Szczęśliwa posiadaczka stomii mówi "cześć".

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Szczęśliwa posiadaczka stomii mówi "cześć".

Post autor: eliszka » 11 sie 2015, 21:32

Cześć.
Chciałabym się oficjalnie przywitać i wyrazić swój podziw i wdzięczność dla tego forum i wszystkich jego użytkowników.
Zastanawiacie się jak można o sobie powiedzieć "szczęśliwa posiadaczka stomii"? Otóż już wyjaśniam: W październiku 2011 urodziłam dwoje dzieci:) Przecudnej urody bliźnięta-syna i córkę. Poród naturalny, wręcz książkowy;). Niestety po porodzie wszystko się zaczęło.. okropne bóle brzucha, biegunka, nieustanne bieganie do toalety. Myślałam, że to normalne po porodzie i wszystko wróci do normy, ale nie wróciło. Po trzech miesiącach badania wykazały CU. Nie wiedziałam co to za choroba, ale cieszyłam się, że skoro jest diagnoza, to dostanę leki i wszystko będzie dobrze. Niestety nie było. Wzięłam chyba wszystkie istniejące leki, wlewki, czopki, końskie dawki sterydów, dwa różne leczenia biologiczne..i nic.
Choroba zabrała mi bardzo dużo. Moje życie towarzyskie właściwie przestało istnieć. Żadnych wyjść, spotkań z przyjaciółmi..po prostu nic. Za to poznałam plan wszystkich toalet w mieście;) i zawsze miałam przygotowane 2 zł w kieszeni..
Od początku choroby nie skorzystałam z toalety jak normalny człowiek-raz dziennie-tylko 10-15, a nawet 20 razy i zawsze w trybie natychmiastowym, zawsze biegiem. Czasami zdarzało się, że prawie nie wychodziłam z łazienki. Ten koszmar trwał dokładnie 3 lata i 8 miesięcy.
30 czerwca 2015r. stałam się "szczęśliwą posiadaczką stomii". Usunięto mi jelito grube, skończyły się masakryczne bóle brzucha i nieustanne galopowanie do kibelka. Lekarze zachęcają do j-poucha, ale mi chyba jest tak dobrze.
Wyznaję zasadę "gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. O! :) Ja lubię moją stomię, bo dzięki niej dostałam drugie życie. Nie każdy dostaje drugą szansę, a mi się poszczęściło.
Mam nadzieję, że poznam tu ludzi, którzy myślą podobnie jak ja i też patrzą na świat pozytywnie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Szczęśliwa posiadaczka stomii mówi "cześć".

Post autor: Anette28 » 11 sie 2015, 22:07

eliszka pisze:Mam nadzieję, że poznam tu ludzi, którzy myślą podobnie jak ja i też patrzą na świat pozytywnie.
dobrze trafiłaś witaj w klubie w końcu znalazłam pozytywnie nastawioną osobę do życia ze stomią :roll: :roll: :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 11 sie 2015, 22:59

Cześć :roll:

Cieszy mnie taka pozytywna moc, która promieniuje od Ciebie :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: eliszka » 12 sie 2015, 08:13

Trzeba myśleć pozytywnie. Przecież stomia to nie koniec świata. Niestety współczesny świat nie zawsze jest tolerancyjny i nie zawsze rozumie, że ktoś może różnić się od ogólnie przyjętego kanonu piękna. Ale mnie to nie obchodzi. To jest problem świata, a nie mój:) Z resztą, czy te wszystkie szablony mówiące nam co jest fajne, a co nie naprawdę są takie fajne, czy warto się ich trzymać. Nasza oryginalność też jest na swój sposób interesująca.

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: Kinia87 » 12 sie 2015, 15:31

Witam kolejną stomiczke :roll:
Mogę śmiało powiedzieć, że poddanie się operacji i wyłonienie stomii to najlepsze co mnie w życiu spotkało :miłość: i teraz idzie już tylko lepiej :mrgreen:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

krzych84
Początkujący ✽✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: krzych84 » 12 sie 2015, 17:42

eliszka, bardzo podoba mi się Twoje podejście do tematu stomii. Myślę podobnie, ale mi to zajęło kilka ładnych lat. Nie odrazu zaakceptowałem swoją "malinkę".
Kinia87 pisze:Mogę śmiało powiedzieć, że poddanie się operacji i wyłonienie stomii to najlepsze co mnie w życiu spotkało :miłość: i teraz idzie już tylko lepiej :mrgreen:
Podpisuję się pod słowami Kinii!!!
"Oddział Podkarpacki J-elity zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 16:00 w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie".

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: eliszka » 12 sie 2015, 18:41

Moja operacja była zaplanowana. Nie miałam zbyt dużo czasu żeby się zastanawiać, bo lekarz wyznaczył mi termin 1,5 tygodnia od wizyty. Nie musiałam tego robić, ponieważ moja choroba miała postać sterydozależną i dopóki brałam sterydy, to jakoś się trzymałam. Szału nie było, ale powiedzmy, że mogłam jakoś tam funkcjonować. Poszłam do szpitala i wiedziałam, że wyjdę z nową, nieodłączną przyjaciółką na brzuchu (stomią). Bardzo się polubiłyśmy i wszędzie chodzimy razem;) Jesteśmy nierozłączne:)
Tak naprawdę, to nie bałam się operacji, ani życia ze stomią, za to bardzo bałam się, że się nie obudzę i zostawię moją rodzinę samą na tym świecie. (mam męża i dwoje dzieci, które kocham ponad życie i to właśnie dla nich poddałam się operacji, bo one potrzebują zdrowej i silnej mamy!). Dlatego nie miałam problemu z akceptacją.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 12 sie 2015, 20:04

bo dzięki niej dostałam drugie życie. Nie każdy dostaje drugą szansę, a mi się poszczęściło.
eliszka, witaj na forum, rozumiem cię, szacun i do przodu
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
audrey923
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: audrey923 » 13 sie 2015, 23:11

Witam i gratuluję optymizmu oraz umiejętności dostrzegania szklanki do połowy pełnej - zazdroszczę ;)
10.02.2014 - diagnoza CD.
25.05.2014 - perforacja jelita -> resekcja 26 cm jelita cienkiego i wyłonienie ileostomii.
18.02.2015 - odtworzenie ciągłości przewodu pokarmowego.
8.07.2016 - "Brak cech wznowy" :D

2 g Pentasa
100 mg Azathioprine

Źle już było, teraz musi być tylko lepiej.

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 14 sie 2015, 15:03

eliszka, :*
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”