Witajcie

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agnes16
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Witajcie

Post autor: Agnes16 » 25 mar 2017, 22:06

Byłam już kiedyś tutaj, lecz później długo tu nie zaglądałam.
Obecnie walczę z kolejnym etapem choroby i niestety ta walkę przegrywam.
Mam zmiany w stawach kolanowych i ledwo chodzę.
Dziś już mam na tyle dość, że sama włączyłem sobie leczenie Metypredem.
Oby pomogło.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Witajcie

Post autor: Tubisia » 25 mar 2017, 22:41

Metypred na stawy Ci raczej nie pomoże, spróbuj Perskindol. I jak najszybciej udaj się do reumatologa i gastrologa, bo jak ja wylądujesz o kuli przez CD. Spróbuj wypytać się czy masz szansę na biologię Humirą - działa na stawy i jelita.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Agnes16
Debiutant ✽
województwo: lubuskie

Post autor: Agnes16 » 25 mar 2017, 22:58

Wizytę u ortopedy mam kolejną w czerwcu i wtedy w kolano miałam dostać zastrzyk że sterydów przeciwzapalny.Szkoda, że lekarz nie dał mi go teraz gdy także z bólem byłam na wizycie.Metypred mi pomaga. Leczenie biologiczne skończyłam w listopadzie, rok wcześniej z powodu bólów stawów je rozpoczęłam i na rok miałam zapewnione leczenie.
Teraz chyba pojadę do mojej Prof. i możliwe, że wdrożymy kolejne leczenie,tym razem na dwa lata.
Zaczynam mieć dość tej choroby.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 26 mar 2017, 10:59

Na Twoim miejscu udałabym się do ortopedy od razu, a jak nie chce to do reumatologa, a nawet internisty. Z takimi bólami nie można walczyć co kilka miesięcy lekami, tylko od razu. Poproś o przepisanie Tramalu w kropelkach, bardzo szybko pomaga, plastry Olfen z diklofenakiem też (co prawda NPLZ, ale jednorazowo nie powinien dość mocno zaszkodzić) oraz z lidokainą (te na receptę)też dają radę. No właśnie bóle stawowe są chyba w tym wszystkim najgorsze, mi na nie nawet Humira nie pomogła...
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 27 mar 2017, 00:55

Witaj :)
bez słów a...
Γιάννης Πάριος Special...ολος δικός σας!!!! (Π. Τερζής, Α. Βαρδής, Πίτσα Παπαδοπούλου, Ελένη Δήμου https://www.youtube.com/watch?v=Q5LquyI4aB4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”