Witajcie kochani!

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
antonip721
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Kontakt:

Witajcie kochani!

Post autor: antonip721 » 17 lut 2012, 21:48

Witajcie moi drodzy, jestem zupełnie świeża.

Bardzo cieszę się, że trafiłam na owe forum, gdyż jak zdążyłam zauważyć jest to jedyne miejsce w którym mogę dowiedzieć się "jak żyć" z moją chorobą :)

Przepraszam za wylewność, lecz abyśmy mogli sobie nawzajem pomagać, wolę od razu wszystko wyłożyć na stół.

Otóż mój problem istniał od niemal zawsze. Odkąd pamiętam miałam problemy z załatwianiem się. Moi rodzice stosowali nawet "magiczne" metody ekspresowego załatwienia problemu (jogurt plus jabłko plus mleko plus gazowana woda).
Jednak każda wizyta u lekarza kończyła się informacją- musi pani jeść więcej błonnika.
Od dwóch lat zaczęłam mieć ogromne problemy ze wzdęciami i "dziwne bóle brzucha, naprzemienne biegunki z niemal dwutygodniowymi zaparciami. Tłumaczyłam to problemami żołądkowymi (a w zasadzie mój lekarz rodzinny tak orzekł), gdyż zaraz po pojawieniu się ww dolegliwości stwierdzono u mnie nadżerkę żołądka.

Mniej więcej rok temu podczas jednego z długotrwałych zaparć zaczęłam się załatwiać z krwią. Lecz objawy po ok. 2-3 dniach ustępowały.

Przeraziłam się jednak, gdy niedawno zaparcia stawały się coraz częstsze, przytyłam ponad 10 kilo, a przed Świętami Bożego Narodzenia krew podczas załatwiania pojawiała się przez ponad dwa tygodnie.
Stwierdziłam, że trzeba iść do lekarza. Z początku sądziłam, że są to zwykłe żylaki, czyli tzw. hemoroidy.
Jednak po wizycie u chirurga zostałam skierowana na rektoskopię, która niczego konkretnego nie wykazała. Stało się - skierowano mnie na kolonoskopię (swoją drogą w województwie łódzkim zapisanie się w ciągu dwóch tygodni na kolonoskopię na nfz graniczy z cudem). Pomijam fakt, że badanie było baaaardzo bolesne, gdyż nie dostałam znieczulenia, bo byłam z chłopakiem a nie z kimś z rodziny, to wyniki nie wykazały konkretnej diagnozy, ponieważ wycinki były pobrane na zbyt niskim poziomie naskórka.
Jednak lekarz powiedział, że moja choroba ma być leczona jak wrzodziejące zapalenie jelita, mimo iż diagnozą jest niesklasyfikowane zapalenie jelit

Tak więc od ok. 21 grudnia krwawię non-stop. Nie dostałam jeszcze żadnych leków, gdyż czekam na wolny termin wizyty u chirurga, który prowadził moją sprawę. Podejrzewam, że mam anemię, lecz mimo wszystko nie zostałam skierowana na badanie krwi.

Aha, i co ważne. Od momentu badania (czyli 1 lutego) nie załatwiałam się jak normalny, zdrowy człowiek. Staram się nie załamywać, jednak ciężko mi z tym wszystkim. Zaczynam wyglądać jak morświn.

Nie mogę się doczekać wizyty u chirurga, czyli jakie dostanę leki i czy w końcu zostanę skierowana na badania krwi.

Pozdrawiam was serdecznie i mam nadzieję, że wspólnie będziemy się wspierać w walce z choróbskami :)

Asia

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Witajcie kochani!

Post autor: Cinimini » 17 lut 2012, 22:09

Witaj, a gdzie się leczysz? W Łodzi przede wszystkim polecam pl.Hallera i prof.Dzikiego ew. gastrolog dr Marię Wiśniewska - Jarosińską. Tutaj kolonki tylko w zni8eczulniu ;). Ja właśnie leżę i czekam na swoja kolejkę po weekendzie.
Pozdrawiam.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
antonip721
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: antonip721 » 17 lut 2012, 22:20

Leczę się w Kutnie, jednak do tamtejszego szpitala dojeżdżają lekarze z Łodzi. Ja akurat trafiłam do doktor Wieloch. Choć rodzina namawia mnie abym leczyła się właśnie w Łodzi skoro już w niej mieszkam. Ale tylko dr Wieloch zna moją historię choroby. Trochę kiepsko byłoby iść do lekarza pierwszego lepszego i powiedzieć- "dzień dobry Panu, daj mi pan leki" I tu niespodzianka- kolonoskopie miałam robioną w Łodzi w szpitalu WAM. Jednak jak powiedzieli lekarze, nie mogli mi dać znieczulenia, ponieważ musiałby być ze mną ktoś z rodziny (bo że niby po znieczuleniu mój chłopak mógłby mnie gdzieś zostawić tudzież porzucić :p ) A bez znieczulenia było ciekawie- słyszał mnie cały korytarz :D

[ Dodano: 17-02-2012 ]
oj, przepraszam, być może wkradła się mała nieścisłość- krwawię wtedy gdy przebywam w toalecie (czyli podczas próby- tej udanej i tej nie udanej :p)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 17 lut 2012, 22:28

witaj ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

bartox
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: bartox » 17 lut 2012, 23:30

witamy :)
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 17 lut 2012, 23:46

Cześć antonip721, badanie krwi możesz sobie zrobić na własną rękę odpłatnie, nie jest to droga sprawa :)

...a tak na moje oko, to masz CD - z tym, że moich "metod badawczych" :E nie będę wyjawiał :p

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 18 lut 2012, 00:51

Hej :smile:
antonip721 pisze: mógłby mnie gdzieś zostawić tudzież porzucić
no to brzmi groźnie :razz:
deth pisze:...a tak na moje oko, to masz CD - z tym, że moich "metod badawczych" :E nie będę wyjawiał :p
weź nie strasz ludzi :evil:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
antonip721
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: antonip721 » 18 lut 2012, 01:07

Spokojnie, po tym co ostatnio usłyszałam od lekarzy to stwierdzenie to pikuś. Z tym, ze w CD o ile się dobrze doedukowałam, to biegunki są na porządku dziennym, a ja wręcz o tym marzę :D

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 18 lut 2012, 01:15

antonip721 pisze:Z tym, ze w CD o ile się dobrze doedukowałam, to biegunki są na porządku dziennym, a ja wręcz o tym marzę :D
o nie do końca tak jest, są też inne przypadki :twisted:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 18 lut 2012, 10:43

antonip721, gdybyś potrzebowała zaniarów na specjalistów, których "konikiem" jest crohn to zapraszam do mnie. Po co masz się tułać po Kutnie, po lekarzach pierwszego kontaktu itp. skoro mamy w Łodzi Klinikie specjalizującą się w tym temacie.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU

Post autor: Piciu » 18 lut 2012, 10:51

Cześć i czołem :smile:

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: justyna358 » 18 lut 2012, 12:14

Witaj :)
Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia :D

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Tomek0700 » 18 lut 2012, 15:28

Witaj,
A wykryto jakies zmiany czy w hist pacie wyszedl niesklasyfikowany stan zapalny?; jest jakos dokladnie opisany?
Jednak lekarz powiedział, że moja choroba ma być leczona jak wrzodziejące zapalenie jelita, mimo iż diagnozą jest niesklasyfikowane zapalenie jelit
w takim razie bardzo dobry lekarz i chyba warto sie go trzymac :mrgreen:
Z drugiej strony wiem, ze "szkola lodzka" w hist-past wpisuja kazdemu gdzie uszczypli niesklasyfikowany stan zapalny, dlatego sie pytam o opis hist patu :wink:
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
antonip721
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: antonip721 » 18 lut 2012, 15:53

Tomek0700 pisze:A wykryto jakies zmiany czy w hist pacie wyszedl niesklasyfikowany stan zapalny?; jest jakos dokladnie opisany?
uwaga, cytuje wynik badania:
"Nadesłany materiał stanowią powierzchownie pobrane fragmenty błony śluzowej jelita grubego o nieco zaburzonej architektonice cew gruczołowych objęte nasilonym naciekiem zapalnym limfoidalnym, z obecnością licznych mkroropni i pojedynczych ropni krypt zawierających liczne granulocyty obojętnochłonne i kwasochłonne.
COLITIS INDETERMINATIVA"

Badanie miałam robione przez dr. Maciejewskiego. Podczas odbioru wyników powiedział, mi że jest to niezidentyfikowane zapalenie, jednak powinno być leczone właśie jako wrzodziejące.

Duduś
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Duduś » 18 lut 2012, 17:48

Witaj kochana :wink:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Zablokowany