Dzień doberek :) na dobre i na złe z workiem - ilestomia

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Dzień doberek :) na dobre i na złe z workiem - ilestomia

Post autor: Maatylda » 18 sty 2015, 14:42

Sri Anka pisze:Matko jedyna stomia dwulufowa?
podłączam się reakcją :!:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: patkaas » 18 sty 2015, 14:56

Sri Anka pisze:jednak są dni kiedy bym to wszystko jeb...ła i wyszła do Bączy -tam gdzie się świat kończy... ale szybko wracam na właściwe tory.
ja jeszcze wrócę do tych słów, bo też czasem zdarza mi się mieć takie momenty, ale wtedy myślę 'kurde, jeszcze tyle rzeczy chcę w życiu zrobić, osiągnąć i jakaś choroba ma mnie tego pozbawić? no way, f*ck you bi*ch' i też wracam na odpowiednie tory :) mimo iż krytykuję polskie narzekanie, to uważam, że każdemu się trochę należy i trzeba wyrzucić z siebie te złe emocje i myśli, żeby w końcu doprowadzić się do porządku i znów z optymizmem patrzeć w przyszłość. każdy miewa lepsze i gorsze chwile, ja także, ale grunt to nigdy się nie poddać, bo dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą :!:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 18 sty 2015, 15:07

Sri Anka pisze:Witam. Orzelek widzę że z moich rodzinnych stron pisujesz :). Mam całą rodzinkę w świętej ziemi ;) począwszy od babci skończywszy na kuzynie piątej wody po kisielu. :)
No proszę :oops: Tym bardziej miło mi Cię poznać :roll:

Ten lek o którym pisałaś kilka postów wcześniej to chyba Doreta - lek przeciwbólowy będący połączeniem tramadolu i paracetamolu.

Przed połączeniem jelit do stanu ciągłości trzeba też ćwiczyć zwieracze odbytu, bo przecież jak jest stomia - to one nie pracują. A po jej usunięciu czeka na nie większy wysiłek.

Tajemna stomijna wiedza jest do przeczytania w części forum pt. Stomia i j-pouch :roll:

Pozdrawiam :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 18 sty 2015, 15:12

dwulufowa bo dwa jelita na wierzchu easy, tylko tylko troszke większą dziurke trzeba było wyciąć w płytce od woreczka

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Sri Anka » 18 sty 2015, 15:27

Skończyłam socjologię ale po moich przejściach zdrowotnych od narodzin do dziś myślę ze minęłam sie z powołaniem i powinnam studiować medycynę śmiem stwierdzić ze ją studiuje jako wolny słuchacz namacalnie w roli królika doświadczalnego... taki tryb eksternistyczny ale od drugiej strony :) i nadal te wiedzę pogłębiam. Jednak nie rozumiem jednej rzeczy ... ale jak dwa jelita? ( na pewno można skoro je miałeś) z tego co kojarzę to jelito jest jedną wielka długą glizdą tzn żołądeczek dwunastnica jelito cienkie i przechodzi w grube dalej otwór .... wiadomo :) wiec jak dwa jelita? szkoda że tu nie można rysować :)
29.08.2011 zapalenie opon mózgowy i zapalenie mózgu (masakra śpiączka itp itd)
11.08.2013 wyrostek robaczkowy (już wtedy rozpoczął się problem z jelitami lekarze zbagatelizowali moje prośby objawy itp itd)
11.10.2013 perforacja jelit wycięcie jelita qrubeqo - ilestomia
2.12.2014 - II etap operacji odwołany z powodu opryszczki nabawiłam się jej w szpitalu
20.04.2015- planowany II etap
6 kwiecień 2016r. III etap
carpie diem - Sri Anka :)

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 18 sty 2015, 15:43

no to są różne ja miałem taką "dwulufowa to wyprowadzenie na powierzchnię powłok brzusznych dwóch przekrojów jelita, zarówno światła odprowadzającego treść, jak i odcinka jelita od strony odbytu." to chyba tak żeby obydwa końce sie podgoiły

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽

Post autor: Sri Anka » 18 sty 2015, 16:04

:) rozumiem wybacz za qłupie pytanie :) ale kto pyta nie błądzi
11.08.2013 wyrostek robaczkowy (już wtedy rozpoczął się problem z jelitami lekarze zbagatelizowali moje prośby objawy itp itd)
2.12.2014 - II etap operacji odwołany z powodu opryszczki nabawiłam się jej w szpitalu

Awatar użytkownika
audrey923
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: audrey923 » 18 sty 2015, 16:28

chrzanovy - a jaki konkretnie miałeś odcinek cienkiego wycięty? bo zastanawiam się, czy po złączeniu nie czeka mnie taka historia z tymi biegunkami, jak Twoja.
10.02.2014 - diagnoza CD.
25.05.2014 - perforacja jelita -> resekcja 26 cm jelita cienkiego i wyłonienie ileostomii.
18.02.2015 - odtworzenie ciągłości przewodu pokarmowego.
8.07.2016 - "Brak cech wznowy" :D

2 g Pentasa
100 mg Azathioprine

Źle już było, teraz musi być tylko lepiej.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 18 sty 2015, 18:12

Sri Anka pisze:ale jak dwa jelita?
to tak jakby złożyć wąż ogrodowy i w tym miejscu jego złożenia naciąć go do połowy .Wychodzą 2 lufy.I tak przyszyć do skóry,wtedy jest tez większy "wymiar" stomii.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 18 sty 2015, 19:23

audrey923 pisze:chrzanovy - a jaki konkretnie miałeś odcinek cienkiego wycięty? bo zastanawiam się, czy po złączeniu nie czeka mnie taka historia z tymi biegunkami, jak Twoja.
ja miałem resekcję ileum terminale z kątnicą i tak się złozyło, bądź dobrej myśli ponoć to trzeba mieć wyjątkowego pecha żeby tak sie zrobiło jak bybło u mnie

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽

Post autor: Sri Anka » 18 sty 2015, 19:35

Z tego co czytałam na internecie nie chce nikogo straszy tak jak wcześniej powiedziałam każdy organizm jest inny. Ale często czytam że dochodzi do zapalenia zbiornika tylko nie wiem czy to po 2 etapie czy po trzecim i początki po uruchomieniu przewodu pokarmowego w opcji jak Bóq stworzył to są trudne biegunki ale ponoć to mija jelita muszą nauczyc sie prawidłowo pracowac. pożyjemy zobaczymy

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽

Post autor: Sri Anka » 18 sty 2015, 23:46

znowu nie działa
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 23:49 przez Sri Anka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽

Post autor: Sri Anka » 18 sty 2015, 23:48

... czasami sobie rozmyślam o mojej stomii przy ciepłej herbacie tropical fruit i dziś był ten dzień że sobie siedziałyśmy ja i moja stomia popychając jakieś pierdoły w tv. dziecko bezszelestnie bawiło się w pokoju sielanka. i sobie tak w myśląc mówię do mojej stomii :
w sumie to w życiu nie jest najgorzej czasami się wściekam na ciebie ale z drugiej strony bez ciebie by mnie nie było. dzięki Tobie w zasadzie funkcjonuję. Kiedyś toczyłyśmy walkę ja nie potrafiłam cię tak od razu zaakceptować jako nowego członka rodziny. Płakałam dniami nocami, nie mogłam na Ciebie patrzeć Ty kolei nie pozostawałaś mi dłużna dolewałaś oliwy do ognia w najmniej odpowiednim momencie rozstawałaś się z moim workiem i wtedy bywałam wściekła na ciebie. oj bardzo. Klnełam na wszystkie możliwe sposoby we wszystkich językach świata. Uczyłyśmy się siebie nawzajem ty mnie ja ciebie. przez długi czas mijałyśmy się. któregoś dnia stwierdziłam zabrałaś mi wiele (, zdrowie psychiczne, poczucie własnej wartości które odbudowuje każdego dnia- kobiecość) i zabrałaś mi dziecko dzięki któremu w zasadzie miałaś czas by Cię stworzyli. Zegar tykał dziecko było dla nas inkubatorem utrzymało mnie przy życiu na stole operacyjnym gdyby nie ono nie było by Ciebie ani mnie potem My zostałyśmy a mały nie dał rady ale dałaś mi mojemu pierwszemu dziecku, partnerowi, rodzicom, przyjaciołom dałaś mi szanse na dalsze życie. Nauczyłam się Ciebie słuchać szukałyśmy wspólnie i nadal szukamy ułatwień na kolejny dzień dbamy aby żadna z nas nie wypadła ze swej roli a wręcz przeciwnie rozwijamy się. Nawet Cię polubiłam. Czasami robisz mi psikusy (np. dziś) ale nie reaguje już taka złością nie jestem zadowolona ale wiesz staram się opanować ten bałagan. Kiedyś przyjdzie nam sie rozstac czy bedę płakac? nie wiem. Póki co fajnie że jesteś. dobranoc spokojnej nocy

krzych84
Początkujący ✽✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: krzych84 » 19 sty 2015, 05:28

Sri Anka świetnie napisane, jakbym czytał o sobie.

Maatylda pisze:
Sri Anka pisze:Matko jedyna stomia dwulufowa?
podłączam się reakcją :!:
Również mam stomię dwulufową, tylko że uro czyli dwa moczowody przyszyte do skóry.
"Oddział Podkarpacki J-elity zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 16:00 w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie".

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽

Post autor: Sri Anka » 19 sty 2015, 18:47

coś mnie nerka- plecy ale to nie jest ból taki tylko tak czuje ją ..... jakby zaraz miała mnie nawalać wzięłam no-spe i doreta zobaczymy najbardziej jak chodzę to czuję prawą dolną część pleców. lecz z tego co mi wiadomo nerki są w połowie pleców wczoraj miałam chwilowe zapalenie pęcherza chwilowe bo szybko wzięłam urofurarqine i męczyło mnie tylko przez 3 godziny i przeszło. pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”