Strona 1 z 2

Witajcie!

: 03 lip 2014, 11:03
autor: szalonykrolik
Witajcie,
Choruję od lutego 2014, czyli 5 miesięcy. Jeszcze nie wiem czy to co mnie dopadło to CU, czy też CD. (Czekam na badania) Biorę salazopyrin en 3x2 500 mg. Mam już serdecznie dosyć, mało tego, nie potrafię sobie wyobrazić, że to może trwać latami. Czytałem, że choroba utrzymuje się kilka lat... a ja po niespełna pół roku wysiadam? Mięczak ze mnie :/

Pozdrawiam!

Re: Witajcie!

: 03 lip 2014, 13:48
autor: obyty.z.cu
szalonykrolik pisze:. Czytałem, że choroba utrzymuje się kilka lat... a ja po niespełna pół roku wysiadam?
jak na razie to do końca życia,albo w przypadku CU teoretycznie do resekcji jelita.
Nie jest więc tak źle,da się żyć,tylko trzeba z tym się pogodzić :wink:

Witaj !

Re: Witajcie!

: 03 lip 2014, 14:20
autor: iza121
szalonykrolik, Hej :)

Re: Witajcie!

: 05 lip 2014, 16:13
autor: szalonykrolik
Nie jest więc tak źle,da się żyć,tylko trzeba z tym się pogodzić :wink:
Trzeba, trzeba :)

A możecie mi powiedzieć po jakim czasie można uzyskać stan remisji? Pewnie jest to uzależnione indywidualnie do zastosowanej kuracji, ale czy jest szansa, że np. po roku osiągnie się remisję?
U mnie od 5 miesięcy niemalże żadnej poprawy, jedynie po salazopyrinie przestał mnie tak mocno brzuch boleć. A tak to non stop biegunki, krew, bóle brzucha...

Re: Witajcie!

: 05 lip 2014, 17:42
autor: obyty.z.cu
szalonykrolik pisze:ale czy jest szansa, że np. po roku osiągnie się remisję?
tak.
Tu pewnie będzie potrzebne trafione leczenie,albo ... np.odpowiednia dieta bez szaleństw,ale też bez nadmiernego ograniczania,chodzi o dobranie sobie "swojej".
Na pewno poprawienie psychiki,bo wiesz,jak o czymś nie myślisz- to zapominasz :wink:
Z używkami trzeba uważać,no bo ..oszczędzasz się i kurujesz,aż raptem wpadka "bo tak wyszło".

Póki nie ma diagnozy,trudno odpowiedzieć,ale musisz liczyć że ta remisja "przyjdzie i zostanie" .
Najgorsze w naszych chorobach są nerwy,póki trzymasz je na wodzy,możesz liczyć na spokój,jak zaczynasz się nakręcać,to cały organizm szaleje.

Trzeba zachować umiar w wszystkim.

Re: Witajcie!

: 05 lip 2014, 22:54
autor: Mamcia
Pół roku leczenia i brak diagnozy? To trochę dziwne przy krwawieniach. Napisz coś więcej o wynikach badań.

Re: Witajcie!

: 06 lip 2014, 10:29
autor: szalonykrolik
@obyty.z.cu
Staram się jeść w miarę normalnie i często, w małych ilościach. Odstawiłem fast foody i inne niezdrowe jedzenie.
Nie piję napojów gazowanych i alkoholowych. Często jem kaszki, jogurty, kefiry. Najgorzej to z tymi nerwami i nakręcaniem się... czasami podłamuję się. Nie tak dawno byłem normalnie zdrowy, rzadko chorowałem, a tu bęc ... i nagle wszystko się zmieniło.
No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak odkopanie wojennych toporów i rozpoczęcie walki! :)

@ mamcia
Leczenie na podejrzenie CD/CU mam od 2 miesięcy, wcześniej leczyłem się 2 miesiące u proktologa, który stwierdził, że mam żylaki odbytu, brałem czopki i DIH, pomogło na 2 tyg. później częściej latałem do WC (około 10-15 razy na dobę). Bóle brzucha nie ustały.
W zasadzie to jakie badanie jeszcze powinienem zrobić? Tak de facto to tylko ten proktolog mnie badał i po tym jak czopki nie pomogły to stwierdził, że mam podejrzenie CD/CU i tyle. Krew nie zbadana, zero innych badań. Dał skierowanie na kolonoskopię i powiedział, żebym wrócił do niego z wynikami kolonoskopii to mi powie, czy mam CD/CU. Dodatkowo zalecił mi dalsze leczenie u gastroenterologa.

Ogólnie jest ze mną ok. Raz lepiej, raz gorzej. Najgorzej jest w nocy, bo wybudza mnie ból brzucha. Praktycznie codziennie wybudzam się i wstaję do :wc: , tak 2-3 razy na dobę, czasami w ogóle. (mam luźne stolce, biegunki, niekiedy takie jakby tłuste, często wodniste- zwłaszcza w nocy. Wcześniej miałem jeszcze z takim glutem,(śluzem?). Raz biegunki utrzymują się na 2 tygodnie, po czym są parę dni luźne stolce i znowu powrót do biegunek.Przez to rano czuję się niewyspany i osłabiony. Jak wracam z pracy to po jedzeniu robię sobie drzemkę.

Kolonoskopię mam dopiero pod koniec sierpnia, nie wiem co mam robić? Czekać na badanie, czy może udać się do gastrologa i zrobić inne badania? Proszę o odpowiedź.

Re: Witajcie!

: 06 lip 2014, 12:32
autor: kalatos
Witaj i wytrwałości życzę :)

Re: Witajcie!

: 06 lip 2014, 13:11
autor: Mamcia
Takie terminy to skandal. Proktolog mógł pobrać wycinki z odbytnicy i tak się robi. ważne aby to było przed zastosowaniem leczenia, które może maskować wyniki. Jak wyglądał opis rektoskopii?

Re: Witajcie!

: 06 lip 2014, 13:47
autor: szalonykrolik
Z tymi terminami to porażka, ale i tak udało mi się zarejestrować 2 miesiące wcześniej. Na początku dzwoniłem do dwóch szpitali, gdzie mieli wolne terminy na koniec października. (czyli za ponad 4 miesiące!)

Żadnego wycinka do badań nie pobrał. Wprowadził rurkę i powiedział, że widzi tylko powiększone żyły. Zapisał tabletki DIH i czopki. Za 6 tygodni wizyta kontrolna. Na kolejnej wizycie w ogóle mnie nie badał. Powiedziałem mu, że czopki mi nie pomogły. Stwierdził, że mam podejrzenie CD/CU i zapisał mi Salazopyrin EN 3x2 tab.
Nawet nie otrzymałem opisu. Niebawem wybieram się ponownie do proktologa, ponieważ kończą mi się tabletki. Wspomnieć mu przy wizycie dlaczego nie miałem pobranych wycinków do badań? Myślałem, że to nie jest konieczne, ale mnie wnerwił. Żałuję, że wcześniej się nie dowiedziałem, to bym mu wspomniał o tych wycinkach :mad: :/ Chociaż z drugiej strony, to chyba sam powinien je pobrać, bo skąd pacjent ma wiedzieć co jest konieczne do diagnozy choroby?
Witaj i wytrwałości życzę :)
Dziękuję:) Witaj!

Re: Witajcie!

: 06 lip 2014, 20:05
autor: Mamcia
A to był lekarz na NFZ, czy prywatny?? Może na NFZ musi za badanie wycinków płacić z kontaktu?? Tego nie wiem. Musiałabym obadać jak wygląda kontraktowanie.

Re: Witajcie!

: 06 lip 2014, 21:00
autor: szalonykrolik
NFZ.

Re: Witajcie!

: 07 lip 2014, 00:02
autor: Orzelek
Cześć :roll:

Re: Witajcie!

: 07 lip 2014, 14:29
autor: sylunia80
szalonykrolik pisze:Kolonoskopię mam dopiero pod koniec sierpnia, nie wiem co mam robić? Czekać na badanie, czy może udać się do gastrologa i zrobić inne badania? Proszę o odpowiedź.
Ja czekałam na kolonoskopię pierwszą pół roku.
Po tym badaniu wszystko było jasne i miejmy nadzieje że także u Ciebie się wyjaśni i można będzie zastosować odpowiednie leczenie.
Witaj :-)

Re: Witajcie!

: 07 lip 2014, 21:20
autor: szalonykrolik
sylunia80 pisze: Po tym badaniu wszystko było jasne i miejmy nadzieje że także u Ciebie się wyjaśni i można będzie zastosować odpowiednie leczenie.
Witaj :-)
Już chciałbym być po badaniu i zacząć leczenie, mam wrażenie, że mój stan się pogarsza.
Witaj:)