Witam wszystkich

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anetka30
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Witam wszystkich

Post autor: anetka30 » 09 gru 2017, 13:11

Cześć, nazywam się Aneta. Chorobę Leśniewskiego - Crohna mam zdiagnozowanego w pazdzierniku. Pierwsze objawy pojawiły się we wrześnie 2016 roku, wtedy wzięto to za wyrostek i został wycięty. Po zabiegu pojawiły się powikłania w postaci ropnia, który został zaleczony antybiotykami. Po roku znów pojawiły się podobne objawy tylko bardziej nasilone. Po wstępnych badaniach laboratoryjnych i gastroskopii wylądowałam w szpitalu, gdzie poszerzone diagnostykę i postawiono diagnozę. Obecnie zażywam Encorton w dawce redukcyjne 15mg/5mg, Azotropinę, Asama 250mg, kwas foliowy, Wit. D3, wapń, probiotyk. Niestety po krótkotrwałej poprawie (10dni) objawy znów się nasiliły. Gastrolog skierował mnie do Katowic Ligoty w kierunku leczenia lekami biologicznymi. We wtorek mam się położyć na oddział o ile zostanę przyjęta. Jestem ciekawa jak wygląda kwalifikacja do leczenia, długość pobytu - może ma ktoś doświadczenia z tym oddziałem? Trochę się martwię, że to tak przed świętami ale idę z nadzieją, że do świąt mnie wypiszą.
Mimo tego, iż zdaję sobie sprawę, że CD jest chorobą poważną, staram się myśleć pozytywnie, zawsze mogło być gorzej :) Mam nadzieje, że ustawią odpowiednie leczenie i będę mogła wrócić do pracy, do normalnego funkcjonowania, co obecnie przy nasileniu biegunek jest utrudnione.
Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post autor: Anette28 » 09 gru 2017, 14:44

Witaj, moja imienniczko, serdecznie zapraszam Cię do zapoznania z poradnikami i kwartalnikami link
anetka30 pisze:Po wstępnych badaniach laboratoryjnych i gastroskopii wylądowałam w szpitalu, gdzie poszerzone diagnostykę i postawiono diagnozę. Obecnie zażywam Encorton w dawce redukcyjne 15mg/5mg, Azotropinę, Asama 250mg, kwas foliowy, Wit. D3, wapń, probiotyk. Niestety po krótkotrwałej poprawie (10dni) objawy znów się nasiliły.
podejrzewam, że schodząc z encortonu objawy się nasiliły, po prostu jesteś sterydozależna
anetka30 pisze:Gastrolog skierował mnie do Katowic Ligoty w kierunku leczenia lekami biologicznymi. We wtorek mam się położyć na oddział o ile zostanę przyjęta. Jestem ciekawa jak wygląda kwalifikacja do leczenia, długość pobytu - może ma ktoś doświadczenia z tym oddziałem? Trochę się martwię, że to tak przed świętami ale idę z nadzieją, że do świąt mnie wypiszą.
wszystko zależy od tego jaki lek dostaniesz, jeśli humirę są to zatrzyki, które możesz sama sobie robić, jeśli inflektrę to będziesz musiała jeździć do szpitala na infuzję
sama jestem teraz od dwóch lat na inflektrze możesz poczytać tutaj link
kwalifikacja do leczenia będzie polegać na wykluczenie czynnego i utajonego zakażenia gruźlicą; przeciwwskazaniem jest również choroba nowotworowa; leczeniu biologicznemu nie powinni być poddawani pacjenci z ostrą niewydolnością krążeniowo-oddechową oraz z zapaleniem nerwu wzrokowego; niektóre choroby neurologiczne są przeciwwskazaniem do stosowania terapii (na przykład stwardnienie rozsiane); przypadku wirusowego zapalenia wątroby i HIV również należy rozpatrzyć, czy leczenie na pewno może być zastosowane
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 09 gru 2017, 15:46

Cześć :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post autor: S_Gosia » 09 gru 2017, 18:39

Witaj :)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

anetka30
Początkujący ✽✽

Post autor: anetka30 » 09 gru 2017, 21:32

Pandziaak a czy hospitalizacja długo trwa? Strasznie się martwię, czy do świąt wyjdę do domu. Nie zniosę świąt spędzonych w szpitalu. Gastrolog też twierdzi, że sterydy na mnie nie działają. Chorób o których wspominasz nie mam, zastanawiam się tylko czy ropień międzypętlowy nie będzie przeciwwskazaniem do rozpoczęcia leczenia.

Dansa
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Post autor: Dansa » 10 gru 2017, 12:32

Cześć :roll:

CamilleSylvia
Debiutant ✽
miasto: Katowice

Post autor: CamilleSylvia » 10 gru 2017, 14:19

Witaj :) Odpisałam na Twoją wiadomość. Przykro mi, że nie mogę Ci zbyt wiele doradzić, ale będę trzymać kciuki :przytul:

anetka30
Początkujący ✽✽

Post autor: anetka30 » 10 gru 2017, 14:24

Tak widzialam, dziekuje za szybka odpowiedz. Mysle, ze bede czestym bywalcem forum. Bardzo duzo informacji tutaj uzyskalam, ktore podniosly mnie na duchu.

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 10 gru 2017, 14:45

Witaj

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 10 gru 2017, 16:05

Witaj :)

W dziale viewforum.php?f=65 znajdziesz sporo wiedzy na temat kwalifikacji do leczenia biologicznego.
viewtopic.php?f=65&t=17306

Pamiętaj, że to, że dostałaś skierowanie na kwalifikację to nie to samo co przyznanie leczenia. Co ropnia najprawdopodobniej najpierw Ci go opracują i dopiero wtedy ew. podadzą biologię.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 10 gru 2017, 19:13

Myślę że na Święta wyjdziesz albo dostaniesz przepustkę na te dni.
Sama kwalifikacja to badania i na pewno nie zajmnie dwa tygodnie. Muszą tylko porządek z ropniem zrobić.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 10 gru 2017, 21:53

Witaj! Bardzo dobrze, że masz pozytywne nastawienie do życia. To pomaga żyć z Crohnem :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

BlackRose
Początkujący ✽✽
miasto: Warszawa

Post autor: BlackRose » 11 gru 2017, 11:53

Cześć :) :D

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 21 lut 2018, 13:15

"Lekko" spóźnione powitanie, ale...Cześć, hej i witaj Anetka30 ;) :beer: :flowers:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”