Strona 1 z 1

operacja przetoki, a leki

: 01 lut 2007, 21:54
autor: Sylwiaczek
Witajcie kochani :)
Mam pytanko do tych co mieli operowaną przetokę- czy włączone mieliście przy tym leczenie? chodzi o to, że jak ja miałam wycinaną przetokę to nie dostałam żadnych leków...zastanawiam sie czy to przez to nie powstały u mnie później pewne komplikacje...wiecie coś o tym? czy powinno się dostać leki przy wycinaniu przetoki? pozdrawiam :) :) :)

Re: operacja przetoki, a leki

: 01 lut 2007, 22:20
autor: -Ania-
jakiś antybiotyk, którego nazwy nie pamiętam
i leczenie miejscowe- maść
oraz nasiadówki z kory dębu (bo na rumianek jestem uczulona)
+ coś p.bólowego - przeważnie tramal

ania

Re: operacja przetoki, a leki

: 07 lut 2007, 23:13
autor: ewela78
Z otwartą przetoką chodziłam ok 2 lata. Ostatnią operację na przetokę miałam w 2000 roku. Poprzednia w ogóle nie dała efektu. Nie dostałam wtedy żadnego leku tylko nasiadówki z kory dębu i zmiany sączka. To było straszne bo musiałam co drugi dzień jechać na zmianę sączka do szpitala w którym byłam operowana czyli z Włocławka do Bydgoszczy. A było tak upalnie. Jazda samochodem ok 2 godziny możliwa była tylko w pozycji półleżącej o siedzeniu nie było mowy. Ta przetoka to jeden z najgorszych okresów mojej choroby. Zamknęła się chyba po ok 3 miesiącach.
Ponownie otworzyła się w tym samym miejscu przy ostatnim nawrocie choroby czyli w październik - listopad 2005. Podano mi wtedy Metronidazol i Cipronex, oczywiście brałam wtedy Azathiprynę(biorę ją cały czas). To pomogło. Do dziś ta gadzina nie dała o sobie znać. :razz:

Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Re: operacja przetoki, a leki

: 11 lut 2007, 14:52
autor: Alishia
U mnie to zależy.Czasem robiłam tylko nasiadówki z Kalium Permanganicum(nadmanganiam potasu)-taka mała buteleczka,z zieloną etykietą,nie całe 5 złotych kosztuje.Oczywiście przeciwbólowe leki..ketonal!I tylko czasem antybiotyk..niestety nie pamiętam nazwy):)

Re: operacja przetoki, a leki

: 17 mar 2007, 12:15
autor: Adam
ja dostalem cala serie infliksimabu (3 dawki) i sie raczej zaleczyl przetoki