenie.teraz jes na etapie przekonywania do operacji chirurgów bo nie bardzo chcieli mi ją robić bo ponoć się nie kwalifikuje się do niej oni czekają aż będe miałm niedrożność albo coś gorszego.jem praktycznie wszystko nie mam biegunek nigdy zresztą nie miałm ale zmiany w jelitach są duże .podpowiedzcie coś bo już sama to głupieje

[ Dodano: 25-02-2011 ]
witaj black65
powiedz mi czy jakoś szczególnie cię przygotowali do tej operacji no wiesz fortrans itd ?i jak z dietą?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 25 lut 2011, 16:03

iwona1401, cześć :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 25 lut 2011, 16:08

Witaj :roll:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 25 lut 2011, 16:15

czesc - jak nie masz dolegliwosci - to po co ciąć :| skalpel - to przecie zawsze ostatecznosc

bella82
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: świętokrzyskie

Post autor: bella82 » 25 lut 2011, 16:43

Witaj,ciekawe dlaczego lekarz zadecydował o operacji skoro po kolonoskopii stwierdził że zapalenie się zmniejszyło,a także twoje bóle brzucha.Przecież wiadomo,że nawet jeśli wytnie się ten zapalnie zmieniony odcinek jelita to zapalenie może objąć inny fragment jelita-taka już jest ta choroba :smutny:
Biorę Pentasa 2*2 tabl.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2011, 16:53

iwona1401, witaj !
iwona1401 pisze:doktor stwierdził że zapalenie się zmniejszyło ale nadal jest i proponuje mi resekcje jelita cienkiego żeby jak on to nazwał miała spokój i modliła się oby nie powróciło
naprawdę ciężko zrozumieć takie postępowanie.
Mi proponowano usunąć jelito 10 lat temu,ale ..przyzwyczaiłem się do niego wiec spoko.
Co innego ciąć na ostro,albo gdy wszystko się wali i wyniki pokazują naprawdę potrzebe rozpatrzenia takiej "terapii",a co innego "ciąć" by pozbyć się problemu.
Jak nogę złamiesz to zaleczą, a potem amputują?
Doradzałbym konsultacje z innym lekarzem,najlepiej z ośrodków referencyjnych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
black65
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: black65 » 25 lut 2011, 16:59

powiedz mi czy jakoś szczególnie cię przygotowali do tej operacji no wiesz fortrans itd ?i jak z dietą?
Moje przygotowanie polegało na tym że trzy miesiące przed operacją odstawili wszystki leki, sterydy kture brałem prawie dwa lata z małymi przerwami imuran oraz mezawant. Dużo spacerowałem i piłem dużo wody w taki sposób wzmacniałem sobie mój system immunologiczny.Przed operacją nie stosowałem jakiejś specjalnej diety tylko po operacji przez pierwsze sześć tygodni mam diete lekkostrawną żadnych owoców , warzyw , zup , ciemnego chleba, z owoców to tylko banany bo zagęszczają.Wiadomo że przed operacją musisz mieć jelita czyste mi do odbytu podali środek przeczyszczający.Ja to się zdecydowałem na operację bo często latałem do :wc: czasami po 15 razy w ciągu dnia a i w nocy po 3-4 razy strasznie mnie to męczyło a teraz mam spokój. Nie wiem dokładnie jak jest u ciebie ale jak cie nie boli i nie masz biegunki to po co się dać pokroić to jest ostateczność.
Pozdrawiam black65.
Wiara Fundamentem Życia.

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 25 lut 2011, 16:59

witaj Iwono :-)

Ja tez bym zalecał konsultacje z innym lekarzem. To strasznie dziwne ciąć na wszelki wypadek w CD :neutral:
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: andzka » 25 lut 2011, 17:26

Cześć Iwona :) Witam Stargardziankę :)
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 25 lut 2011, 18:46

bamboocha ;]

AnKa007
Debiutant ✽
województwo: łódzkie