Witam was

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Misiael78
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Witam was

Post autor: Misiael78 » 24 kwie 2017, 18:27

Cześć wam. Jestem Michał, mam 39 lat i moja droga z Crohnem zaczęła się dla mnie osobiście od końca zeszłego roku. Tak przynajmniej przypuszczałem, lecz jestem pewny, ze on już o wiele prędzej u mnie był.

Bo licznych badaniach RTG, USG, TK, MR, badaniach na bakterie (Yersinia Ent. - która wyszła pozytywnie ) moznaby powiedzieć ze lekarze wykluczyli Crohna i wdrożyli antybiotykoterapię. W zeszłym tygodniu miałem pogorszenie stanu i odebrała mnie z domu karetka - po przewiezieniu do innego miasto na oddział gastro leki i kroplówki. Tydzień temu pęknięcie ropniaka i rozlanie do otrzewnej - wynik: usunięcie Ok 40 cm jelita cienkiego - tymczasowa ileostomia (aż się jelito zregeneruje). Stan obecny: szpital po resekcji tego jelita - strasznie chudnę - prawie w oczach - rany się goją dobrze ale psychicznie jestem wykończony a fizycznie już nawet nie wspomnę.

Serdecznie wszystkich tu pozdrawiam

Michał.
Rozpoznanie: CD
Ileostomia tymczasowa - od 16.04.17
Pentasa 1g granulat 1-1-1
Entocort 3mg 3-0-0

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Witam was

Post autor: Anette28 » 24 kwie 2017, 19:00

Witaj Michał :roll:
Misiael78 pisze:Stan obecny: szpital po resekcji tego jelita - strasznie chudnę - prawie w oczach - rany się goją dobrze ale psychicznie jestem wykończony a fizycznie już nawet nie wspomnę.
czy nic nie jesz, że chudniesz? Przy stomii Twoja waga powinna się unormować.
Nic się nie załamuj, stomii nie masz na stałe, jelita się wygoją i przywrócą Ci ciągłość.
Czy masz zdiagnozowanego Crohna czy Yersinia bo za bardzo nie rozumiem z Twojego wpisu? Czy kontynuujesz leczenie?
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Misiael78
Debiutant ✽

Post autor: Misiael78 » 24 kwie 2017, 19:31

Witaj. Dziękuje za szybka reakcje. Obecnie diagnoza to CD - Yersinia była ponoć obecna ale została. przeleczona Teraz po wycięciu Ok 40 cm jelita cienkiego chudnę - pokarm przelatuje przeze mnie. Dziś próba loperamidem w szpitalu w którym ciagle przebywam - zobaczymy jakie będą efekty. Potrzebny mi chyba dobry dietetyk, który wie jak się mam odżywiać żeby się organizm najadł ale tez nie odwodnił.
Entocort 3mg 3-0-0

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 24 kwie 2017, 21:43

polecam zapoznać się z http://j-elita.org.pl/wp-content/upload ... y-2016.pdf
Tak jest na początku ze stomią, że wszystko przelatuje, aż w końcu unormuje się. Polecam jeść banany, biały ryż, gotowaną marchew czy gotowane lub tarte jabłka, które hamują perystaltykę jelit. Jeśli masz ileostomię następuje duża utrata wody i soli mineralnych, powinieneś pić dużo wody i spożywać stosunkowo dużo soli – w górnych granicach normy.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Misiael78
Debiutant ✽

Post autor: Misiael78 » 24 kwie 2017, 22:14

Dziękuje bardzo za rady. Przewodnik zaraz zacznę czytać a co do przelewania to mam nadzieje, ze to się jakos unormuje. Już naprawdę dużo tu jem a pomimo tego waga spada - bólu póki co nie czuje po jedzeniu, bo dostaje jeszcze zastrzyki
przeciwbólowe a dziś na noc dodatkowo kilka kroplówek. Trzeba walczyć o zdrowie swoje.
Entocort 3mg 3-0-0

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 25 kwie 2017, 01:25

Witaj serdecznie :beer:
Zdrowia życzę, oby z dnia na dzień było coraz lepiej!
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 25 kwie 2017, 11:02

Siemka!
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 25 kwie 2017, 12:38

Misiael78 pisze:Potrzebny mi chyba dobry dietetyk, który wie jak się mam odżywiać żeby się organizm najadł ale tez nie odwodnił.
jest też dużo tu http://www.convatec.com.pl/index.php?action=edu&sub=e26
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misiael78
Debiutant ✽

Post autor: Misiael78 » 25 kwie 2017, 16:11

Dziękuje bardzo
Entocort 3mg 3-0-0

ODPOWIEDZ