Poprawna postawa po operacji

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Re: Poprawna postawa po operacji

Post autor: Natuśka » 10 sty 2013, 20:18

Baby pisze:Wiecie co a może uczyli sie na mnie :(
Nie, ja sądzę, że tu chodzi o rozległość zabiegu. Z takiego cięcia mają najlepszy dostęp do brzucha z każdej strony. U mnie było pełno zrostów, poza tym szukali też endometriozy, więc musieliby faktycznie sobie porządnie rozkroić, żeby pooglądać :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 10 sty 2013, 20:25

WrednaTubisia pisze:Jeśli operacja rzeczywiście jest nagła to kroją, jak leci,
Tak, jeśli jest nagła to owszem, że nie zastanawiają się, ale chodzi mi o wytłumaczenie, że :
WrednaTubisia pisze:Baby, masz robioną starą metodą :)
Bo to niekoniecznie musiała być stara metoda.
Mi lekarz powiedział tak jak napisałam, że w moim przypadku musieliby od wyrostka mieczykowatego to spojenia łonowego. U mnie było na spokojnie, ale wiedzieli, że muszą oglądnąć w brzuchu każdy narząd.
WrednaTubisia pisze: jeśli laparoskopowo (a raczej pół na pół)
To laparoskopowo, czy pół na pół? :razz:

Zaraz nam OT wydzielą :neutral:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 10 sty 2013, 21:32

WrednaTubisia pisze:Natuśka, no wiesz jakoś muszą wyciągnąć te resztki flaków,a otworem 2 cm raczej się nie da :lol:

Cięcie od mostka, naokoło pępka i dalej to stara metoda otwarcia, tak mi mówiono w Krakowie i tak mi powiedział prof. Durlik - a z nim się nie można spierać raczej :mrgreen:

Co do postawy - dźwigać mniej i nie nadwyrężać się za mocno.
Natuśka pisze:Zaraz nam OT wydzielą

myślisz ? :kox:
Mnie właśnie prof. Durlik operował i wcześniej po rozmowie z prof. Rydzewska miała być laparoskopia ale w trakcie operacji wyszło jak wyszło :(
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 10 sty 2013, 21:36

Baby pisze:Mnie właśnie prof. Durlik operował i wcześniej po rozmowie z prof. Rydzewska miała być laparoskopia ale w trakcie operacji wyszło jak wyszło :(
I tutaj widać- jest coś na rzeczy, bo... U mnie się powiodła laparo, ale gdyby nie, to musieliby mnie pociąć tak jak napisałaś, a u Ciebie nie wypaliło i pocięli :neutral:

Baby, a co mieli Ci zrobić podczas tej laparoskopii?

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 10 sty 2013, 23:01

WrednaTubisia pisze:No właśnie oni nazywają to metodą laparoskopową, a cięcie jest na 15 cm :neutral:
To jakaś "rozległa" ta laparoskopia :?: Jak w trakcie zabiegu, w środku ma być robiona jakaś większa robota, to laparoskopia nie zda egzaminu, więc trzeba zrobić pełną laparotomię. U mnie lekarze powiedzieli, że w moim stanie laparoskopia jest absolutnie wykluczona. Po operacji moja blizna ma 16 cm długości, jest podłużna i o dziwo - omija pępek :mrgreen:

Co do maści, to faktycznie spróbuję Cepan lub Contatubex. Mam w domu jeszcze alantan plus. Warte polecenia są maści silikonowe, tylko że drogie :( Do blizny po stomii stosowałem Sudocrem, który bardzo wybielił mi tą okolicę skóry.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 10 sty 2013, 23:12

WrednaTubisia pisze:a cięcie jest na 15 cm
Ja mam na 5 cm... :neutral:
WrednaTubisia pisze:i weź się tu człowieku dowiedz co i jak
Przy najbliższej okazji brzuch swój sfotografuję i Ci prześlę :razz:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 10 sty 2013, 23:47

Baby pisze:Mam pytanie jak wygląda Wasza blizna? Ja mam ogromny szew który zaczyna się w okolicach żołądka i leci w dół nisko :(. Myślałam że rana z czasem zblednie a tu nic. Jest brzydka żywo różowa, a w jednym miejscu mam bliznę różową po dziurze jaką miałam po operacji (z czasem się zarosła, był strup a teraz jest blizna). Poza tym w dotyku czuć zgrubienie pod blizną :( Jak sobie z tym poradziliście?
Zblednie Ci ta blizna, tylko za jakiś czas, moja też bardo długo była czerwona a teraz jest jak reszta skóry.
Takiego cięcia jak ja mam to chyba nikt nie ma ;) fakt ratowali życie, więc cieli jak popadło. Mam cięcie z prawej strony tak z 6 cm od pępka, ok 10 cm jest w miarę prosto do góry a potem pół okrągło do lewej strony, na dole i na górze blizny po dwa cięcie naprzeciw siebie - miałam podtrzymany szef. Blizna i tak trochę się rozlazła i ma 5 mm szerokości a wzdłuż niej nie ma kropeczek po nitkach tylko 1 cm kreski.
Ma ktoś lepszy? ;)

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 07:10 przez kasia38, łącznie zmieniany 1 raz.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 11 sty 2013, 00:12

Operacje miałam 6 września 2012 r. niecały rok wcześniej miałam laparoskopie zwiadowczą w innym szpitalu (szukali ognisk endometriozy) i uwalniali zrosty. Teraz miałam podniedrożność i zwężenie stożkowate w jelicie cienkim (dosyć wysoko umiejscowione). Usuwano mi zrosty, układano jelita i usunięto także wyrostek w którym był stan zapalny - to są słowa doktora który był moim lekarzem prowdzącym. Chcę wierzyć, że taki rodzaj cięcia był konieczny bo jak patrze na bliznę to wyć mi się chce. Nie czuje sie już atrakcyjnie. Poza tym pocieszono mnie że co jakiś czas na stół będę trafiać bo mam tendencję do zrostów i one powodują niedrożność. Lekarka z gastrologii powiedziała, żebym się tym nie martwiła bo to nic pewnego ale ja tutaj słucham chirurgów. Powiem Wam że byłam w szoku ogromnym jeszcze kilka dni po operacji bo nie mogłam sie pogodzić z tym że mam takie cięcie nie byłam na to przygotowana tylko na laparoskopię. Teraz już trochę lepiej ale nadal siebie nie akceptuje...

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 11 lut 2013, 23:07

Pandzia, bardzo się cieszę, że juz lepiej sie czujesz :) Teraz juz z górki ;)

darekacz
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: darekacz » 11 lut 2013, 23:32

kasia38 pisze:
Baby pisze:Mam pytanie jak wygląda Wasza blizna? Ja mam ogromny szew który zaczyna się w okolicach żołądka i leci w dół nisko :(. Myślałam że rana z czasem zblednie a tu nic. Jest brzydka żywo różowa, a w jednym miejscu mam bliznę różową po dziurze jaką miałam po operacji (z czasem się zarosła, był strup a teraz jest blizna). Poza tym w dotyku czuć zgrubienie pod blizną :( Jak sobie z tym poradziliście?
Zblednie Ci ta blizna, tylko za jakiś czas, moja też bardo długo była czerwona a teraz jest jak reszta skóry.
Takiego cięcia jak ja mam to chyba nikt nie ma ;) fakt ratowali życie, więc cieli jak popadło. Mam cięcie z prawej strony tak z 6 cm od pępka, ok 10 cm jest w miarę prosto do góry a potem pół okrągło do lewej strony, na dole i na górze blizny po dwa cięcie naprzeciw siebie - miałam podtrzymany szef. Blizna i tak trochę się rozlazła i ma 5 mm szerokości a wzdłuż niej nie ma kropeczek po nitkach tylko 1 cm kreski.
Ma ktoś lepszy? ;)

poprawiłam cytowanie
ja mam dwa cięcia jedno około 15 cm pionowo od strony wyrostka, drugie około 20 cm centralnie pionowo przez pępek. po około 5 dniach puścili mi 4 szwy u góry i 3 szwy u dołu ponieważ zbierała się ropa pod szwami i teraz gdy już się zrosło wszystko mam 2 dołki w miejscach gdzie były puszczone szwy, wygląda to tak jakbym miał 3 pępki. Słabo????

Awatar użytkownika
Stanley76rsko
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: Stanley76rsko » 17 lut 2013, 23:21

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Nic tak nie opisze jak zdjęcie.Ostatnia operacja (druga) po 23 sierpnia 2012 r., zdjęcie wykonane 15-02-2013 r., smarowane Cepanem.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 19:21 przez Stanley76rsko, łącznie zmieniany 3 razy.
21 X 2011 r. pierwsze objawy.
03 XI 2011 r. dwutyg. "leżakowanie" w Piotrkowie.Rozpoznanie CU.
04 XII 2011 r.- 10 I 2012 r. wizyta u A.Dzikiego i "leżakowanie" na WAM-ie na Hallera(zaostrzone CU i usunięcie całego j.grubego, ileostomia)
21 sierpnia 2012 r.- 12 września 2012 r. ponowne "leżakowanie" na WAM-ie, zrobiony J-Pouch.
20 czerwiec 2013 r. witamy się na Hallera, Łódź
21 - 28 czerwiec 2013 r. rekonstrukcja przewodu pokarmowego, zamknięcie stomii
Waga 68 kg

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 18 lut 2013, 12:18

Stanley76rsko pisze:Nic tak nie opisze jak zdjęcie.Ostatnia operacja (druga) po 23 sierpnia 2012 r., zdjęcie wykonane 15-02-2013 r., smarowane Cepanem.
Obrazek
Nie ma zdjęcia :( Moja blizna nadal brzydko wygląda i nie chce zblednąć :(

loczek
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: loczek » 18 lut 2013, 16:35

Stanley76rsko, porównując zdjęcie w profilu, a te co dałeś tutaj, to nieźle przymasowałeś.

I mam pytanie, przytyłeś z samego jedzenia, czy jakieś ćwiczenia i wysyłek fizyczny były grane?
Jeśli to drugie, to nie bałeś się, że blizna się rozejdzie?

Awatar użytkownika
Stanley76rsko
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: Stanley76rsko » 18 lut 2013, 17:06

Baby ponownie wrzuciłem foto,poprawiłem moje poprzedniego posta, bo poprzednie zdjęcie zostało usunięte z nie wiadomych dla mnie przyczyn, może ktoś uważał że za dużo nagości w pokazaniu dolnej części brzucha :roll: jeśli znowy zostanie usunięte to postaram się wrzucić na coś innego niż zalecany imageshack
21 X 2011 r. pierwsze objawy.
03 XI 2011 r. dwutyg. "leżakowanie" w Piotrkowie.Rozpoznanie CU.
04 XII 2011 r.- 10 I 2012 r. wizyta u A.Dzikiego i "leżakowanie" na WAM-ie na Hallera(zaostrzone CU i usunięcie całego j.grubego, ileostomia)
21 sierpnia 2012 r.- 12 września 2012 r. ponowne "leżakowanie" na WAM-ie, zrobiony J-Pouch.
20 czerwiec 2013 r. witamy się na Hallera, Łódź
21 - 28 czerwiec 2013 r. rekonstrukcja przewodu pokarmowego, zamknięcie stomii
Waga 68 kg

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 18 lut 2013, 18:47

Baby pisze:Nie ma zdjęcia :(
A wczoraj było :p i sobie pooglądałam :D I przypomniałam sobie, że miałam swoje laparoskopowe dziury pokazać... :neutral:

2. Normalne życie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”