Teraz jest czwartek, 19 października 2017, 01:09

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Stały ból w prawym podbrzuszu, gazy, głośne burczenie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Stały ból w prawym podbrzuszu, gazy, głośne burczenie

Post przez Festiwal » niedziela, 11 grudnia 2016, 15:04

Dzien dobry,

Od dwoch lat cierpie na problem z jelitami.

Problem zaczal sie po przeprowadzce, w ciagu dwoch miesiecy zaczalem cierpiec na wzdecia i przede wszystkim bardzo glosne burczenie, glownie w okolicy prawego dolu biodrowego, sporadycznie w innych rejonach podbrzusza. Towarzyszyl temu dyskomfort w tym samym rejonie. W tamtym czasie bralem to za skutek nieprawidlowej diety.

Okolo rok temu w prawym dole biodrowym pojawil sie bol, boli przy nacisnieciu - w tym samym rejonie obecna jest podluzna miekka struktura ktora da sie przesuwac na boki (zawsze myslalem ze jest to koncowa czesc jelita grubego - jestem bardzo szczuply i to jest tam od zawsze), bol zlokalizowany jest wlasnie pod nia, nie wyczuwam tam zadnych guzkow, po obiedzie w tym rejonie przy nacisku slychac burczenie oraz przelewanie. Z czasem bol zaczal intensyfikowac sie podczas dlugotrwalego siedzenia oraz chodzenia, obecnie boli przy napinaniu miesni brzucha, bol jest "miesniowy" w charakterze i czuje jakby to wlasnie miesnie prawego podbrzusza mnie bolaly. Jest scisle zlokalizowany i w konkretnej okolicy niedaleko prawego kolca biodrowego. W stolcu obecny jest sluz, czesto jest polplynny, mniej wiecej raz na tydzien, dwa stolec jest normalny i to wtedy wlasnie czuje sie najlepiej zdarza sie to jednak dosc rzadko. Wyprozniam sie dokladnie raz na dobe, czasem z jednym dniem przerwy (przed wystapieniem objawow zalatwialem sie rzadziej) Eksperymentowalem z roznymi rodzajami diety.

U lekarza bylem jak tylko pojawil sie bol, zdiagnozowano jelito drazliwe, w ciagu roku dwa razy wykonywano badanie USG ktore nie wykazalo zadnych zmian. Brak krwi utajonej ani pasozytow w stolcu. Morfologia wykazala 0,75 x10´3/ul eozynocytow we krwi co przeklada sie na 9%. Ten wynik sklonil lekarza do umowienia ze mna wizyty jednak po uslyszeniu ze jestem astmatykiem (na co dzien praktycznie nie wystepuja jednak u mnie objawy, zazywam Oxis raz dziennie, bez sterydow) sprawe uznal za wyjasniona. Leki jak Tribux nie powoduja zadnej poprawy, jedynie Meteospasmyl po obiedzie pozwala mi jako tako funkcjonowac w pracy i unikac zbyt glosnego burczenia w brzuchu, nie daje jednak calkowitej ulgi. Potem bylem tez na konsultacji u chirurga ogolnego ktory wzruszyl ramionami i uznal ze sprawa bolu w tej akurat okolicy go nie dotyczy bo nie jest to wyrostek.

W 2015 roku zostalem przyjety do szpitala z zapaleniem pluc, przyjmowalem duze dawki sterydow (metypred) - ten okres oraz jakies dwa tygodnie po nim to chyba jedyny czas przez ostatnie dwa lata kiedy czulem sie w miare normalnie.

W tym tygodniu konsultuje sie z gastroenterologiem prywatnie i dlatego mam pare pytan - czy powyzej opisane objawy przypominaja komus konkretne schorzenie? Czy w jelicie drazliwym bol powinien byc scisle zlokalizowany i reagowac na dotyk? Czy burczenie i przelewanie w brzuchu przy braku gazu i wzdec (obecnie zdarza mi sie to rzadko) rowniez jest charakterystyczne dla jelita drazliwego? O jakie badania najlepiej go poprosic? Chcialbym dodac ze nie stracilem na wadze i nie mam anemii.

Po wizycie u kilku lekarzy mam wrazenie ze osob w moim wieku (30 lat) nie traktuje sie powaznie i diagnoza jelita drazliwego stawiana jest natychmiast. Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam,

edytowanie tytułu tematu ze względu na błędy

Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Staly bol w prawym podbrzuszu, gazy, glosne burczenie

Post przez rafal194 » poniedziałek, 20 marca 2017, 22:33

Witam.Mam podobny problem tez zgłaszałem sie z takim samym bólem 7 miesięcy temu do lekarza miałem usg i ob z crp wyniki dobre.Dostałem probiotyki z kwasem masłowym na jakiś czas przeszło.Na chwile obecną mam te same bóle ,lekarz badał i przy mocnym ucisku trafił w bolące miejsce.Stwierdził ze to jelita i nic dalej.Dopieroż na moje naleganie skierował mnie do gastrologa.To prawda ze w tym wieku lekarze trochę nas olewają.A twoja diagnoza jak .wyjaśniło się coś.Pozdrawiam
Ostatnio edytowano środa, 22 marca 2017, 16:49 przez rafal194, łącznie edytowano 1 raz

Choroba: CD

Post przez Tubisia » wtorek, 21 marca 2017, 00:16

Festiwal zadam najpierw pytanie u kogo się leczysz, i do kogo prywatnie idziesz. Szczerze powiedziawszy Kraków ma tylko dobrych kilku lekarzy, w tym 1 dziecięcego. Czy w ogóle ktoś wykonywał Ci kolonoskopię z wycinkami, MRI czy też IBS (zespół jelita drażliwego) stwierdzono na postawie opisu dolegliwości i morfologii? Jeśli już pytasz o skierowania na badania:przydałby się MRI jamy brzusznej - jeśli masz abonament w prywatnej klinice, to kwestia max tygodnia, jeśli nie to lepiej skierowanie na oddział gastro (w sumie w Krakowie to na Śniadeckich chyba najlepiej) w celu kolonoskopii i tyle na razie. W ogóle bardzo ciekawią mnie Ci Twoi lekarze, gdyż większość Twoich objawów jak byk wskazuje na Crohna, a to już powinni wiedzieć.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post przez Jacekx » czwartek, 23 marca 2017, 09:26

Tubisia napisał(a):Festiwal zadam najpierw pytanie u kogo się leczysz, i do kogo prywatnie idziesz. Szczerze powiedziawszy Kraków ma tylko dobrych kilku lekarzy, w tym 1 dziecięcego. Czy w ogóle ktoś wykonywał Ci kolonoskopię z wycinkami, MRI czy też IBS (zespół jelita drażliwego) stwierdzono na postawie opisu dolegliwości i morfologii? Jeśli już pytasz o skierowania na badania:przydałby się MRI jamy brzusznej - jeśli masz abonament w prywatnej klinice, to kwestia max tygodnia, jeśli nie to lepiej skierowanie na oddział gastro (w sumie w Krakowie to na Śniadeckich chyba najlepiej) w celu kolonoskopii i tyle na razie. W ogóle bardzo ciekawią mnie Ci Twoi lekarze, gdyż większość Twoich objawów jak byk wskazuje na Crohna, a to już powinni wiedzieć.

Też postawiłbym takie pytanie jak zaznaczyłem w cytacie :idea:

województwo: zachodniopomorskie

Re: Stały ból w prawym podbrzuszu, gazy, głośne burczenie

Post przez Luki36 » czwartek, 23 marca 2017, 14:32

Mnie zazwyczaj kuje i czuję dyskomfort pod prawym żebrem.
nie wiem od czego.
Może jelito jakoś tam się podwija pod żebro? Może wątroba zatłuszczona?
Na razie, bez leków

województwo: śląskie

Post przez Agatha » czwartek, 23 marca 2017, 20:31

Mam tak samo, kłucie pod prawym żebrem...a mówią, że przy CU boli po lewej stronie
Agatha

Post przez Tubisia » czwartek, 23 marca 2017, 22:02

Ogólnie w miejscu prawego podżebrza jamy brzusznej mamy nie tylko kawałek jelita cienkiego ale też i grubego, plus wątroba i trzustka. Czasem ucisk pojawia się wtedy, gdy pokarm jest za "gruby", albo mamy zwężenie światła jelita (niedrożność) - ale wtedy naprawdę mocno boli, dodatkowo może być w tym miejscu przetoka, są wymioty - a takiego stanu za długo nie da się wytrzymać (sama przeżyłam owe atrakcje).

Luki, gdybyś miał mocno stłuszczoną wątrobę, to raz zauważono by ten fakt na USG, a dwa naprawdę boli cała okolica brzucha (a tu już z własnego doświadczenia wiem), ew. może być ból od sterydów lub od woreczka żółciowego.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

województwo: wielkopolskie

Post przez Pandziaak » piątek, 24 marca 2017, 21:37

Część wątku przeniesiona tutaj: viewtopic.php?f=39&t=19260
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Powrót do Izba przyjęć