Czy to IBS? Jestem młoda i załamana.

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arabella
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: dolnośląskie

Czy to IBS? Jestem młoda i załamana.

Post autor: Arabella » 15 lut 2009, 11:41

Dzień dobry, cieszę się, że znalazłam to forum. Mam 15 lat, chodzę do szkoły i nigdy nie miałam problemów z brzuchem, jak chodziłam do podstawówki to nigdy nie byłam tam w toalecie. Mój problem rozpoczął się w któryś piątek grudnia 2008 roku. Poszłam, jak zwykle, do szkoły, ale w drodze dostałam silnych bólów brzucha. Męczyłam się na lekcji i w końcu poszłam do toalety. Okazało się, że to jakaś biegunka, ale po wypróżnieniu ból ustal. Pomyślałam, że pewnie zjadłam coś i to takie jednorazowe przeżycie. Na następny tydzień sytuacja się powtórzyła. Zaczęłam mieć biegunki w inne dni. Zawsze rano, czasem przechodziło. Myślę, że to z nerwów, bo nie mam takich problemów w weekendy, ani na świętach. W tym tygodniu na szczęście tylko w poniedziałek miałam biegunkę. W resztę dni pobolewał mnie brzuch, ale ustępowało to na drugiej lekcji. Nikomu o tym nie mówiłam, bo się trochę wstydzę, a do lekarza boję się iść, i tak sobie wmówilam, że to może być coś poważnego :cry: Chyba wykańczam się psychicznie. Zawsze biegunki dostanę w drodze do szkoły, jak próbuję się rano w domu wypróżnić to mam jakieś zaparcie, a 15 minut później w drodze już biegunkę. Ale czytając o objawach IBS stwierdziłam, że mam podobne. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Czy to IBS? Jestem młoda i załamana.

Post autor: magda281 » 15 lut 2009, 12:13

Wszystko możliwe,ale najlepiej zrobisz jak pójdziesz do lekarza.Przydały by się badania,najważniejsze to nie stresować się na zapas. Pozdrawiam i głowa do góry bedzie dobrze :mrgreen:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 15 lut 2009, 12:31

Arabella pisze:a do lekarza boję się iść, i tak sobie wmówilam, że to może być coś poważnego :cry: Chyba wykańczam się psychicznie.
wykończysz się, jeśli nie pójdziesz do lekarza..po co żyć w takiej nieświadomości?
trzeba pamiętac, ze stres pogarsza nasze stany...
to nie jest nic wstydliwego, a lekarz, właściwa diagnoza i leki pomogą ci się pozbierac...
na forum nikt nie stawia diagnozy, od tego są lekarze....tutaj możemy ci podpowiedziec jak sobie radzic i do kogo się udac...

nie wstydź się i nie bój, tylko w poniedziałek idź do lekarza, nie czekaj, im szybciej, tym lepiej, a wilk nie taki straszny :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 15 lut 2009, 14:02

exa pisze:idź do lekarza, nie czekaj, im szybciej, tym lepiej, a wilk nie taki straszny
nie wiedzialem , ze lekarze maja ksywke "wilki" :wink:
Wilkami kiedys dzieci straszono, np. w bajkach.
A ja po obejrzeniu filmu o wilkach, zobaczylem je jako rodzine ,wspolnie idaca przez zycie i walaczace o swoich. :oops:
Arabella pisze:Zawsze biegunki dostanę w drodze do szkoły, jak próbuję się rano w domu wypróżnić to mam jakieś zaparcie, a 15 minut później w drodze już biegunkę.
Jesli to faktycznie zawsze o te pore chodzi, to raczej by wskazywalo na problem stresu, nerwice,wywolujaca wlasnie te dolegliwosc.
Taka nadwrazliwosc jelit na sytuacje steresowa.
Wiec nie powinnas sie martwic jakas okropna choroba, ale poprostu isc pogadac szczerze z lekarzem, napewno pomoze.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Duduś
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Duduś » 15 lut 2009, 14:18

Zgadzam się z wszystkimi zamartwiasz się nie potrzebnie, po pierwsze lekarz ,badania
Stres i nerwy to najgorsze i na pewno nie potrzebne :wink:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 15 lut 2009, 14:21

obyty.z.cu pisze:nie wiedzialem , ze lekarze maja ksywke "wilki" :wink:
raczej chodziło o chorobę ewentualną :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 lut 2009, 14:24

Witaj Arabella :smile:
idź do lekarza, bo nikt Ci przez internet diagnozy nie postawi :wink:
im szybciej tym lepiej, bo rozwiejesz swoje wątpliwości i nie będziesz się stresować niepotrzebnie, a stres szkodzi i chorym i zdrowym :]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
majka12
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: majka12 » 15 lut 2009, 14:27

Arabella nie powiem nic innego, tak jak pisały osoby powyżej trzeba iśc do lekarza i powiedziec komus starszemu, zeby Ci w tym dopomógł. Bedzie dobrze zobaczysz.

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 15 lut 2009, 15:24

witaj na forum :)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 15 lut 2009, 16:50

Hola :)

koniecznie idz do lekarza. a najlepiej powiedz o tym rodzicom to ci pomoga. wyglada to troche jak ibs, z tego co piszesz wszystko ma podłoze nerwow i stresu przed szkola. nie bagatelizuj tego jestes mlodziutka i szkoda marnowac czas na zycie w niepewnosci. a lekarz ci pomoze i zobaczysz ze bedzie dobrze. i uszy do gory :wink:
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 15 lut 2009, 19:33

Ja również doradzam ci abyś powiedziała o wszystkim rodzicom.
Na pewno konsultacja z lekarzem ,który zleci odpowiednie badania.Nie koniecznie to coś strasznego bo wiele osób tak właśnie reaguje na stres.Wyjaśnij sprawę jak najszybciej i pozbądz się tego niepokoju.
Powodzenia.
ela

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 15 lut 2009, 23:31

hej, idź do lekarza. U mnie zaczęło się dokładnie jak u Ciebie i w tym samym czasie:) Im szybciej weźmiesz się za siebie,tzn. zrobisz badania, będzie Ci lżej. Ja zbyt dlugo czekałam;/ Powodzenia i nie martw się-razem damy radę:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 16 lut 2009, 08:03

Witaj, dobre rady już padły ja się tylko pod nimi podpisuję.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: syla2146 » 16 lut 2009, 15:57

Witaj na forum

Awatar użytkownika
Arabella
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Arabella » 16 lut 2009, 20:30

Byłam u lekarza :) Zapisał No-spe i jakiś Taninal. Jeszcze nie wiem, jak to zadziała, ale zobaczę rano. Dzisiaj doszłam do wniosku, że tą biegunkę prawdopodobnie powoduje strach przed w-fem (czy jak to się pisze). I wcale nie jestem z niego słaba, ale po prostu coś jest nie tak. Ale dzisiaj obyło się bez biegunki w szkole :wink: Lekki ból brzucha był, ale nie to co zwykle.

Też was wszystkich witam :D

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”