Cześć wszystkim :)

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
es.muss.sein
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Cześć wszystkim :)

Post autor: es.muss.sein » 10 kwie 2014, 20:40

Witam wszystkich!

Przeglądam Wasze forum regularnie i stwierdziłam, że skoro już się udzielam, to wypadałoby się przedstawić.
Mam 22 lata i dość stresujący zawód, a moja "przygoda" z chorobą zaczęła się w zasadzie w 2007 roku. Oczywiście nie miałam wtedy pojęcia co to jest, chociaż trafiłam do szpitala z takimi bólami brzucha, że myślałam, że mi będą wyrostek wycinać. A tu nic. Było to dzień przed ważnym konkursem dla mnie, także po końskiej dawce leków przeciwbólowych doszliśmy do wniosku, że to stres. Potem było sporo spokoju i chociaż przytrafiające się raz na jakiś czas biegunki wysłały mnie alergologa, który stwierdził alergię pokarmową (na samych testach skórnych, a część "na oko"..), to żyłam w spokoju :)
Nadszedł rok 2010 i rozpoczęcie studiów. Przyznaję, że dało się popalić organizmowi poprzez fajki i alkohol oraz niezdrowe żarcie, więc nic dziwnego, że się w końcu na dobre zbuntował. Same bóle miałam kilka miesięcy a potem bite pół roku w :wc:
Fakt, zwlekałam z diagnozą, bo uważałam, że sama jestem sobie winna przez taki tryb życia i uznałam, że się uspokoję to przejdzie. Nie przeszło. Zaczęłam chodzić po gastrologach i miałam pierwszą kolonoskopię (nie musiałam pić tego obrzydliwego roztworu przed, bo przez półroczne biegunki miałam tak przeczyszczone kiszki, że po jednej szklance fortransu leciała ze mnie klarowna woda). Oprócz hemoroidów lekarze nic nie stwierdzili, pobrali wycinki, ale stwierdzili, że zaróżowiony punkt na jelicie to nic takiego i to wszystko wina mojej głowy, diety i stresu, dostałam tribux, kreon, meteospasmyl, imodium i do widzenia. Orzeczono IBS, bo nic mi nie było wg nich (pół roku na kiblu spędziłam, siedząc tam czasem po 20 razy dziennie..)
Faktycznie, zaczęłam trochę mądrzej się odżywiać (dość długo trzymałam ścisłą dietę i rzuciłam alkohol) i pomalutku zaczęło się uspokajać. Miałam w sumie porządne 3 lata spokoju. Przyznam, że ostatni rok zaczęłam się odżywiać dość ciężkostrawnym jedzeniem (lubię tłuste sery i smażone mięso) i w ogóle zaczęłam jeść za dużo. Do tego przeprowadzka za granicę, ciągła presja, stres, zachrzan po 14h dziennie i jedzenie o co najmniej dziwnych porach doprowadziły do tego, że znów objawy wróciły. Co ciekawe - chodziłam tu po lekarzach z powodu rąk (potrzebuję do pracy ich stuprocentowej sprawności), bo miałam koszmarne bóle w dłoniach i przedramieniu, trzęsą się okrutnie i wyrósł mi ganglion. Jak do tego znów odezwały się kiszki, lekarz, tym razem już zagraniczny, wysłał mnie do szpitala. Leżałam tam kilka dni i przyznam, że mi strzelili przegląd generalny, bo miałam po kilka badań codziennie. No i dopiero za granicą wyszło szydło z worka, że stan zapalny w jelicie jest, wycinki wróciły z analizy i 3 tygodnie temu padła diagnoza - Crohn.
Obecnie jestem na Budenofalku i Mesalzin i się naprawdę nieźle czuję, poza tym ten rzut nie był bardzo ciężki, w porównaniu do tego 3 lata temu, teraz nic mi nie jest :P tak czy inaczej muszę się sporo o chorobie nauczyć, a Wasze forum bardzo mi w tym pomaga za co bardzo dziękuję!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dużo zdrowia Wam życzę :)
M

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Cześć wszystkim :)

Post autor: Szaraja » 10 kwie 2014, 21:59

Witaj, mam nadzieję że dojdziesz szybko do siebie. Są osoby , które co roku przyjeżdżają na turnus w górach zza granicy, mam nadzieję, ze spotkamy się przy okazji jakiejś imprezy. Niestety diagnostyka nzj w niektórych ośrodkach nie jest na odpowiednim poziomie, a kilka lat temu, część lekarzy nie do końca brała pod uwagę tą chorobę.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: langusta » 10 kwie 2014, 22:05

Witaj,

fajnie że jesteś z nami.
Każdy z nas w tym forum oraz Stowarzyszeniu J-elita znajduje wsparcie w walce z chorobą.
langusta
dwie córki chore na CD

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 11 kwie 2014, 01:14

Cześć es.muss.sein :smile: . Udanego forumowania, remisji i żeby ręce udało się wyleczyć i wszystko było z nimi dobrze , skoro jest tak jak piszesz.

JOANNA86
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: JOANNA86 » 11 kwie 2014, 14:53

Witaj wsrod swoich!!! :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem