Witam, czy da sie to w ogóle wyleczyć ?

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Witam, czy da sie to w ogóle wyleczyć ?

Post autor: Noelia » 03 wrz 2018, 15:20

aqqq pisze:
03 wrz 2018, 10:07
Od nieco ponad 6 tygodni zazywam Imuran 100mg. Na początku zazywalem 50mg, niedawno wskoczyłem na 100 mg.

Ogólnie nie za bardzo widze żeby ten imuran cos pomagal. Dalej mam krew, czasem dosyć dużo. Jedyne jaki plus to to ze chodze do toalety max 4 razy na dzień.
Działanie azatiopryny może się ujawnić dopiero po kilku tygodniach lub nawet miesiącach leczenia.
Także bardzo możliwe, że ten lek immunosupresyjny jeszcze zacznie działać i kolejne sterydoterapie nie będą już konieczne.
aqqq pisze:
Kurcze czuje się tym już zmeczony wszystkim bo co zejde ze sterydow to mam nawrot
Jest to tzw. sterydozależność i właśnie dlatego masz wprowadzone leczenie immunosupresyjne - Imuran.
aqqq pisze:
Kolonoskopia była w styczniu, ale jakiś polipow nie stwierdzono. Tylko CU.
W CU mogą pojawiać się pseudopolipy, ale nie są to zmiany przedrakowe, tylko zapalne.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

aqqq
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Krakow

Post autor: aqqq » 03 wrz 2018, 16:04

Maly update.
Wlasnie odebralem wyniki badan. WBC spadlo do 3,9 = Leukopenia :roll:
Takze z tego co mowil lekarz imuranik bedzie trzeba odstawic :roll:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 03 wrz 2018, 18:59

aqqq pisze:
03 wrz 2018, 16:04
WBC spadlo do 3,9 = Leukopenia
Takze z tego co mowil lekarz imuranik bedzie trzeba odstawic
To jest bardzo niewiele poniżej normy (norma leukocytów - czyli WBC - jest od 4), więc niekoniecznie musi to oznaczać odstawienie Imuranu.
Mężowi odstawili azę dopiero wtedy, gdy leukocyty spadły do 2 i ta leukopenia utrzymywała się w kolejnych morfologiach na podobnym poziomie (a wręcz było coraz gorzej).
Lekarze różnie decydują (mają różne opinie, a po drugie wszystko zależy od wielu innych czynników oraz ogólnego stanu zdrowia danej osoby), ale często jest tak, że gdy leukocyty utrzymują się powyżej 3, to nie odstawia się azatiopryny (mimo, że jednak jest to wynik poniżej normy, czyli leukopenia).
Potem sytuacja może się unormować, tzn. liczba leukocytów może wzrosnąć do prawidlowego poziomu.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 06 wrz 2018, 20:38

Ja na start miałam dawkę 150mg. dopiero po dłuższym okresie remisji stosuję 100mg. Azathioprina działa nieraz z dużym opóźnieniem, u niektórych nawet po 6 miesiącach. Skonsultowałabym dawkowanie . Ja w pewnym momencie miałam wynik poniżej 3 i nie odstawiono AZA . Po jakimś czasie wyniki wróciły do normy i jest ok

aqqq
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Krakow

Post autor: aqqq » 13 lut 2019, 19:53

Ogolnie, umnie cos ta Azathioprina cos ciezko idzie.
Znowu mam zaostrzenia jedno za drugim w zasadzie.
Nie moge zejsc ze sterydow, bo jak zejde ponizej jakiejs tam dawki to od razu jest nawrot.
Teraz zazywam wiecej tego sterydu, takze jest troche lepiej.
Bylem ostatnio w szpitalu I dostalem wyniki kolonoskopii jednak sa dla mnie troszke malo zrozumiale.

“Fragment blony sluzowej jelita grubego z przebudowy i z obrazem dysplatazji sredniego stopnia nablonka gruczolowego; w podscielsku nieswoista ziarnina I obfity, przewlekly, naciek zapalny z nielicznymi neutrofiliami, wnikajacymi na teren nablonka krypt.”
Ja z tego zrozumialem ze mam jakas dysplatazje, wygoglowalem to I nie napawa to optymistem.
Moglby ktos sie wypowiedziec. Konsultowalem to z lekarzem jak odbieralem, ale jakos tak pobieznie i nie za duzo z tego zrozumialem. Mowil tylko ze to trzeba monitorowac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”