Co o tym myśleć?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
taki_jeden
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Co o tym myśleć?

Post autor: taki_jeden » 11 lis 2010, 18:47

zień dobry,

Mój problem jest następujący - od około dwóch lat zauważałem u siebie problemy z jelitami - coś jakby drażliwe jelito = często z rana, przed szkołą musiałem biec do toalety bo aż brzuch bolał i pojawiały się brzydkie wzdęcia/gazy. w toalecie była biegunka i po tym już czułem się dobrze.

Niestety ostatnio - około 1.5 tygodnia temu napadła mnie podobna biegunka, tym razem w stolcu była domieszka krwi i śluzu, co mnie trochę przeraziło. Potem przez 3 dni miałem taką biegunkę(właściwie to ostrzejszą bo nie tylko rano a przez całe dnie) i od tamtej pory zdarza mi się co jakiś czas widzieć ślady krwi (raczej jasnej) w kale, oraz śluz. Ponadto wcześniej chodziłem do toalety raz na dzień-dwa, a teraz 2-3 razy dziennie. Zrobiłem sobie test w laboratorium na krew utajoną - wyszedł wynik ujemny. Co ciekawe zrobiłem też morfologię krwi (mam porównanie z robioną 1.5 miesiąca temu) i wyszło że większość wskaźników spadła, czasem znacznie (Hemoglobina z 16.8 do 15.3 w 1.5 miesiąca?) . Ponadto odczuwam różnego rodzaju kłucia w brzuchu i czasem wrażliwość żołądka (tudzież ciężkość na żołądku).
Często mi się odbija i mam wzdęcia, oraz ciągle coś mi bulgocze w brzuchu oraz się przelewa - nieraz głośno. Odczuwam takie jakby "gazy wewnętrze" - często nie uchodzące ze mnie.
Ogólnie nie odżywiałem się nigdy szczególnie zdrowo. Ponadto jestem bardzo nerwowy człowiekiem - objawy nerwicowe.
Niedawno miałem znowu biegunkę (zazwyczaj jest jasnobrązowa). Za trzecim razem poleciało tylko trochę żywoczerwonej krwi i śluzu.
Mam 21 lat, bardzo proszę o jakieś informacje, martwię się co to może być - zapalenie jelita? wrzodziejące zapalenie? a może rak (tego się boję najbardziej).

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: Co o tym myśleć?

Post autor: ewkunia » 11 lis 2010, 18:58

Nie myśleć, ino biec do gastroenterologa i badania robić! Wróżyć nie będziemy. :)

Przejrzyj może sobie Forum, wszyscy mamy podobne problemy i jesteśmy dowodem, że badać się warto:)

Główka do góry!
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 11 lis 2010, 19:01

taki_jeden, do gastro szoruj :tak:

taki_jeden
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: taki_jeden » 11 lis 2010, 19:04

taki też mam plan, w poniedziałek mam wizytę u gastrologa, a potem pewnie kolonoskopia. Mam nadzieję, że to nie rak :(

genus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 11 lis 2010, 20:24

Przede wszystkim dlaczego od razu myslec o raku i sie zamartwiac?
taki_jeden pisze:Co ciekawe zrobiłem też morfologię krwi (mam porównanie z robioną 1.5 miesiąca temu) i wyszło że większość wskaźników spadła, czasem znacznie (Hemoglobina z 16.8 do 15.3 w 1.5 miesiąca?)
I pamietac trzeba, ze cialo to nie automat. Parametry krwi zmieniaja sie w zaleznosci od wielu czynnikow, nawet jednago dnia mozesz miec rozne wyniki. a takie zmiany jak opisujesz sa naprawde minimalne.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 11 lis 2010, 20:27

Właśnie- skąd pomysł,że to rak od razu? Jakaś dziedziczność?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

taki_jeden
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: taki_jeden » 11 lis 2010, 20:27

mówisz, że zmieniają się wskaźniki - tak też myślałem. to są wyniki wypisz-wymaluj sprzed 1.5 miesiąca odjąć jakiś tam procent :) A co do tego raka... no cóż, taki już jestem nerwicowiec, że jeżeli istnieje (spore czy nie, tego nie wiem) ryzyko, to czarne scenariusze chodzą po głowie. Niby w wieku 21 lat bardzo rzadko się na to choruje, zwłaszcza nie będąc w żadnej grupie ryzyka... no ale sama możliwość troszkę przeraża.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 11 lis 2010, 20:39

nie nakrecaj sie to ci nic nie da... tylko moze zaszkodzic nie potrzebnie sie od razu denerwujesz...
Pisales ze masz zywoczerwona krew... moze to po prostu hemoroidy... (ewentualnie szczelina odbytu...).
Poczekaj spokojnie i idz do gastrologa...
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

taki_jeden
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: taki_jeden » 11 lis 2010, 20:43

Staram się zachować względny spokój, ale w internecie móżna spooro rzeczy ciekawych znaleźć w temacie:) żylaki i szczelina raczej nie powodują wzdęć i bulgotań, no i chyba bolą wiadomo gdzie :) mnie jak już to kłuje wyżej (nadbrzusze? lewe i prawe podżebrze też), ale to móże z nerwów :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 11 lis 2010, 21:05

taki_jeden pisze:żylaki i szczelina raczej nie powodują wzdęć i bulgotań
grochówka owszem. czy to znaczy że grochówka jest rakiem? :P

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 11 lis 2010, 21:08

Żylaki i szczelinę można mieć wraz ze schorzeniami jelit, czego dowodem jest pewnie z 3/4 forumowiczów jak nie więcej. Niestety nie jest tak, że jak chorujesz na jedno, to drugie już Cię nie dotyczy. Żylaki i hemoroidy w początkowym stadium nie bolą, a mogą krwawić.

Przestań wyszukiwać sobie schorzeń w internecie, jeśli jesteś taki nerwowy. W internecie wpiszesz "przyczyny bólu głowy" i stwierdzisz bez dwóch zdań, że to guz mózgu. Jak masz tendencje do czarnych scenariuszy, jak to opisujesz, to zagospodaruj sobie weekend i poczekaj do wizyty u gastrologa.

Nerwami i strachem sobie nie pomożesz, a możesz poważnie zaszkodzić - niestety wiele przykrych schorzeń bierze się z nerwów. Swoje dolegliwości spisuj na kartce, a nie w wyszukiwarce. Kartkę przeczytasz lekarzowi i on Ci powie co dalej :) Trzymaj się.
New beginning :)

taki_jeden
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: taki_jeden » 11 lis 2010, 21:13

okej, dzięki za sprowadzenie na ziemię. Sama wizyta pewnie dużo nie wyjaśni, myślę, że kolonoskopia tak czy inaczej mnie czeka, orientujecie się może jak długo trzeba mniej więcej czekać na to badanie? bezpłatnie bądź prywatnie (tu pewnie niedługo?)

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU

Post autor: mgiełkaa » 11 lis 2010, 21:16

Co do kolonoskopii to polecam Endoterapię przy ul. Brzeskiej.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

dethleffs

Post autor: dethleffs » 11 lis 2010, 21:18

taki_jeden pisze: jak długo trzeba mniej więcej czekać na to badanie?
dość dłuo, czasem ze 3 miesiące. a jeśli to rak ? przez te 3 miesiące, może być juz bardzo zaawansowany :| Cie tu głaszczą i głaszczą, a licho (rak :> ) nie śpi.... :|

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 11 lis 2010, 21:18

Mi się udało kiedyś załatwić na za 1,5 tygodnia na nfz. Ale obdzwoniłam chyba z 10 różnych szpitali i przychodni. Prywatnie nie zawsze jest dużo szybciej, u mnie w mieście w sieciach klinik zwykle czeka się około miesiąca-dwóch, to prawie tyle samo, co w państwowym szpitalu. Moim zdaniem nie ma sensu robić tego prywatnie - być może jeszcze zdążysz się wykosztować na nierefundowane badania. Pamiętaj, że prywatnie to płacisz kilka stów za samo badanie, kilka stów za ewentualne znieczulenie i po kilkadziesiąt złotych za każdy pobrany wycinek, a mogą Ci pobrać kilkanaście. Szczególnie, że widzę, że jesteś z Warszawy, więc masz dostęp do bardzo wielu placówek.
New beginning :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”