Dzień doberek :) na dobre i na złe z workiem - ilestomia

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Dzień doberek :) na dobre i na złe z workiem - ilestomia

Post autor: chrzanovy » 19 sty 2015, 18:53

krzych84 pisze: Również mam stomię dwulufową, .
tylko prawdziwi twardziele mają dwie rurki na wierzchu :)
Załączniki
-Clint-Eastwood-clint-eastwood-24780712-1024-768.jpg
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 19 sty 2015, 18:55

kocham Was chłopaki :friends:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 19 sty 2015, 18:59

Maatylda pisze:kocham Was chłopaki :friends:
my CIĘ też Kochamy Maatylda! :love:

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Sri Anka » 19 sty 2015, 19:25

chrzanovy, chłopaki na upartego nawet trzy ;) :wink: :roll:
,,Takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego,, rzekł Puchatek do Prosiaczka

nie wiem kto to wymyśla ale dzisiaj podobno jest najbardziej pesymistyczny dzień w roku (koleżanka mnie oświeciła w pracy taka informacją ) czyżby :)? ja mam codziennie wstajesz ciemno wracasz z roboty ciemno :) ale tak na poważnie nie odczułam doła w dzisiejszym dniu. ale miałam Was wcześniej zapytać czy bierzecie jakieś witaminy macie wrażenie że z powodu braku jelita i nieprzyswajaniu niektórych pokarmów jesteście tacy ospali, jacyś tacy zużyci i wypluci ja normalnie mogła bym z łózka nie wychodzi..... no ale trzeba sie ruszyć wiadomo. wyczytałam gdzieś że jeżeli człowiek jest cały czas tak ble (jak ja np :)) to znaczy że sie jest odwodnionym i tu sie nie zgadza ja popadam w herbatolizm :wink:
29.08.2011 zapalenie opon mózgowy i zapalenie mózgu (masakra śpiączka itp itd)
11.08.2013 wyrostek robaczkowy (już wtedy rozpoczął się problem z jelitami lekarze zbagatelizowali moje prośby objawy itp itd)
11.10.2013 perforacja jelit wycięcie jelita qrubeqo - ilestomia
2.12.2014 - II etap operacji odwołany z powodu opryszczki nabawiłam się jej w szpitalu
20.04.2015- planowany II etap
6 kwiecień 2016r. III etap
carpie diem - Sri Anka :)

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 19 sty 2015, 23:07

Sri Anka pisze:... czasami sobie rozmyślam o mojej stomii przy ciepłej herbacie tropical fruit i dziś był ten dzień że sobie siedziałyśmy ja i moja stomia popychając jakieś pierdoły w tv. dziecko bezszelestnie bawiło się w pokoju sielanka. i sobie tak w myśląc mówię do mojej stomii :
w sumie to w życiu nie jest najgorzej czasami się wściekam na ciebie ale z drugiej strony bez ciebie by mnie nie było. dzięki Tobie w zasadzie funkcjonuję. Kiedyś toczyłyśmy walkę ja nie potrafiłam cię tak od razu zaakceptować jako nowego członka rodziny. Płakałam dniami nocami, nie mogłam na Ciebie patrzeć Ty kolei nie pozostawałaś mi dłużna dolewałaś oliwy do ognia w najmniej odpowiednim momencie rozstawałaś się z moim workiem i wtedy bywałam wściekła na ciebie. oj bardzo. Klnełam na wszystkie możliwe sposoby we wszystkich językach świata. Uczyłyśmy się siebie nawzajem ty mnie ja ciebie. przez długi czas mijałyśmy się. któregoś dnia stwierdziłam zabrałaś mi wiele (, zdrowie psychiczne, poczucie własnej wartości które odbudowuje każdego dnia- kobiecość) i zabrałaś mi dziecko dzięki któremu w zasadzie miałaś czas by Cię stworzyli. Zegar tykał dziecko było dla nas inkubatorem utrzymało mnie przy życiu na stole operacyjnym gdyby nie ono nie było by Ciebie ani mnie potem My zostałyśmy a mały nie dał rady ale dałaś mi mojemu pierwszemu dziecku, partnerowi, rodzicom, przyjaciołom dałaś mi szanse na dalsze życie. Nauczyłam się Ciebie słuchać szukałyśmy wspólnie i nadal szukamy ułatwień na kolejny dzień dbamy aby żadna z nas nie wypadła ze swej roli a wręcz przeciwnie rozwijamy się. Nawet Cię polubiłam. Czasami robisz mi psikusy (np. dziś) ale nie reaguje już taka złością nie jestem zadowolona ale wiesz staram się opanować ten bałagan. Kiedyś przyjdzie nam sie rozstac czy bedę płakac? nie wiem. Póki co fajnie że jesteś. dobranoc spokojnej nocy
Pięknie napisane :roll: Tak dojrzale i refleksyjnie :tak:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 19 sty 2015, 23:22

Sri Anka pisze:chrzanovy, chłopaki na upartego nawet trzy ;) :wink: :roll:
,,Takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego,, rzekł Puchatek do Prosiaczka
:*

...ale miałam Was wcześniej zapytać czy bierzecie jakieś witaminy macie wrażenie że z powodu braku jelita i nieprzyswajaniu niektórych pokarmów jesteście tacy ospali, jacyś tacy zużyci i wypluci ja normalnie mogła bym z łózka nie wychodzi..... no ale trzeba sie ruszyć wiadomo. wyczytałam gdzieś że jeżeli człowiek jest cały czas tak ble (jak ja np :)) to znaczy że sie jest odwodnionym i tu sie nie zgadza ja popadam w herbatolizm :wink:
wiesz ja to miałem tak odkąd byłem na pigułach juz po operacjach itd to czułem się raczej bardzo słabo dokladnie tak jak piszesz - wypluty. Dlatego wynegocjowalem zmniejszenie AZY do 125 z 150, nie wiem czy to coś pomoglo tak naprawde, może tylko psychicznie że mniej chemii. i tak na kazdej kontroli pamietam ze mowilem, dużo jeżdże pracuje, czasem to ledwie już oczy otwieram tak jakby mnie wampir wyssał, no i okazywało sie że żelazo ucieklo w kosmos i kroplówa i jakiś czas spox i znowu to samo. Ale konkretna zmiana dokonala sie w tym temacie od 2 dawki bilogii, limfocyty sie znacznie podniosly i hemoglobina, wogole cala morforlogia prawie ze super. I nie jestem wypluty tak jak bylem dawniej. Tez zawsze zapominam o tych nutridrinkach, wczoraj wlasnie wkoncu kupiłem dostawe za kupon z dni edukacji, coś tam taniej. troche się trapię tym co bedzie jak sie biolo skonczy czy znowu powrót do wampirzego wyplucia? :) ale tam podstawowa zasada Brygady J - mówi o nie trapieniu się na zapas, więc spox jest super więc o co mi chodzi. ja widze u siebie taką zależność jak wstane wczesnie powiedzmy 6-7 i odrazu siąde przy kompie i zaczne pracowac intensywnie to o 16 jestem trup juz nie mam pary na nic. Staram się tą parę którą mam rozkladac na cały dzionek

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 19 sty 2015, 23:36

Sri Anka pisze:nie wiem kto to wymyśla ale dzisiaj podobno jest najbardziej pesymistyczny dzień w roku
bo dzisiaj niby ten cały 'blue monday' - najbardziej depresyjny dzień w roku, przypadający w poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia stycznia. sama dowiedziałam się już pod koniec dnia, ale niczego to nie zmieniło. poza tym już za chwilę wtorek :)

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 20 sty 2015, 12:14

Sri Anka pisze:kiedy mam kryzys ? teraz po roku? worek workiem ok ale jako kobieta mam problem z ubiorem to znaczy mam ograniczone pole manewru (Nidy nie nosiłam za krótkich bluzek itp itd ale obcisłe odpadają lekko prześwitujące odpadają
kombinuj szukaj rozwiązań, ja nie wymieniałam ubrań nosiłam takie same jak przed stomią, są to także obcisłe ubrania; jedynie możesz kupić do sukienki czy spódnic majtki z wysokim stanem
Sri Anka pisze:co z solarium? niqdy nie byłam zwolenniczką ale raz na pół roku w okresie zimowy na brak słońca lubiłam sobie pójść ktoś coś wie czy można? dzwoniłam do poradni stomij. i nic nie wiedzą nie ma zakazu ale też nie potrafią powiedzieć.....
ja normalnie chodzę na solarium, z tym że dobrze jeśli są to worki zakryte, jeśli nie to przykryj worek ręcznikiem
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 20 sty 2015, 12:15

Sri Anka pisze:kiedy mam kryzys ? teraz po roku? worek workiem ok ale jako kobieta mam problem z ubiorem to znaczy mam ograniczone pole manewru (Nidy nie nosiłam za krótkich bluzek itp itd ale obcisłe odpadają lekko prześwitujące odpadają
kombinuj szukaj rozwiązań, ja nie wymieniałam ubrań nosiłam takie same jak przed stomią, są to także obcisłe ubrania; jedynie możesz kupić do sukienki czy spódnic majtki z wysokim stanem
Sri Anka pisze:co z solarium? niqdy nie byłam zwolenniczką ale raz na pół roku w okresie zimowy na brak słońca lubiłam sobie pójść ktoś coś wie czy można? dzwoniłam do poradni stomij. i nic nie wiedzą nie ma zakazu ale też nie potrafią powiedzieć.....
ja normalnie chodzę na solarium, z tym że dobrze jeśli są to worki zakryte, jeśli nie to przykryj worek

Proszę moda o usunięcie bo posty się zdublowały.

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 20 sty 2015, 18:52

chrzanovy pisze:tylko prawdziwi twardziele mają dwie rurki na wierzchu
nie żebym sie chwalił,ale kto jak ma 3 worki ?
:wink:
Pandzia pisze:Proszę moda o usunięcie bo posty się zdublowały.
najedź na swój post i u góry z boku jest krzyżyk-usuń post.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 20 sty 2015, 19:43

obyty.z.cu pisze:najedź na swój post i u góry z boku jest krzyżyk-usuń post.
nigdzie nie widzę krzyżyka, ani opcji do usunięcia

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽

Post autor: Sri Anka » 20 sty 2015, 20:04

chrzanovy pisze:Ale konkretna zmiana dokonała się w tym temacie od 2 dawki bilogii, limfocyty sie znacznie podniosly i hemoglobina, wogóle cala morforlogia prawie ze super.
rozumiem że to lek? ja zaczęłam wcinać tran..... może jutro się wybiorę na morfologie.

Pandzia, mam takie majtasy sexasy ;)

obyty.z.cu, jaki krzyżyk? jak samopoczucie?
11.08.2013 wyrostek robaczkowy (już wtedy rozpoczął się problem z jelitami lekarze zbagatelizowali moje prośby objawy itp itd)
2.12.2014 - II etap operacji odwołany z powodu opryszczki nabawiłam się jej w szpitalu

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 20 sty 2015, 21:09

Sri Anka pisze:obyty.z.cu, jaki krzyżyk? jak samopoczucie?
posypało sie forum..niestety.
U góry po prawej każdy autor postu powinien widzieć "EDYTUJ" I OBOK KRZYŻYK,KTÓRYM MOŻE SkASOWAĆ SWÓJ POST.
Teraz niestety krzyżyka nie widać,ale wróci...mam nadzieję, wrócił.

A samopoczucie ...coż,trwa najazd na mnie doktorów i faszerowanie lekami aby zbić gorączkę i bóle w przewodzie moczowym,a tu dalej cewnik.No i krwiak przy drenie,ale nie jest źle.
Ale wszystko pod kontrola,jutro będzie lepiej,gorzej już było :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽

Post autor: Sri Anka » 20 sty 2015, 21:23

{ DLA KAŻDEGO Z WAS I DLA SAMEJ SIEBIE W CHWILI ZWĄTPIENIA}

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Siła nie płynie z narzekania ani marudzenia.

Siła bierze się ze skoncentrowania myśli w poszukiwaniu

konstruktywnego rozwiązania.

NIE MARUDŹ.

MYŚL POZYTYWNIE

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sri Anka
Początkujący ✽✽

Post autor: Sri Anka » 20 sty 2015, 21:34

MÓJ DZISIEJSZY DZIEŃ:
;/ JA , :< MOJE DZIECKO PO PRZEBUDZENIU,

WSTAŁAM POJECHAŁAM WALCZYŁAM I WRÓCIŁAM :)
:roll: :skuter: :...: :bla: :ulan: :krzeslo: :kawa: :sparta: :kawa: :bla: :klutnia: :mur: :rockon: :cwaniak: :skuter:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”