Moja historia

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
bp1984
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Moja historia

Post autor: bp1984 » 19 cze 2009, 01:29

Witam, (nie wiem czy temat zostanie przeniesiony do dzialu powitania, aczkolwiek chce sie podzielic moimi doswiadczeniami z choroba) jestem nowym użytkownikiem, jednak śledzę forum od czasu kiedy i mnie CD dopadlo... Moja historia zaczela sie niedawno... diagnoza pol roku temu a problemy wciaz dokuczaja... Zaczne krociotko od poczatku przygody z CD :-(
styczen, mocne bole brzucha, skurcze, pieczenie, brak apetytu (antybiotki przeciwzapalne, rozkurczowe leki od lekarza ogolnego) zero poprawy, kilka dni pozniej bole sie nasilaja, temperatura 39-40 stopni niemoznosc wstania z lozka, brak snu, apetytu, 3 dni 7 kilo z wagi (zmyslalem ze zycie mi sie konczy... uczucie jakby jelita mialy eksplodowac, peknac z bolu) koniec stycznia zglosilem sie sam do szpitala, tydzien pobytu na kroplowce, dozylnie dostalem metronidazol, paracetamol, i leki rozkurczowe lekka poprawa, temperatura spadla, po wyjsciu prednisolone, lekka dieta zupki, gotowane warzywa i nic wiecej przez tydzien lub dwa, widoczna poprawa bole lzejsze i zadsze aczkolwiek wciaz sie pojawialy, w lutym przeszedlem na pentase i jakos mozna bylo powoli wracac do normalnego zycia :-) w marcu mialem kolonoskopie i tomografie, wyrok choroba crohna... (koncowka jelita grubego i fragment 10 cm jelito krete) na poczatku nic o tej chorobie nie wiedzialem wiec bladzilem myslac ze da sie wyleczyc, po rozmowie z lekarzem i oczytaniu sie w internecie juz wiedzialem ze niestety tak rozowo nie bedzie... :-( nie bylem jeszcze swiadomy ze na lekarstwach pozostane dluuuugo, niestety przez zapomnienie lekarza bylem miesiac bez pentasy i wszystko zaczelo sie od nowa koncem maja, zglosilem sie pilnie do lekarza i ku mojemu zdziwieniu i on byl zdziwiony ze nic nie biore, od razu przepisal pentase i ustalil nastepna kontrolna wizyte za dwa miesiace...
w czerwcu koszmar sie znow zaczyna, tydz temu zglosilem sie na pogotowie z mocnymi bolami, skurczami... niepokojace objawy to zatwardzenie, w ciagu poprzedniego tygodnia mialem tylko dwa dni kiedy korzystalem z toalety, wprawdzie po kilka razy ale to wciaz za malo, szczegolnie jesli czytam ze wiekszosc osob ma wzmozone wizyty w toalecie... i tym razem wskazania by brac duuuzo paracetamolu 4x2tab dziennie, leki rozkurczowe oraz wspomagajace wyproznienie.

Wizyte ze specjalista mam na poniedzialek ale niepokoja mnie dolegliwosci ktore pojawily sie w przeciagu ostatniego tygodnia:

-bardzo mocne skorcze, bole podbrzusza, pachwiny na chwile przed pojsciem do toalety, czy wy tez tak macie? (nie moge nawet chodzic wyprostowany, jakby wzdecia, kolkowe bole ktore sie pojawiaja i trwaja przez 15-20sekund i za chwile ponownie, ulge daje wyproznienie.
-czeste uczucie zatwardzenia, kiedy juz dotre do toalety pozwijam sie z bolu i tylko gazy, chociaz czuje ze musze cos wyproznic ale niestety nie moge, nawet gdy probuje na sile)
-kolejna rzecz to bol w pachwinie, taki promieniujacy kiedy czuje ze bedzie trzeba oddac mocz, szczegolnie rano kiedy czas na poranna toalete, z oporem skulony wstaje zlozka i ulga przychodzi wraz z oddaniem moczu)
-ostatnia rzecz to mocny bol promieniujacy pachwiny i idacy przez pracie, jakby cewke moczowa, moszne, ten bol pojawia sie tylko kiedy wezme gleboki oddech, lub przesuwal sie w lozku lezac na brzuchu, lub sie wyprostuje na bacznosc, ziewne, kichne, zakaszle) to mnie martwi najbardziej, bede sie widzial z lekarzem w poniedzialek ale jesli ktokolwiek bylby pomocny tym temacie bylbym bardzo wdzieczny.

Ale sie rozpisalem, mam nadzieje ze nie zanudzilem Was, serdecznie pozdrawiam wszysztkich chorych i zycze Wam i sobie dlugich remisji :-)

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Moja historia

Post autor: kasieek99 » 19 cze 2009, 15:42

hola :)
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 19 cze 2009, 15:47

Witaj :!:

rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: rajan » 19 cze 2009, 16:29

cześć

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 19 cze 2009, 17:03

Powitać :) A propos Twoich dolegliwości, użyj opcji SZUKAJ i poszukaj podobnych tematów, ale pamiętaj, że najwięcej powie Ci lekarz. Głowa do góry :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 19 cze 2009, 17:42

witaj, poszukaj o bólach tematów, jest ich dużo, niestety przy naszej chorobie to codzienność. :smutny:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 cze 2009, 20:21

Cześć :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

katjank
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera

Post autor: katjank » 19 cze 2009, 20:46

WitaMy!
Przeszukaj sobie forum - kopalnia wiedzy.
A bóle znajome niestety.
M. bierze nospę (nawet do kilku tabletek) + termofor + ciepłe kąpiele.
Nie zawsze pomaga ale sie trzymamy i Ty też musisz!

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 19 cze 2009, 22:34

Hej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
danaK34
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: danaK34 » 19 cze 2009, 22:47

Witaj!
Nigdy nie jest tak, że wszystko zależy od Ciebie.
Nigdy nie jest tak, że nic nie zależy od Ciebie

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 19 cze 2009, 22:53

witam serdecznie :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 19 cze 2009, 23:03

Witaj :roll:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: andzka » 20 cze 2009, 08:30

Hello :)
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽

Post autor: Marekk » 20 cze 2009, 09:51

Witaj :)

Duduś
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie