Witam serdecznie!

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Witam serdecznie!

Post autor: obyty.z.cu » 03 sty 2016, 11:15

annawydra21 pisze: a na nfz mam dopiero 22 lutego a juznod 6 tyg kkrew jest....zostaje wykladac kase
jeśli masz za dużo kasy to oczywiście.Tyle że krwawisz 6 tyg. ,to co zmieni miesiąc więcej ?
Lepiej niech lekarz przepisze wlewki Salofalku,nawet rodzinny może,bo to standard w leczeniu CU.
Kolonoskopia czy sigmo potwierdzi stan zapalny w jelicie i dołoży leków,właśnie wlewki czy włączy sterydy,a może i azathiprine.
Twoja kasa,Twoje nerwy.

Krew na cito tak,ale przy niezdiagnozowanych chorobach.

Ja przed diagnozą leczyłem się prywatnie 5 lat i w podsumowaniu to była niepotrzebnie wydana kasę,którą "komercyjni" lekarze potrafią naprawdę ...ech...no tak,to było dawno,dawno temu.
Może Ty masz inne doświadczenia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

annawydra21
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: annawydra21 » 03 sty 2016, 15:24

jeśli masz za dużo kasy to oczywiście.
jakby to powiedziec zdrowia nie przekłada się na pieniądze, kasa jest i jej nie ma ale w takiej kwesti poptostu wybiera się zdrowie, nie kupię sobie kosmetyka butów trudno ale wolę nie cierpieć, zwłaszcza ze jak byłam prywatnie na kolonoskopi i poradzie u lekarza to wsyztsko cacy potem zaczęłam chodzic do niego państwowo i już taki miły niebył nic nie tłumaczył

teraz wybrałam innego lekarza który jest 1 z najlepszych gastrologów w Polsce i ona przyjmuje aby pryuwatnie no cóż ale widzę że warto bo opiniach ... i osiągnięciach tej doktor oby mi pomogła
Wyderka

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 04 sty 2016, 21:19

Witaj :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 04 sty 2016, 23:40

Witaj i spokój dużo Ci pomoże,

że krew to co takiego przyzwyczaj się, że często Ci będzie towarzyszyć w CU...

Pytanie tylko ile tej krwi - Ważne też w jakim czasie i jak długo czy tylko przy wypróżnieniu czy może gania z upustem krwi bo jeśli leci jak z kranu - to wtedy na Cito do szpitala.

Zrób eksperyment kropla krwi do szklanki wody - ale będzie czerwono :mad: podobne wrażenie w muszli jest.
Może masz krwawienie na papierze to może być z hemoroidów to wtedy bajka ... jak mówią na wschodzie.

Tak naprawdę to istotne ubytki krwi wychodzą w morfologii czyli ważne są HGB i RBC.

Mi po znacznym krwotoku ( 8 masywnych wypróżnieniach z krwią z jelit w ciągu chyba od 2 - 3 h ) HGB spadła do 10 i była to anemia. Przez 3 miesiące jednak doszedłem do normy 14. Do czasu uzyskania wyniku blisko normy przejść 500 m to jakby kilometry dla mnie było a do przychodni mam 1 km-1,5 więc lekarz przychodził do mnie.

Ważne ile na dobę w WC i tak:
a) 3x bajki
b) 5x lekkie zaostrzenie
c) 7x (razy) do swego gastro poza kolejką

Śluz z kałem też świadczy o zaostrzeniu ale to jeszcze nie tragedia - ważne też ile

Badanie CRP ( tzw białko ostrej fazy - świadczy o tym czy zaostrzenie w CU jest ... choć u niektórych chorych ponoć CRP dobre a zaostrzenie jest) do 5 OK

u mnie ostatnio były w ostatnich miesiącach wahania od 3,9 do 14 , 20 dawno nie miałem a i 30 mnie nie przeraża choć znaczy , że zaostrzenie jest

Badanie OB do 8 Ok
ale ja i do 30 się nie przejmuję

Morfologia najważniejsze
RBC czy w normie (liczba erytrocytów)
WBC czy w normie ( liczba krwinek białych)
HGB czy w normie ( hemoglobina)

a jeśli wszystkie dane morfologii są w normie, CRP też nie wysokie, OB też nie wysokie to ciut krwi z kałem czy na papierze to bajki - fakt to , że nie remisja ale na nią każdy z nas działaniami zaleczania pracuje :idea:

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-s ... 35295.html

http://www.medonet.pl/magazyny/proste-b ... 76153.html

Nie lekceważ objawów ale spokój ważny i rozum uruchomić trzeba czyli zero paniki :idea: .

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 05 sty 2016, 11:42

Jacekx pisze:Badanie CRP ( tzw białko ostrej fazy - świadczy o tym czy zaostrzenie w CU jest ... choć u niektórych chorych ponoć CRP dobre a zaostrzenie jest) do 5 OK
w tych wynikach jest różnie też dlatego,że nasze współistniejące choroby mogą także podnieść wyniki,a CU spoko.Bardzo wysokie złe wyniki więc świadczą o jakimś problemie,ale niekoniecznie muszą wynikać z samego CU .O CD nie pisze,bo tam już trochę chyba inaczej.
Mi zdażało się miec złe te wyniki,naprawdę złe,a w jelitach było normalnie,czyli lekkie zaostrzenie.
A na anemię trzeba bardzo uważać,to takie podstępne jest w naszej chorobie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 05 sty 2016, 12:51

obyty.z.cu pisze:
Jacekx pisze:Badanie CRP ( tzw białko ostrej fazy - świadczy o tym czy zaostrzenie w CU jest ... choć u niektórych chorych ponoć CRP dobre a zaostrzenie jest) do 5 OK
w tych wynikach jest różnie też dlatego,że nasze współistniejące choroby mogą także podnieść wyniki,a CU spoko.Bardzo wysokie złe wyniki więc świadczą o jakimś problemie,ale niekoniecznie muszą wynikać z samego CU .
W pełni się z Tobą zgadzam Obyty.z.Cu ale gdy nie towarzyszą inne choroby to podwyższone CRP może sygnalizować zaostrzenie ....

annawydra21
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: annawydra21 » 05 sty 2016, 18:38

Pytanie tylko ile tej krwi - Ważne też w jakim czasie i jak długo czy tylko przy wypróżnieniu czy może gania z upustem krwi bo jeśli leci jak z kranu - to wtedy na Cito do szpital
jest tylko przy wyproznianiu się wraz ze śluzem bądź na kale i na papierze nie są to dość duże ilości czasem skrzep czarny z domieszką czerwonej krwi i na odwrot ale zazwyczaj przy każdym wyrpóżnieniu

np dziś do południa było ok przetrzymałam gazy i się zaczęło.....
Ważne ile na dobę w WC i tak:
a) 3x bajki
b) 5x lekkie zaostrzenie
c) 7x (razy) do swego gastro poza kolejką
wypróżnienia są w normie od 2 do 5 razy na dobre bez zadnej biegunki! o dziwo i nic mnie nie boli, poza krwią i częstymi pier...dami
Nie lekceważ objawów ale spokój ważny i rozum uruchomić trzeba czyli zero paniki :idea:
wez mi to przetlumacz ja mysle tylko o tym, najgorzej mnie drazni mysl o tej krwi i o tych wzęciach moich ...non stop bąkli wrrrrr,

masz racje musze pojsc zrobic morfologie ostatnia morfologie robilam bo antybiotykach i byla w normie

18 stycznia ide na sigmoskopie ! na żywca al eprywatnie bo nikt mi takiego skierowania rodzinny nie wystawi także 3 majcie kciuki by wszytsko dobrze było
Wyderka

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 05 sty 2016, 20:30

annawydra21

Czerwona krew to z jelita grubego a czarne wybroczyny to może być z odcinka wyżej bo krew jest już przerobiona.

Podsumowując czerwona krew to raczej CU natomiast czarne strzępki w kale to jeszcze inne problemy jelitowe.

Na wzdęcia espumisan i No-spa polecam zawsze możesz sprawdzić...to raczej nie szkodzi

Pozdrawiam i sugeruję annawydra21 abyś przeszła do wpisów tematycznych - tam szukaj i tam :prosze: pytaj dalej.

Nie przejmuj się bardzo jeśli jelita staną się gadatliwe plum, plum..bul,bul tak mi wiele razy zagadywały ale espumisan i No-spa sprawę na razie mi rozwiązują

---------------------> :papa:

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: langusta » 15 sty 2016, 11:01

Witaj,
mam dwie chore córki ( CU i CD). Z tą choroba można normalnie żyć tylko czasmi wymaga to od chorych wiecej pracy nad samym sobą, cierpliwości i dużej wiedzy na temat samej choroby. Tą wiedzę zdobedziesz właśnie na tym forum o czym świadczą wszystkie posty powyżej. :wink:
langusta
dwie córki chore na CD

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”