Strona 1 z 2

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 11:48
autor: youras
Pragnę poinformować państwa o błędzie medycznym , którego jestem ofiarą . Od 10 lat miałem problemy z jelitem grubym. Podejrzewano wrzodziejące zapalenie jelita grubego (Colitis Ulcerosa) w rzeczywistości miałem nerwice żołądkowo jelitową i przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego, oraz hemoroidy i stan zapalny w końcówce j. grubego w fazie remisji.
W Internecie przeczytałem o możliwości (jak błędnie rozumiałem) chirurgicznego wyleczenia z choroby. Udałem się w tej sprawie do Poznania do świetnego (jak sadziłem )specjalisty i umówiłem na operacje – proktokolektomię odtwórczą. Błędnie zrozumiałem że usuną mi chorą część jelita (miałem stan zapalny w remisji w końcówce j. grubego-żylaki odbytu) a operacja dotyczyła całego j. grubego… Bez sprawdzenia w jakim stanie jest moje jelito (bez kolonoskopii) usunięto mi całe jelito i uszyto tzw. J.pouch – który mylnie nazywałem nowym j. grubym . J.pouch to jedynie zbiornik uszyty z j. cienkiego a nie nowy-jak sądziłem przed operacją organ w zupełności zastępujący funkcje j. grubego. Nie zdawałem sobie sprawy że operacja ta to ostateczność w ratowaniu życia a nie jak sądziłem „lekarstwo” na chore jelito. Po operacji moje zdrowie uległo ogromnemu pogorszeniu. Do operacji mogłem jeść wszystko teraz muszę trzymać ścisła dietę. Wcześniej biegałem ,pływałem obecnie mam zanik mięśni i doskwierają mi duże bóle stawów kolanowych ,skokowych, bioder boli mnie kręgosłup mam problem z chodzeniem-mam reumatoidalne zapalenie stawów . Mam stale biegunki wcześniej wypróżniałem się 1 raz dziennie normalnym stolcem. Mam ogromne problemy z trzymaniem moczu i stolca. Stałem się nie sprawny seksualnie-wcześniej planowałem rodzinę. Przeszedłem zawał serca. Dwukrotnie byłem hospitalizowany z powodu niewydolności nerek .Chodzę stale zmęczony ,mam problemy z sercem. Załamałem się nerwowo. Mam uszkodzoną pamięć wsteczną przez stres jaki mnie ogarnia na skutek traumy pooperacyjnej. Stale wysycha mi cera i łuszczy skóra . Od kroplówek popękały mi żyły w rękach –ostatnie kroplówki dostawałem już w nogi. Po operacji dwukrotnie doszło u mnie do niedrożności j. cienkiego , doszło do tego że przez otwór stomijny wnętrzności wypłynęły mi na zewnątrz. Wielokrotnie po operacji dochodziło u mnie do odwodnień organizmu. Pogorszył mi się wzrok. Zrobiło mi się zapalenie zbiornika jelitowego – j.pouch-a.
Po operacji p. profesor Krokowicz (główny operator) zapytał mnie kto poradził mi tę operację , odpowiedziałem że znalazłem o niej informacje w Internecie –na co on że słucha się lekarzy a nie Internetu-niestety było już zbyt późno by czemukolwiek zapobiec. Drugi operator p. dr Aleksandra Nelke powiedziała mi wprost że jelito miałem w dobrym stanie i że pospieszyłem się z decyzją o operacji(tak jakby o operacji decydował pacjent a nie lekarz specjalista) i głośno zastanawiała się po czym mi tak „odbiło” by się operować czy to po sterydach (parę miesięcy przed operacją zażywałem lek Metypred) „ale żeby aż tak” czy też jestem samobójcą „ale żeby w ten sposób”…. Natomiast moja p. dr , która prowadziła mnie przez 10 lat choroby - ordynator wydziału gastroenterologii szpitala uniwersyteckiego w Krakowie dr Irena Michalska skwitowała mą operację słowami „ nie mogę uwierzyć że tak dobry specjalista(prof. Krokowicz) zrobił taki błąd i zamiast usunąć panu samą końcówkę jelita(miałem hemoroidy) usunął cały ,prawie zdrowy organ(ze stanem zapalnym w końcówce jelita w fazie całkowitej remisji). Osobiście nie byłem świadomy konsekwencji operacji , wiedząc o tym co się za mną stanie po jej wykonaniu nigdy bym o niej nie pomyślał. Byłem zdrowym wysportowanym człowiekiem a obecnie jestem wrakiem a to wszystko przez operację usunięcia całego jelita grubego. Stałem się ofiarą swej nieświadomości i niewiedzy oraz ogromnego błędu lekarskiego .
1) Lekarze nie wytłumaczyli mi na czym ma polegać operacja i jakie są jej konsekwencje
2) Nie przeprowadzono badania kontrolującego stan mego jelita grubego przed jego usunięciem
3) Usunięto mi cały organ a wystarczyło usunąć wyrostek robaczkowy (ewentualnie hemoroidy)
Mój obecny stan zdrowia nie pozwala mi do powrotu do pracy, nie mam z czego żyć.
Uprzejmie proszę o pomoc medialną bym mógł uzyskać odszkodowanie za wyrządzoną mi krzywdę
gdyż inaczej moje życie nadal będzie koszmarem . Straciłem wszystko i obecnie mieszkam w DPS-ie moje życie to już wegetacja a do operacji byłem zdrowym i bogatym człowiekiem. Przez załamanie nerwowe jakie po operacji mnie spotkało miałem parę prób samobójczych ubiegałem się nawet o eutanazję . Operacją chciałem wyleczyć się z uciążliwej jednak niegroźnej choroby (krwawiących okresowo hemoroidów) a pozbyłem się całkowicie radości życia i zdrowia.
Moją sprawą zajmuje się kancelaria prawna „Teodorowski & Wojtaszek ‘’ jednak ubezpieczyciel szpitala w Poznaniu w którym usunięto mi jelito nie widzi żadnych błędów medycznych.
Jerzy Burkat tel. 532396395

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 13:17
autor: kalatos
Smutna historia trzeba przyznać, ale zupełnie nie rozumiem jeżeli mam być szczery po co przy tej okazji wspominać, że osoba była szczęśliwa i bogata?

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 13:42
autor: sylunia80
Bardzo smutne ale przeciez przed operacją podpisujemy zgodę czyli powinniśmy wiedzieć na co się decydujemy,jeśli nie mamy takiej wiedzy to trzeba dopytać lekarzy.
Ja przed operacją umówiłam się do prof. Drewsa aby omówić szczegóły operacji i wszystkie dręczące mnie kwestie.


Z Twoich wątków wynika że wiedziałeś na co się decydujesz-opisujesz kolonoskopię ,to że jelito całe zajęte i że chorujesz od 10 lat na CU,że decydujesz się na usunięcie jelita więc nie bardzo rozumiem???

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 14:06
autor: kalatos
Wydzieliłem ten temat do nowego.

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 14:12
autor: youras
miałem prawie zdrowe jelito-koncowka jelita zajeta cu w stanie całkowitej remisji

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 14:13
autor: Gosieńka
youras, to co Cię spotkało jest niesamowicie smutne. Bardzo, ale to bardzo współczuję, nawet trudno to wyrazić słowami. Wiem, że na pewno jest Ci teraz bardzo ciężko, ale może jest jeszcze jakaś nadzieja na lepsze życie. Co mówią lekarze odnośnie Twojego obecnego stanu? Czy da się jakoś doprowadzić to wszystko do ładu i załagodzić uciążliwe objawy?

Nie wiem czy mogę zapytać też o to jak wygląda twoja sytuacja ze wsparciem rodziny i przyjaciół. Czy sam się od nich odsunąłeś? Bo to smutne, że zostałeś ze wszystkim sam.

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 14:25
autor: Moniaaa89
To okropne co Cię spotkało, bardo Ci współczuję. Ale nie rozumiem jednego - czy konsultowałeś zamiar podjęcia się tej operacji z Twoim lekarzem prowadzącym? Bo z Twojego postu wynika, że sam przeczytałeś w internecie o takiej operacji i udałeś się w tym celu od razu do chirurga

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 14:28
autor: obyty.z.cu
youras pisze:miałem prawie zdrowe jelito-koncowka jelita zajeta cu w stanie całkowitej remisji
szczerze powiedziawszy to nie rozumiem Ciebie,jak można się decydować na operacje nie wiedząc co będą wycinać.
Przecież w CU wycina się całe jelito,w CD wycina się odcinki.
Znaczy sam nie wyedukowałeś się,a teraz pretensje do lekarza.
Tak to widzę.
W każdym poważnym artykule,w wywiadzie czy innej publikacji podaje się,że CU jest nie wyleczalne,a jedyna opcja to wycięcie całego jelita.
Przykro mi że masz komplikacje po operacji,ale ....
Mi usunięto całe jelito grube po ponad 30 latach choroby,po kilku latach na sterydach i była to moja świadoma decyzja po konsultacjach z kilkoma lekarzami.
Nie mam z tym żadnych problemów,a teraz jestem pod kontrolą lekarzy.

Czy aby nie zwalasz braku swojej edukacji na lekarza ?

Przed operacją chirurg mi dokładnie jeszcze raz wyjaśniał co jest przedmiotem operacji i jakie będą tego konsekwencje.Musiałem się podpisać,bez tego podpisu nie byłoby operacji.
Naprawdę nie rozumiem... choć rozumiem że masz teraz z tym problem,ale to już konsekwencja Twojej decyzji,albo bezmyślności w tamtym czasie operacji.

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 15:07
autor: michal_mg
youras, tzn innymi słowy: przyszedłeś do lekarza i poprosiłeś o wycięcie jelita, a on powiedział nie ma sprawy i ciach? - to nieprawdopodobne, że aż tyle zasad postępowania pominięto. Bez odpowiedniej konsultacji i wyników to nawet pieprzyka nie chcą wyciąć...
Do tego stwierdzasz:
youras pisze:Błędnie zrozumiałem że usuną mi chorą część jelita (miałem stan zapalny w remisji w końcówce j. grubego-żylaki odbytu) a operacja dotyczyła całego j. grubego…
czyli tłumaczono, ale... no i tu wychodzi, że jednak coś Ci objaśniano, czy źle zrozumiałem?

Czy to całość, czy czegoś nie napisałeś jeszcze?...

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 15 maja 2014, 15:44
autor: Mamcia
Aż trudno mi uwierzyć, że bez badania i pełnej dokumentacji medycznej zapadła decyzja o operacji. Potrzebne jest jeszcze skierowani i inne dokumenty oraz badania.

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 19 maja 2014, 18:50
autor: youras
nie miałem pojęcia czym jest j.pouch myslałęm ze to nowy organ uszyty z jelita grubego ze zdrowego odvcinka a nie o usuniecou całęgo jelita g. jestem załąmany bo wystarczyło by zrobili i klonoskoie i operacji by nie było. jestem na fb jak ktoś chce do mne napisać zostałęm sam mieszkm w dps-ie z osobami chorymi umysłowo sam załąmałem sie po operacji. pozdrawiam Jerzy Burkat

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 19 maja 2014, 19:09
autor: kalatos
Stary masz 39 lat! Głowa do góry. Ludzie mają gorsze choroby i zabierają się po miesiącu od diagnozy. Ogarnij się, głowa do góry, pamiętaj, że psychika jest najważniejsza.

Poczytaj wpisy osób, które także utraciły jelito i piszą dzisiaj, że normalnie żyją!

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 19 maja 2014, 19:10
autor: youras
przed operacją zapytałem moją krakowską lekarke czy mogę zrobić sobie proktokolektomie odtwórcza ona powiedziałą ze uwaza ze to dobra decyzja - sama mysłałą ze usuną mi jedynie hemoroidy....zasugerowałą sie nazwiskiem profesora ktory mnie operowała po operacji gdy o niej posedłęm poniwnie powiedziałą tylko ze nie moze zrozumiac ze tak dobry profesor zrobił taki bład. bardzo bałem sie tej operacji i nigdy bym na nia sie nie zdecydował gdyby moja lekarka powiedziełą nie !!! ale stało sie i mam orzerabane bo byłem zdrowy w kpl. remicji cu a mize nawet cu nie miałem jak tylko nerwice i hemroidy oraz zap w koncówce w remisji :smutny: :oops:

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 19 maja 2014, 20:13
autor: iza121
tak się zastanawiam, z tego co piszesz byłeś przy kasie, nawet na profesora miałeś i na operację, to dlaczego najpierw nie zrobiłeś sobie badań właśnie? Tym bardziej, że jak piszesz CU tylko podejrzewano. Czemu chciałeś się tak bardzo pozbyć tego jelita? Miałeś jakieś bardzo dokuczliwe objawy, czy coś w tym stylu?

Re: Usunięte jelito grube - błąd lekarza?

: 20 maja 2014, 02:27
autor: michal_mg
Jak dla mnie jesteś mącicielem, po tym co wypisujesz w necie na stronach, blogach itp.
Raz piszesz, że nikt Ci nic nie tłumaczył, innym razem, że źle zrozumiałeś. Raz piszesz, że miałeś kolonoskopie, a innym razem, że operowali Cię bez żadnych badań. A za swój błąd próbujesz znaleźć kozła ofiarnego z pretensjami, które opisałeś tak:
ale u na w kraju jak sie podpisze zgode na operacje i wyciecie orgnu to nie wazne czy został on zbadny przed operacja przez jej wykonawce czy tez nie dr.nie bedzie karany a ubezpieczalnie nie da odszkodowania.co innego jakbym nie zgodził sie na operacje a oni by ja zroblili ..ale nie wpadłem na to
źródło: http://www.psychiatria.pl/forum/chce-po ... 836/4.html
Jak dla mnie to mając kase uparłeś się na operację i parłeś aby ją przeprowadzić nie słuchając co do Ciebie mówią myśląc, że odwodzą Cię na siłe od niej - Ty jednak byłeś przekonany bardziej do tego co wyczytałeś w internecie...
Chłopie, chciałbyś podpisać zgodę na operację, a potem oskarżyć za to lekarza ?? - nie mam słów na takiego pretensjonalnego człowieka...

Usiadłeś do kompa, naczytałeś się trudnych zwrotów typu proktokolektomia odtwórcza nie sprawdzając co to znaczy i teraz lekarz ma za to zapłacić ? ! - choć przyznajesz sie do błędu pisząc, że źle zrozumiałeś?