Witam wszystkich forumowiczów!!!

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
aniakaro
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Witam wszystkich forumowiczów!!!

Post autor: aniakaro » 24 maja 2012, 15:40

Mam na imię Ania. Mam 32 lat. Mieszkam W Łodzi. Od 6 lat zmagam się przypuszczalnie z Cu zaparciowym.
Przebieg tej choroby w moim przypadku jest całkiem inny niż u większości chorych. Walczę z nadwagą, cierpię na zaparcia i generalnie nikt by nie powiedział że jestem osobą chorą na tę przypadłość. Chociaż diagnozowano u mnie początkowo hemoroidy, po rocznej kuracji na tę dolegliwość, kiedy wszelkie maści nie pomagały i nadal krwawiłam i miałam wzdęcia, lekarz zmienił diagnozę na zapalenie jelita grubego, przepisał leki mówiąc, że to po miesiącu minie. Nie minęło, a więc zrobiłam kolonoskopię, zaczęto podejrzewać CU - zajęty początek jelita grubego. Całego jelita nie zbadano, gdyż jak to lekarz ujął mam dziwnie poskręcane jelito. Dostałam Sulfę i czopki Pentasy, przeszło. Przez ponad rok miałam remisję więc odstawiłam leki aby zajść w ciążę. W 3 miesiącu zaczęły się znów kłopoty z zaparciami i krwawienia. W połowie ciąży zaczęłam brać leki oczywiście ostrożnie były to wlewki z salofalku następnie hydrokortyzonu. Jakoś się udało. Mała urodziła się niewielka 2,950. Po ciąży choroba ustąpiła jednak nie na długo. Następna kolonoskopia wykazała proctitis chronica purulenta erosiva, czyli jak rozszyfrowałam przewlekłe ropne nadżerkowe zapalenie odbytnicy…Lekarze mówią że to CU, a nawet ostatnio padło podejrzenie o Leśniowskiego-Crohna. Także już sama nie wiem co mam.
Zainteresowania: uwielbiam czytać(fantastyka, kryminały), podróżować, kocham zwierzęta i przyrodę. Lubię pływać, jeździć na rowerze. Jestem kinomaniakiem…
Pozdrawiam wszystkich…
:wink:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Witam wszystkich forumowiczów!!!

Post autor: Baby » 24 maja 2012, 16:03

aniakaro, kochana nie martw się ja tez jestem nietypowym CUDakiem :) Zanim trafiłam do MSW wcześniejsi lekarze nawet nie podejrzewali NZJ bo przecież każdy kto ma NZJ jest chudy a ja także zmagam się od lat z leczeniem hormonalnym i nadwagą :) Jakie pozory mogą być krzywdzące i doprowadzić człowieka do ciężkiego rzutu choroby. Przez to wszystko co przeszłam bałam się brać sterydy ale chęć bycia zdrowym zwyciężyła. Coś za coś :) Miałaś pobierane wycinki do badania hist.pat.? Czy gastroskopię miałaś? Ciekawe czy w żołądku i dwunastnicy nie ma zmian. Robili Ci przeciwciała pod kątem CU i CD? Fajnie że z nami jesteś. W Łodzi jest super ekipa CUDaków :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

aniakaro
Debiutant ✽

Post autor: aniakaro » 24 maja 2012, 16:19

Bardzo chętnie do was dołączę, już wysłałam maila aby się dopisać do łódzkiego oddziału stowarzyszenia E-jelita :roll: może wy coś mi doradzicie, bo już się w tym wszystkim gubię. Miałam komplet badań. wychodzi z nich, że jestem zdrowa jak rydz. Co do wycinków pobierane dwukrotnie, pierwszy wynik colitis chronica (ulcerosa?), drugi proctitis chronica purulenta erosiva. Gastroskopi nie miałam.
Dziękuję za ciepłe przyjęcie :roll:

aniakaro
Debiutant ✽

Post autor: aniakaro » 24 maja 2012, 17:27

Leczę się obecnie u dr Eway Waleckiej-Kapickiej, (poradnia Gastro)ale nie ma efektów. Początkowo leczył mnie pan prof. Adam Dziki na hemoroidy przez rok... :smutny: W między czasie leczyłam się na Opolszczyźnie bo stamtąd pochodzę...lek. Tomasz Świątkowski i lek. Jacek Kleist, tam zdiagnozowano u mnie CU.
Kogo wy polecacie w Łodzi?

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 24 maja 2012, 17:35

siema :D
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Chudziakowa » 24 maja 2012, 17:39

Witam ciepło i cieszę się że kolejna łodzianka i do tego nie najszczuplejsza (tak jak ja)
Też zmagam się z krwawieniem ale mało co pomaga.
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

aniakaro
Debiutant ✽

Post autor: aniakaro » 24 maja 2012, 18:10

Lekarz zalecił abym zaszła w ciążę w remisji choroby i abym nie brała leków w tym czasie kiedy będę starała się o dziecko i najlepiej przez całą ciążę. Mi się udało dotrwać do 4 miesiąca ciąży. Czyli przetrwałam pierwszy trymestr, kiedy to branie leków jest najbardziej niewskazane ze względu na rozwój płodu.Oczywiście jeśli jest źle to lepiej brać. Podobno u większości kobiet z CU okres ciąży daje remisję tej choroby, jednak są przypadki że dochodzi do zaostrzeń. Ja niestety należę do tej drugiej grupy. :smutny:

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 24 maja 2012, 18:31

I ja witam imienniczkę :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 maja 2012, 19:19

cześć :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 24 maja 2012, 19:44

Witaj :)
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 24 maja 2012, 20:32

Witaj :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 25 maja 2012, 12:29

Witaj na pokładzie Aniu :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽

Post autor: Raoul_Duke » 25 maja 2012, 15:50

Cześć! :wink:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Duduś
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Duduś » 25 maja 2012, 21:58

Cześć Anka :wink:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Post autor: justyna358 » 26 maja 2012, 19:52

Cześć Ania.Ja też mam nzj i mam nadwage :)W sumie nie jesteśmy nietypowe a wyjątkowe :wink:
Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia :D

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”