Strona 1 z 1

miesiąc po operacji

: 23 sty 2020, 21:12
autor: Happysad
Hej jestem już miesiąc po operacji, w której usunięto mi 20 cm jelita cienkiego, zastawkę i 12 cm jelita grubego. Rana z zewnątrz ładnie się zagoiła i nie sprawia mi już problemów. Bardziej martwi mnie stan jelit ponieważ czuję ból mniej więcej w miejscu w którym było zespolenie. Ból nasila się po jedzeniu, ponadto 3 razy pojawiła się krew na papierze. Zastanawia mnie na ile ten stan jest *normalny*, i wynika po prostu z tego, że w jelicie jest rana pooperacyjna i normalne, że boli czy może jest to stan alarmujący. Na kontroli rany chirurg mówił, że z raną wszystko zaczyna wyglądać już ładnie(po operacji miałem krwiaka, który przez jakiś czas utrzymywał się obok rany), dodatkowo żeby mnie uspokoić zrobił mi usg na którym było pokazane, że zbiornik płynu tzn. krwiak jest już bardzo mały. 2 tygodnie temu miałem robione CRP(w normie) i rentgen(też w normie). Zdanie chirurga i gastroentereologa jest trochę podzielone ponieważ gastrolog mówi, że może boleć przez krwiaka który przeszkadza jelitom, natomiast chirurg odrzuca taką możliwość mówiąc, że jest on w powłokach i nie ma takiej opcji żeby bolało przez niego. Jestem osobą, która bardzo to wszystko przeżywa i każdy objaw wywołuje u mnie bardzo dużo stresu ponieważ boję się, że choroba powróci. Stan ten przypomina mi teraz okres, w którym byłem przed operacją kiedy miałem zwężenie. Boję się, że na zespoleniu może zrobiło się jakieś zwężenie, przez to ta krew oraz biegunka/zaparcia(na początku wypróżniania stolec delikatnie uformowany, ale potem zamienia się w biegunkę). Dodatkowo bardzo często jak wychodze z toalety to towarzyszy temu uczucie niepełnego wypróżnienia, jakbym cały czas był pełny i ból nie znika. Najlepiej jest jak nic nie jem.

Czy ten stan wynika po prostu z tego, że jestem po operacji i jelito może się jeszcze goić? Czy wy też czuliście tak długo ból?

Re: miesiąc po operacji

: 23 sty 2020, 22:32
autor: Bogna 44
Czesc Happy,jestes swiezo po oeracji i takie rzeczy maja prawo sie dziac.Uwazah na siebie ,nic nie dzwigaj pamietaj o diecie .Bedzie dobrze,tylko potrzeba czasu☺

Re: miesiąc po operacji

: 24 sty 2020, 14:58
autor: Anette28
Happysad pisze:
23 sty 2020, 21:12
Stan ten przypomina mi teraz okres, w którym byłem przed operacją kiedy miałem zwężenie. Boję się, że na zespoleniu może zrobiło się jakieś zwężenie, przez to ta krew oraz biegunka/zaparcia(na początku wypróżniania stolec delikatnie uformowany, ale potem zamienia się w biegunkę). Dodatkowo bardzo często jak wychodze z toalety to towarzyszy temu uczucie niepełnego wypróżnienia, jakbym cały czas był pełny i ból nie znika. Najlepiej jest jak nic nie jem.
Witaj, jesteś z Poznania a tam naprawdę są super specjaliści zwłaszcza, z Przybyszewskiego. Musisz pamiętać, że jesteś po resekcji jelit i stolec nie wróci do takiej formy jak u zdrowego człowieka. Jelita po operacji muszą wrócić do swojej formy to trochę trwa zanim wszystko się ułoży. Odpowiednia dieta, która zawiera błonnik, powinna z czasem zniwelować uczucie niepełnego wypróżnienia. Skontrolowałabym także czy nie masz hemoroidów wewnętrznych.

Re: miesiąc po operacji

: 25 sty 2020, 11:18
autor: Happysad
Krew i mocniejsze bóle zaczęły się od ok. 1 tygodnia. Wcześniej raczej też bolało ale było to znośne, najmniej bolało rano przed śniadaniem a teraz już nawet ten fakt nie jest uspokajający bo nawet zanim coś zjem to brzuch już boli na tyle, że wybudza mnie i nie pozwala spać dalej. Przypomina mi się horror sprzed operacji, dosłownie też było tak że wybudzał mnie ból brzucha codziennie.