Strona 1 z 1

Witam wszystkich :)

: 15 mar 2013, 22:18
autor: Munia1989
Mam na imię Agnieszka. Od jakiegoś czasu przeglądam to forum a dziś w końcu postanowiłam oficjalnie się przywitać i napisać coś o sobie.
Problemy z przewodem pokarmowym mam już dobre 4 lata. Zaczęło się od biegunek, i bólu żołądka. Oczywiście chodziłam do różnych specjalistów, z czego najczęściej tłumaczyli to stresem, mówili że to prawdopodobnie refluks, IBS. Więc leczyli mnie na te choroby, czasami było lepiej, czasami gorzej, biegunki raczej nie ustawały, ale jakoś nauczyłam się z nimi żyć, bo codziennie, nawet kilka razy dziennie brałam loperamid, a jak coś bolało to lekarze zalecali mi no-spę i coś przeciwbólowego, i oczywiście pilnowałam się z jedzeniem. Od jakiegoś roku zaczęły boleć mnie jelita, lekarze jak zwykle kazali brać tylko rozkurczowe, przeciwbólowe leki i kazali odstawić mleko bo może przez to były te biegunki, dostałam również leki depresyjne, bo ponoć one maja tez działanie na jelita. Brałam je jakiś czas, odstawiłam mleko i może jakby biegunek było troszkę mniej, ale nie ustąpiły całkowicie. Prawdziwe problemy zaczęły się pod koniec listopada zeszłego roku. Dostałam tak silnych ataków bólowych że aż nie umiem tego opisać. No i znowu zaczęło się szukanie pomocy, ale na próżno. Nawet karetka po mnie nie przyjechała, bo stwierdzili że skoro jestem taka młoda to mogę do szpitala pojechać sama. W moim mieście nikt nie umiał mi pomóc, aż w końcu dostałam skierowanie do szpitala do Wrocławia, trafiłam tam dopiero po 8 tygodniach strasznego męczenia się. I jak tam trafiłam to zdiagnozowali u mnie Crohna. Gdy dowiedziałam się co to za choroba, że ona jest nieuleczalna myślałam że się załamię. Dostawałam różne leki, sterydy, antybiotyki, była chwilowa, ale bardzo krótka poprawa, a potem jeszcze gorsze zaostrzenie, jeszcze gorzej mnie bolało, myślałam że umrę. Zrobiła mi się dodatkowo niedrożność przewodu pokarmowego. Zrobili mi operację, wycieli to co było zaatakowane, no i niestety potrzebna tez była ileostomia.
Teraz już wyszłam ze szpitala, pomału dochodzę do siebie, uczę się żyć z tym workiem, ale jest to bardzo ciężkie. Nie jest to wszystko takie piękne jak opisują w gazetkach typu „Nasza Troska”.
Mi Crohn wywrócił życie do góry nogami, musiałam wszystko zmienić, z wielu rzeczy zrezygnować. Właśnie kończyłam dwa kierunki studiów, z jednego musiałam wziąć dziekankę, drugi- staram się zaliczać. Musiałam się przeprowadzić z miasta gdzie studiowałam i które uwielbiałam znowu do mamy. Straciłam znajomych, zrezygnowałam z salsy, siłowni, prawa jazdy, normalnego życia. Chciałabym znowu żyć normalnie, chociaż nie wiem kiedy mogłoby to nastąpić.
Cieszę się że trafiłam na to forum, bo widzę że jest tu mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy wspierają się nawzajem.
Pozdrawiam

Re: Witam wszystkich :)

: 15 mar 2013, 22:28
autor: Osóbka
Witaj Munia1989,
Dużo przeszłaś i dobrze, że tutaj trafiłaś. Ważne, żeby mieć kogoś, przed kim można się wygadać, a ten ktoś Cię zrozumie. Także po to tu jesteśmy, ale i po to, żeby czasem dać kopniaka, albo rozmieszyć do łez. Korzystaj z forumowych rad, a myślę, że i Ty będziesz czasem mogła pomóc innym swoimi doświadczeniami.
Fajnie, że jesteś :roll:

Re: Witam wszystkich :)

: 15 mar 2013, 22:34
autor: Natuśka
Munia1989, bądź dzielna :przytul:
Munia1989 pisze:Właśnie kończyłam dwa kierunki studiów, z jednego musiałam wziąć dziekankę, drugi- staram się zaliczać.
Rozumiem Cię bardzo dobrze...
Munia1989 pisze:Straciłam znajomych, zrezygnowałam z salsy, siłowni, prawa jazdy, normalnego życia.
Kochana, wszystko wróci, powoli, stopniowo, może w innej formie, ale wróci- tego Tobie życzę :przytul:
Munia1989 pisze:Cieszę się że trafiłam na to forum, bo widzę że jest tu mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy wspierają się nawzajem.
Również się cieszę i mam nadzieję, że będziemy pomocni :smile:

Witaj na Forum :wink:

Re: Witam wszystkich :)

: 15 mar 2013, 22:39
autor: maggie0278
Munia1989, Witaj :wink:

dużo przeszłaś, mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Nie taki Crohn straszny jak go malują :wink:
Dobrze, że jesteś z nami :przytul:

Re: Witam wszystkich :)

: 16 mar 2013, 00:23
autor: Orzelek
Cześć Agnieszko :roll:

Wśród Nas są też osoby z wyłonioną stomią. Polecam Ci lekturę działu "Stomia i J-pouch", gdzie znajdziesz wiele pożytecznych informacji na ten temat.

Chętnie pomożemy :roll:

Buziaki :*

Re: Witam wszystkich :)

: 16 mar 2013, 10:00
autor: Baby
Munia1989, witaj wśród nowych, lepszych przyjaciół którzy Cię nie opuszczą :)

Ja także wiele lat miałam diagnozę IBS, jechałam na lekach przciwbólowych, rozkurczowych, loperamidzie, lekach uspokajających. Nic to nie dało. Miałam tłumy pseudo przyjaciół teraz została garstka - i ta garstka mi wystarczy bo zawsze mogę na nich liczyć. Dzięki temu forum poznałam nowych wspaniałych przyjaciół z którymi spotykamy się, rozmawiamy godzinami, wspieramy się w każdej sytuacji. Mam nadzieje, że w tym całym nieszczęściu i Ciebie spotka wiele dobrego :*

Re: Witam wszystkich :)

: 16 mar 2013, 16:08
autor: Duduś
Cześć Agnieszka :wink:

Re: Witam wszystkich :)

: 16 mar 2013, 16:19
autor: deth
dzień dobry :huh:

Re: Witam wszystkich :)

: 16 mar 2013, 16:51
autor: Piciu
Aloha :smile:
Munia1989 pisze: Straciłam znajomych
lecz zyskasz nowych, zwłaszcza tutaj :smile: , głowa do góry :friends:

Re: Witam wszystkich :)

: 17 mar 2013, 11:32
autor: Imponderabilia.
Witaj! Mi choroba także przewróciła życie do góry nogami, było ciężko..
Teraz już jest lepiej. Pamiętaj, że nie jesteś sama! A i głowa do góry! :) :przytul:

Re: Witam wszystkich :)

: 17 mar 2013, 13:01
autor: kaczor
Hej :P Munia1989, Mi też choroba na wywracała w życiu mniej czy więcej , myślę że każdemu tutaj :)
Ja też straciłem kilku znajomych , lecz zostali Ci naj najlepsi :) Na których zawsze można liczyć :)
Tutaj mimo że jestem krótko, widzę gron ludzi którzy zawsze mogą Cię wesprzeć ;)poratować jakąś rada albo tylko dobrym słowem Co by uśmiech zagościł na twarzy :)

Re: Witam wszystkich :)

: 17 mar 2013, 13:35
autor: kasia38
witaj Agnieszka :)

Re: Witam wszystkich :)

: 17 mar 2013, 19:20
autor: Mala_Mi
Hej Aguś :przytul:

Re: Witam wszystkich :)

: 19 mar 2013, 19:58
autor: Natalka
cześć :smile: