Czesc

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
mateoni87

Czesc

Post autor: mateoni87 » 12 gru 2011, 20:41

Witam.Nazywam sie Mateusz mam 24 lata.Pare dni temu minal 5 rok od czasu,gdy wykryto u mnie chorobe Lesniewskiego Crohna.Wszystko byloby ok,gdybym odrazu nie wyladowal na stole operacyjnym,ale to troche pozniej.Opisze mniej wiecej jak to sie dzialo u mnie i moze tym pomoge innym ;) Od gimnazjum mialem bole brzucha,chodzilem z tym od czasu do czasu do lekarza,ale on mnie glupio zbywal wymowkami,ze to przez stres itp. Czas lecial a ja juz konczylem technikum,po ukonczeniu poszedlem do pracy i na studia. I tutaj zaczyna sie maly horror ktory przezylem przez okolo 3 miechy:pewnego dnia w pracy dostalem osteego ataku bolu brzucha.Kierownik przywiozl mnie do domu.Po jakims czasieposzedlem pod prysznic i tam omal nie zemdlalem.Odrazu rodzice zawiezli mnie do gastrologa na ktorego czekalem okolo 3h zanim raczyl mnie obsluzyc ale to nie o tym chcialem pisac.Nastepnie dostalem sie na pogotowie i okazalo sie,ze mam juz wrzodziejacy wyrostek robaczkowy.Odrazu na stol operacyjny i jazda:) w trakcie odkryto super zaawansowanego crohna.Z racji,ze jestem mlody to lekarze pomysleli,ze nie beda usuwac czesci jelita,tylko zaszyja mnie i beda leczyc zachowawczo w ktorejs z klinik.I tak dochodzilem tydzien do siebie i wypuscili mnie ze szpitala na 3 dni po to bym mogl odrazu dostac sie na gastroenterologie w BB.Chcialbym jeszcze wspomniec,ze psychika troche mi siadla<nie wiem czemu tak sie dzialo,nie mialem na nia wplyw> W szpitalu przezylem kolejny horror.W miejscu gdzie mialem jeszcze swieze rany po drenie z wyrostka zaczelo sie wydobywac cos podobnego do ropy,co sie pozniej okazalo jest to tresc jelitowa,jelito samo peklo-wrocilem na stol.Po operacji bylem jak to sie mowi dzisiaj wyjeb...ny :D nie mialem sil,bylo ciezko:) wszyscy mi wmawiali ,ze to juz koniec zmartwiem,czekac CIe dlugi odpoczynek i odbijam sie od dna i dalej juz nie da sie upasc.ALe jak to stare porzekadla mowia "polak potrafi" haha.Nie minal tydzien a moja jelito znow samo peklo.Lekarze nie wiedzieli co ze mna zrobic,wiec wyslali mnie do kliniki gastroenterologii w Katowicach-ligota.Tam przez 2 miesiace lezalem,bylo duzo ludzi nademna ktorzy jak widac wyciagneli mnie z tego leczac mnie zachowawczo.Oczywiscie pojawialy sie jakies ropnie i takie bzdety ale nie chce juz Was zanudzac.Powiemj tylko tyle,ze na samym koncu,gdy juz bylo w miare ok,wlaczono mi infiksimab i to dalo mi takiego kopa w tylek ze do dzisiaj jestem w stanie remisjii:D Dla tych co sa w takim stanie co ja teraz,wiem,ze powiecie"co on pier..." nie slucham go,niech spada-wiem bo ja tak samo to zlewalem;) ale dajcie sie zmusic do pozytywnego myslenia. Ja dzisiaj studiuje, doskonale sie ,w lutym ide na testy do policji,gram w lidze orlikowej,tez duzo stracilem bo bylem biegaczem narciarskim.Ale popatrzcie na to z tej strony,nie raz ogladacie film na ktorym pewna osoba ma wypadek a pozniej dochodzi do sukcesow o ktorych kazdy z nas marzy-Wy tez to potraficie,tylko uwierzcie w siebie:) bedzie ok!!:P sorry za bledy,psialem w pospiechu i nie chce mi sie tak naprawde sprawdzac ile ich popelnilem i co gorsza poprawiac haha:D

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Czesc

Post autor: Natalka » 12 gru 2011, 20:46

cześć mateoni87 :smile:
mateoni87 pisze:chorobe Lesniewskiego Crohna
Leśniowskiego - Crohna
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 12 gru 2011, 20:46

cześć Mateusz :D :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 12 gru 2011, 21:11

hello mat :beer:

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Osóbka » 12 gru 2011, 21:46

hej :lol:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 12 gru 2011, 22:01

Witaj ;)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

cd0303
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: cd0303 » 12 gru 2011, 22:41

hej ! :)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 12 gru 2011, 23:05

Witaj na forum, Mateusz :)!
osiągnięcię remisji to bardzo krzepiący fragment tej opowieści-horroru ;)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 12 gru 2011, 23:42

Hello Mati :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 13 gru 2011, 15:07

Witaj :)
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 13 gru 2011, 15:11

witaj Mateusz :wink: Bardzo budująca historia, daje ludziom nadzieję, że w końcu będzie dobrze :roll:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

mateoni87

Post autor: mateoni87 » 13 gru 2011, 16:01

Ciesze sie Alis,ze tak odebralas ta historyjke:D mam nadzieje,ze wiecej z Was wyciagnie z niej to samo:) Hmm i mam jeszcze 1 sprawe tomas wiem,ze jestes moderatorem ale z czystej ciekawosci sprawdzilem ile napsiales postow.Sumujac 4519 postow pomnozyc razy minimum 3 minuty pisania daje laczne 13557 przeliczajac na godziny to okolo225,9h:) szacunek heh:)

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 gru 2011, 16:06

mateoni87, na co Ty w końcu chorujesz? :wink:
w profilu masz

Kod: Zaznacz cały

Choroba: inna choroba jelita
a w poście napisałeś, że na Crohna.
Jeśli chorujesz na chorobę Leśniowskiego-Crohna, to w profilu ustaw sobie z listy CD.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 13 gru 2011, 16:56

mateoni87 pisze:Sumujac 4519 postow pomnozyc razy minimum 3 minuty pisania daje laczne 13557 przeliczajac na godziny to okolo225,9h:) szacunek heh:)
haha. fajny rachunek :-) ale statystyki są nieco inne ;-)

postów na chwile obecną mam 5922 (cześć forum ma wyłączone liczenie) a jeszcze były posty które się kiedyś usunęły. Ale to i tak nie jakiś tam wielki sukces. Mamy tu bardziej zaprawionych w bojach :-)

a sam teraz z ciekawości zerknąłem w statsy... godzin na forum: 9124,9. A i tak to nie najwięcej z tego foruma :-) wiem wiem... wariactwo :D

mateoni87

Post autor: mateoni87 » 13 gru 2011, 17:55

Natalio,choruje na lesniewskiego crohna,tylko tworzac konto na tym forum szczerze to nie wiedzialem o co kaman z tym CD :D Mozna zinterpretowac ten skrot na Cooldown- oczekiwanie na rozpoznanie haha:D albo co najlepsze ktos czeka az zachoruje i juz robi sobie tutaj konto ;) albo ten skrot moze oznaczac ciag dalszy nastapi tylko to troche nie pasuje do zadanego obok pytania;pNo ale ja to tak jakos pomyslalem i dalem to co dalem hehe.Magdalena no widze,ze masz wiecej postow od Tomasa,mam nadzieje,ze nie nabijasz ich spamujac byle gdzie :D co do Ciebie Tomas,godziny na forrum robia wrazenie:) a wioseczka Las czasami nie lezy w okolicach slemienia i kocon?:) Widze tez duzo osob z Krakowa ale zniechecilem sie do tego miasta,bo ostatnio wlepili mi blokade na kolo bo wjechalem w jakas durna 2 strefe:D

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”