Strona 1 z 5

Re: Poprawna postawa po operacji

: 08 sty 2013, 12:55
autor: deth
Też sie garbiłem i to sporo czasu. Martwiła mnie blizna, bo się ściągała, była twarda, a jak sie prostowałem, to czułem, że ciągnie az boli... potem nawet nie wiem kiedy to wszystko ustąpiło. Dziś jest mało widoczna, płaska i elastyczna jak skóra wokół :)

Wiem, że miałem jakąś maść, coś tam było z cebulą :| nazwy nie pamiętam

Re: Poprawna postawa po operacji

: 08 sty 2013, 12:58
autor: deth
Egzistenz pisze:deth, cepan?
taaaak :D dokładnie :)

Re: Poprawna postawa po operacji

: 08 sty 2013, 13:57
autor: Orzelek
Po mojej serii operacji też miałem problemy z wyprostowaniem się. Ciągnęło w brzuchu jak cholera. Po paru miesiącach samo przeszło.

Co do blizn to nie używam żadnych maści. Moja blizna pooperacyjna nie wygląda aż tak strasznie. Ale za to śladów po drenach jest dużo i nie wyglądają za pięknie :(

Re: Poprawna postawa po operacji

: 08 sty 2013, 14:18
autor: Mimi2
Na rehabilitacji mówiono nam, że jest coś takiego jak "mobilizacja blizny" i jeżeli tego się nie robi to potem robią się zrosty, problemy z postawą, bóle kręgosłupa. To są jakieś ćwiczenia, masaże tej okolicy zaczynane w miarę wcześnie po zabiegu. Jeżeli masz możliwość to zasięgnij opinii fizjoterapeuty. Jeżeli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań to warto popracować z fizjoterapeutą.
A z drugiej strony to Kochana jeszcze sporo czasu minie zanim będziesz tak samo sprawna jak kiedyś. Bardzo dużo przeszłaś i trzeba cierpliwości, aby organizm wrócił do sił. Mnie po 3tyg leżenia przez 2 tyg non stop robiło się słabo i oblewał mnie pot, a kolejny miesiąc odzyskiwałam jako taka kondycje fizyczna. Głowa do góry!I tak jesteś mega dzielna i to co robisz już jest wyczynem. Daj sobie czas :roll:

Re: Poprawna postawa po operacji

: 09 sty 2013, 00:01
autor: Baby
Pandzia, blizny niczym nie smarowałam bo długo mi się z rany coś sączyło (lekarz robił mi opatrunki z antybiotykiem). Także długo się garbiłam, szwy mnie strasznie ciągnęły a szczególnie mój brzuszek wtedy jeszcze konkretny. Zakupiłam pas pooperacyjny (mój kolega obwiązywał się bandażem elastycznym) - to bardzo pomagało mi w chodzeniu. Dodatkowo jak kładłam się na boku pomagał mi wałek. Starałam sie także kłaść na płaskim i delikatnie wyciągać aby rozluźnić mięśnie i wyprostować kości :) Masaże robione przez męża też mi pomagały.

Re: Poprawna postawa po operacji

: 09 sty 2013, 09:15
autor: izo.sim
A ja Marcinowi jak tylko się zagoiło, smarowałam bliznę Alantanem plus 2-3 razy dziennie( http://www.doz.pl/apteka/p6607-Alantan_Plus_krem_35_g ). Podczas smarowania przy okazji wykonywałam masaż blizny. Na powrót do pełnej sprawności po kilku operacjach niestety trzeba czasu... ale jak najszybsze prostowanie się mimo bólu z pewnością pomaga. Nie można dopuścić do przykurczu mięśni, bo potem kicha...

Re: Poprawna postawa po operacji

: 09 sty 2013, 11:44
autor: kasia38
ja też sporo chodziłam skulona i tak pisze Pandzia na wieczór było najgorzej
mi z kolei lekarz nie kazał się rozciągać, powiedział, że wszystko samo wróci do normy, no i wróciło po jakimś czasie.
zapytam przy okazji, czy każdy z Was miał dreny po operacjach, bo wydaje mi się że tak powinno być a ja nie miałam...

Re: Poprawna postawa po operacji

: 09 sty 2013, 11:48
autor: deth
kasia38 pisze:zapytam przy okazji, czy każdy z Was miał dreny po operacjach
ja miałem :| wyciąganie pierwszego, to był koszmar :|

Re: Poprawna postawa po operacji

: 09 sty 2013, 11:53
autor: Baby
kasia38, ja nie miałam bo nic mi widocznie nie krwawiło. Przy pierwszej operacji też nie miałam.

Re: Poprawna postawa po operacji

: 09 sty 2013, 21:20
autor: deth
Pandzia, :lol:

Re: Poprawna postawa po operacji

: 10 sty 2013, 13:16
autor: kasia38
Corleone pisze:
Za to bardzo mnie dziwi to co niektórzy piszecie, że nie mieliście drenów. Przecież na podstawie tego co leci z drenu można zobaczyć czy wszystko jest w porządku.
Właśnie dlatego zadałam tu to pytanie, bo wiem, że wszyscy po operacjach mają dreny.
Ja, jak pisałam nie miałam, mimo, że operacja była na pilno, z pełnym brzuchem, zapaleniem otrzewnej itp. Ale pomyślałam sobie, że może dlatego, że było płukanie jamy brzusznej to dlatego nie było tych drenów?

Re: Poprawna postawa po operacji

: 10 sty 2013, 16:31
autor: Baby
Mam pytanie jak wygląda Wasza blizna? Ja mam ogromny szew który zaczyna się w okolicach żołądka i leci w dół nisko :(. Myślałam że rana z czasem zblednie a tu nic. Jest brzydka żywo różowa, a w jednym miejscu mam bliznę różową po dziurze jaką miałam po operacji (z czasem się zarosła, był strup a teraz jest blizna). Poza tym w dotyku czuć zgrubienie pod blizną :( Jak sobie z tym poradziliście?

Re: Poprawna postawa po operacji

: 10 sty 2013, 17:14
autor: deth
Baby pisze: Myślałam że rana z czasem zblednie a tu nic.
a jaki to czas ?

Re: Poprawna postawa po operacji

: 10 sty 2013, 19:43
autor: Natuśka
WrednaTubisia pisze:Baby, masz robioną starą metodą :)
Nie wiem, czy to jakoś nie idzie też wskazaniami itp.

Mi lekarz powiedział, że mam się cieszyć, że udało się laparoskopowo, bo w moim przypadku musieliby ciąć tak jak napisała Baby : od żołądka głęboko w dół :neutral: Z uśmiechem dodał, że zaoszczędziliby mi pępuszek :razz:

Ja po operacji sama się pilnowałam, żeby się prostować. Teraz jeszcze czuję, że gdy chcę się z gracją :razz: wyprostować, wciągnąć brzuch to mnie boli i ciągnie w środku, ale stwierdziłam, że jak sama się nie przypilnuję to będzie ze mną kiepsko :neutral:
Jak będziemy oszczędzać mięśnie brzucha, to zaraz nam się kręgosłupy posypią... :/

Re: Poprawna postawa po operacji

: 10 sty 2013, 19:58
autor: Baby
No to mnie dobiliście...Pępek mi oszczędzili :) Podobno miałam bardzo obrzęknięte jelita i trzeba było tak otwierać, no i jakieś zrosty wysoko były i uciskały jelito od zewnątrz powodując zwężenie. Wiecie co a może uczyli sie na mnie :(