Witajcie!

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PawelSTW
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
miasto: Paryż

Witajcie!

Post autor: PawelSTW » 03 maja 2020, 18:48

Hej wszystkim użytkownikom tego forum.
Mam na imię Paweł. Obecnie 37 lat. Pochodzę z Podkarpackiego Moje miasta to Stalowa Wola i Rzeszów. Choruję od 2011 roku, kiedy to zdiagnozowano po pierwszej w moim życiu kolonoskopii WZJG. Lekarz oznajmił że zajmuje ono prawie całe jelito grube. Trochę nietypowo jak na pierwszy raz usłyszeć ze choroba rozwija się w całym jelicie a nie stopniowo zajmuje kolejne jego odcinki. Pamiętam że pojawiły się łzy w moich oczach bo wydawało mi się ze moje normalne życie się skończyło. Od tamtej chwili podejmuje walkę z chorobą. Bywa rożnie, czasami to ja jestem górą a czasami brakuje chęci i sił aby "się pozbierać i odnaleźć morale". Obecnie przebywam na emigracji od kilku lat. Udało mi się wykorzystać "spokojniejszy" moment w moim życiu i pozwolić sobie na zmianę pracy i kraju. Były obawy bo jak tu się nie stresować z takim bagażem. Mieszkam we Francji obecnie w Paryżu i tu kontynuuje swoje leczenie. Od blisko dwóch lat szukam leku dla siebie bo po ostatnim rzucie choroby trudność sprawiło jej uspokojenie i znalezienie odpowiedniego leku. Miałem styczność z Humirą Infliksimabem a obecnie korzystam z Entyvio (plus standardowo jak większość Azathropina i Mesalazyna). Zarejestrowałem się niedawno na forum z konkretnym pytaniem do Was. Fajnie było by również nawiązać nowe znajomości i na pewno dowiedzieć czegoś nowego niekoniecznie o chorobie. Jest z nami 24h na dobę wiec wystarczy :)

Miło mi WAS wszystkich poznać.

Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami jeśli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie Francji leczenia i choroby tutaj a także wszelkie inne nie związane z WZJG.
W zamian chciałbym się was zapytać o obecne leczenie w Polsce. Jak to wygląda i jak jest obecnie z kontynuowaniem leczenia Entyvio. Czy trzeba zakwalifikować się na specjalne programy. Tak chciałbym wrócić do Polski, ale głównym czynnikiem musi być możliwość leczenia.

Pozdrowienia i do usłyszenia
PAWEŁ

szamanek23
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Witajcie!

Post autor: szamanek23 » 15 sie 2020, 11:19

Hej.I jak Entyvio pomogło?Ja jestem po drugiej dawce i cały czas krew .Jak było i jest u Ciebie ?
Marcin_Bielsko

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”