objawy powracają ne wiem do którego lekarza sie zwrócić

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacek1979
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

objawy powracają ne wiem do którego lekarza sie zwrócić

Post autor: Jacek1979 » 21 sty 2012, 14:18

Witam,

od 10 lat mam problem z trawieniem, brałem rózne antybiotyki na bakterie, probiotyki debridat i wiele innych rzeczy ktre kazali mi brać lekarze. Mam helikobaktera który był ostro leczony ale bez skutku.
Rok temu bardzo złe samopoczucie (objawy podobne jak przy crohnie) spowodowało że postanowiłem robić różne badania. Miałem ok 10 róznych badań krwi kolonoskopię z wycinkami, gastroskopię . Po tych badaniach gastroentorolog stwierdził że nic mi nie jest bo badania nic nie wykazały. Dał debridat i do domu. Jakoś sobie żyłem zadowolony że nic mi nie jest ( chociaż czułem się raz lepiej , raz gorzej). Moje stałe objawy to biegunka na zmianę z zaparciami, wzdęcia, bóle kostne - mocne ale chwilowe. W lipcu 2011 coś sie zaczęło dziać. Z jednej strony się cieszyłem bo była to szansa na wykrycie problemu. Objawy jakie sie pojawiły to ostry stan zapalny wynikający z badań krwi, spuchnięte kostki i ból pięt kolan i silny ból w okolicach kości ogonowej pośladów i dolnej partii pleców. Jesli chodzi o plecy to myślałem że mnie przewiało. Miałem tez bardzo wysoką gorączkę problemy z chodzeniem. Dostałem skierowania na kolejne badania krwi - ok 20 różnych, prześwietlenie klatki piersiowej, pięt i zgodnie z badaniami wszystko było ok. Jedyne co nie było ok to, obecność przeciwciał ANA, podwyższony wskaźnik reumoidalny i CRP wysokie. Miałem gorączkę 39 stopni non stop. W ciągu jednego tygodnia odwiedziłem kilku specjalistów (internista na dzień dobry rozłożył ręce, dalej był neurolog, ortopeda, gastroentorolog, reumatolog). Gastroentorolog zaproponował leczenie objawowe problemów układu pokarmowego, natomiast reumatolog na dzień dobry powiedział że to crohn. Przepisał mi encorton w dawkach: dwa tyg 20 mg, kolejne dwa tyg 15 mg, dalej 10 i 5 mg. Już po dwóch dniach brania doszedłem do siebie, ale brałem leki do końca. Uradowany po tygodniu brania encortunu udałem sie do gastroentorologa aby skonsultować z nim tą sprawę bo tak zalecił reumatolog. Gastroentorolog stwierdził, że nie widzi podstaw do podawania mi encortonu bo z badań wynika że nie mam choroby jelit ale zlecił jeszcze TK z którego wynikało że wszystko ok (słyszałem że te badanie może być wykonane lepiej lub gorzej). Więc zgodnie z badaniami jestem zdrowy. Dokończyłem encorton i było super i właśnie minęło pół roku i czuję że objawy wracają. Mam bóle kości stawów, oraz problemy z układem pokarmowym, stan podgorączkowy oraz ból w dolnej części pleców tak jakby miednica i ból brzucha w nocy. Narazie nie jest źle i nie czuję się tak jak pół roku temu, ale nie wiem co teraz robić? Czy iść do reumatologa czy do gastoentorologa? Podejżewam że kolejna seria encortonu pomoże ale pewnie tlko na jakiś czas jak ostanio. Nic póki co nie zostało zdiagnozowane.

[ Dodano: 22-01-2012 ]
Witam, może ktoś znajdzie chwilę i coś napisze? Nie napisałem jeszcze że miałem rumień guzowaty na pietach i przez to nie mogłem chodzić w lipcu 2011 , to było razem z objawami takimi jak spuchnięte kostki, gorączka, ból w dolnej części pleców.
Zanim dostałem encorton który pomógł na wszystko, to najpierw dostałem antybiotyk - którego oczywiście nie wziąłem, następnie majamil - którego oczywiście nie wziąłem ( to przepisywali dwaj różni interniści). Gastroentorolog dał debridat i powiedział że powinienem przyjąc antybiotyk i majamil ( pomyslałem że może ma rację ale na ulotkach tych leków wyraźnie pisało że przy moich objawach nie wolno ich przyjmować, nie chciałęm ryzykować),Encorton przepisał mi reumatolog który się strasznie zdenerwował jak usłyszał że inni lekarze chcieli mnie leczyć antybiotykiem i majamilem. To by jego zdaniem znacznie pogorszyło mój stan zdrowia. Jak widaćnie zwsze po konsultacji należy brać to co przepiszą. Dziwię sie jednak ze mój gastroentorolog nie widzi problemu żadnego z moimi jelitami. Nie chcę pisać jgo nazwiska ale jet to dość znany lekarz w warszawie. Pracował w szpitalu onkologii. Problemy zapalenia jelit odrzuca bo kolonoskopia i badania krwi są ok.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Re: objawy powracają ne wiem do którego lekarza sie zwrócić

Post autor: atabe » 22 sty 2012, 17:16

Może spróbuj konsultacji z innym gastrologiem , bo objawy rzeczywiście podchodzą pod Crohna. I choćby z tego forum wiadomo , że wyniki nie zawsze są złe, mimo choroby.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 22 sty 2012, 17:35

Co wyszło w hist pacie kolonki?
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Jacek1979
Debiutant ✽

Post autor: Jacek1979 » 22 sty 2012, 17:39

"Rodzaj Materiału, wycinki tkankowe:
1. Jelito grube (prawa połowa)
2. Jelito grube (lewas połowa)

ROZPOZNANIE

1.Błona śluzowa jelita grubego bez zmian patologicznych, z obecnością grudek chłonnych. 3 wycinki
2.Błona śluzowa bez zmian patologicznych. 3 wycinki"

Jakiego lekarza polecacie w Warszawie, który po usłyszeniu o moich objawach zrobi coś więcej niż przepisanie debridatu?

Jacek1979
Debiutant ✽

Post autor: Jacek1979 » 22 sty 2012, 17:55

Reumatolg gdy zobaczył wyniki to powiedział że problemy mogą być również w innym miejscu przewodu pokarmowego, pozostaje chyba jeszcze jelito cienkie tak?

Gastroskopię miałem z wycinkiem i jest tylko helikobakter.

LUIS
Debiutant ✽

Post autor: LUIS » 22 sty 2012, 18:49

czołem
wygląda na crohna rumień stawy itp
ale może też jest prawdopodobne że coś innego ci dolega bo ten steryd co brałeś działa na cały organizm (np. mój kolega podaje go córce na zespól nerczycowy) tu potrzebna pełna diagnoza
pozdrawiam

aoviedo
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: aoviedo » 22 sty 2012, 20:13

Objawy podobne do objawów u mojego syna.
Przewlekłe bóle kostno- stawowe, nagłe wędrujące bóle i wszystkie wyniki super.
Tak pół roku chodziliśmy po rożnych lekarzach aż w końcu gastrolog z CzDz stwierdził, że to pozajelitowa postać Crohna. Więc może u Ciebie jest podobnie?

Jacek1979
Debiutant ✽

Post autor: Jacek1979 » 22 sty 2012, 20:22

Może to jest to aczkolwiek, kto mi to potwierdzi? Na podstawie jakich badań? Reumatolog zapytał mnie jak do moich objawów w ogóle podchodził gastroentorolog. Opowiedziałem mu że raczej traktował to tak jak bym je wymyślił, na co on że już nie pierwszy raz sie z tym spotyka. Jako reumatolog często dostaje pacjentów kierowanych przez gastrologów z bólami kostnymi, powiedział że gastrolodzy nie chcą się chyba zajmować takimi przypadkami. Z czego to wynika? Wiem ze to nie łatwe do zdiagnozowania ale leczenie stawów to leczenie objawów a nie przyczyny w CU. Nie kwestionuję wiedzy gastrologów ale Jak czuję że brzuchu coś sie dzieje nie tak to trudno twerdzic że jest wszystko ok. Natomiast mój gastolog powiedział że badania jasno wskazują na to że nie ma czego leczyć.

[ Dodano: 22-01-2012 ]
a co sądzicie o tej chorobie w jelicie cienkim? Chyba ona tam nie występuje? Jeśli lekarzowi wystarczyło tylko badanie kolonoskopia i gastroskopia to tak, jakby wykluczył j. cienkie. Nie wiem też czy normalne standardowe badanie mikroskopowe wycinka, całkowicie wyklucza chorobę? Może są bardziej zaawansowane badania tego typu? Jeśli chodzi o pozajelitową wersję crohna to chyba sam ją wykluczam bo mam objawy jelitowe przecież.

aoviedo
Debiutant ✽

Post autor: aoviedo » 22 sty 2012, 20:31

Lekarz postawił rozpoznanie na podstawie objawów i swojego doświadczenia ale zanim tego doszło przeszliśmy długą drogę przez szpitale i kolejnych specjalistów- również psychologa i psychiatrę.

Jacek1979
Debiutant ✽

Post autor: Jacek1979 » 22 sty 2012, 20:38

czy gorączka i rumień guzowaty zesztywnienie stawu skokowego i kręgosłupa może mieć podłoże psychologiczne? Raczej wykluczam to u siebie, oczywiście stres u mnie często występuje ale wtedy zdążają ją pojedyńcze akcje układu pokarnowego w odpwiedzi na konretna stresującą sytuację- np jakis egzamin. Tak ma wiele ludzi. U mnie natomiast teraz pojawiło sie pogorszenie samopoczucia bez powodu i to nie tylko problem z ukłądem pokarmowym. Nie jest to jakaś dramatyczna sytuacja, ale chyba wybiorę się do reumatologa na konsultacje. Ostatnio prawie pół roku temu powiedział mi że mam sie do niego złosić jak cos będzie nie tak - powiedział to w w kontekscie CU. Czy reumatolodzy też zajmują sie CU? Ten lekarz wydaje mi sie bardzo dobrym lekarzem.

aoviedo
Debiutant ✽

Post autor: aoviedo » 22 sty 2012, 20:42

stan psychiczny człowieka (każdy stres) w chorobach z autoagresji odgrywa mega ważną rolę

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 sty 2012, 22:23

Jacek1979 pisze:a co sądzicie o tej chorobie w jelicie cienkim? Chyba ona tam nie występuje?
jeśli masz na myśli chorobę Crohna, to może ona zająć dowolny odcinek przewodu pokarmowego, natomiast CU w jelicie grubym "się dzieje".
Jacek1979 pisze:Czy reumatolodzy też zajmują sie CU?
część osób chorych na CU korzysta z pomocy tych specjalistów, gdy stawy dają się we znaki (powikłanie), co do leczenia choroby podstawowej (CU) to nie słyszałam, żeby ktoś się leczył u reumatologa, ale nie znaczy to, że nie ma takich osób :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”