Czy to NZJ

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: Czy to NZJ

Post autor: Baby » 29 maja 2012, 13:16

Alis, skoro kazała Ci do poradni chorób jelit to powinna dać skierowanie. Zadzwoń tam, spytaj jej gdzie masz się leczyć, jak w Warszawie to musisz mieć skierowanie. Umów się w sekretariacie na pilną wizytę jak najszybciej bo długo sie czeka.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 29 maja 2012, 13:40

Tak Baby, dostałam skierowanie i umówię się napewno.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 29 maja 2012, 13:41

Ja jestem w szoku :cry: . Ile trzeba zrobić badań by dowiedzieć się co Ci dolega? Dlatego ja na razie zrezygnowałam z badań. Łapy mi zaczynają puchnąć , kolana rozgrzane ale walczę :twisted: . Jeżeli przyczyna moich męczarni leży w jelitach, pewnie będę żałować że nie zgłosiłam się na kolejne badania.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 maja 2012, 13:46

monika1985, czasmai tak jest w tych chorobach, że nie wiadomo do końca na co się choruje, ale jak ma się badania to można podjąć leczenie, a człowiek leczy sie po to żeby dolegliwości ustąpiły. Te badania które ja mam no to już praktycznie wszystko, no może jeszcze prócz kapsułki, w gruncie rzeczy nie jest tego tak duzo.

monika1985
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: monika1985 » 29 maja 2012, 13:54

Ja miałam gastroskopię i kolonoskopie. Na oddziale wyraźnie mi powiedzieli. Stan zapalny jelit WYKLUCZONY. Pisałam już o kolonoskopii bez wycinków. Doszłam więc do wniosku że zgłoszę się do nich jak jelita będą na wierzchu a ja będę oddawała 20 stolców na dzień. Zauważyłam że żeby otrzymać ,,diagnozę'' trzeba być w fatalnym stanie.

aweb
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aweb » 29 maja 2012, 14:36

Chory kraj, to co sie dzieje w szpitalach, w poradniach to jakas paranoja. Mi przez 20 lat nikt nie dał skierowania na badania, męczyłam sie 20 lat, co roku zgflaszalam sei do roznych rodzinnych - bo sie zmieniali- z problemem biegunek, bolu brzucha, bolu stawow. Zawsze kazano kupic stoperan i no spe wcinac. W koncu sie wkurzyłam, na badania poszlam prywatnie, kupa kasy, moglabym dzieciom za to cos kupic, na pewno fajny wyjazd na kilka dni mielibysmy. Ale coz, okazało sie to Crohn. I stanełam przed pytaniem co dalej. Znalazłam specjaliste- ale niesteyy prywatnie, chodze na razie co 2 tyg-płace, za badania krwi-płacę, to jakas paranoja!!! Skałdki Zus tez płace- wiec do cholery- gdzie ta pomoc?? Szczerze powiem, ze to chore panstwo ma nas głeboko w dupie!!. Ale sie wkurzyłam no!! Sory ale musiałam sobie ulzyc :) Buziaki

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 29 maja 2012, 14:43

No niestety, nasza służba zdrowia to jest masakra...

Współczuję Ci Twoich problemów, ale wiem ile się trzeba namęczyć, żeby coś zdiagnozować.

Cieszę się, że mamy to forum, bo można się czegoś dowiedzieć, wyżalić... Wczoraj odebrałam wyniki badań. Mam nieco obniżone NEUT%, nieco podwyższone LYMPH% i krew utajoną w kale. Jestem przerażona tym ostatnim, jutro idę do lekarza... siedzi mi to w głowie non stop :(

Wczoraj miałam straszne bóle. Od kilku dni zaparcia, wczoraj i zaparcia i biegunka. Masakra :( Zaczynam panikować, że to NZJ...

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 maja 2012, 15:05

noodle pisze:Zaczynam panikować, że to NZJ...
Nie panikuj bo to i tak nie pomoże, a nawet jeśli to NZJ to przynajmniej zaczną Cię leczyć, poczujesz się lepi.

aweb, no ja wydałam, a raczej nie ja bo ja nie pracuję, ale moi rodzice też wydali kupę kasy, a to na akupunkture (wizyta 200zł) i gastrolog oczywiście prywatnie i badania prywatnie a i tak mi to nie pomogło, teraz też musże pójść prywatnie do lekarza, bo co mam czekac pół roku jak mi się leki kończą...i co zrobisz w tym kraju tak jest, a najgorzej jak zachorujesz pod koniec roku wtedy wszystkie limity wyczerpane i jak nie masz kasy to niestety cierpienie ci zostaje, albo SOR, ale tam jeżeli nie ma zagrożenia życia no to psychiatre oczywiście wmawiają ci i ciąże i do domu. No tak jest ale co zrobić.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 29 maja 2012, 15:58

Alis pisze:no ja wydałam, a raczej nie ja bo ja nie pracuję, ale moi rodzice też wydali kupę kasy, a to na akupunkture (wizyta 200zł) i gastrolog oczywiście prywatnie i badania prywatnie a i tak mi to nie pomogło, teraz też musże pójść prywatnie do lekarza, bo co mam czekac pół roku jak mi się leki kończą...i co zrobisz w tym kraju tak jest, a najgorzej jak zachorujesz pod koniec roku wtedy wszystkie limity wyczerpane i jak nie masz kasy to niestety cierpienie ci zostaje, albo SOR, ale tam jeżeli nie ma zagrożenia życia no to psychiatre oczywiście wmawiają ci i ciąże i do domu. No tak jest ale co zrobić.
Ja miałam to samo. Poszłam prywatnie do gastrologa, wydałam ponad 100zł, wcześniej do innego podobnie i wyszło, że nic nie wiem :| Polska służba zdrowia jest chora, bardziej niż my.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 maja 2012, 16:37

_Ray_ pisze:jc to idź dolekarza na NFZ rodzinego z wypisem ze szpitala, najlepiej skopiujmu izostaw żeby miał. I wtedy powinien przedłuzyć ci leki.

Poza tym będzie dobrze głowa do góry- u mnie przez dwa lata bylo kiepsko a na azie śmigam jak nowa
Byłam już u rodzinnego żeby mi na żołądek zapisał leki, ale te co biorę na jelita mi nie pomagają, a lek może zmienić gastrolog.

Fajnie, że w końcu czujesz się lepiej i że leki pomagają :wink: najgorsze dla mnie jest łykanie prochów i brak poprawy

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 29 maja 2012, 16:41

Alis, łącze się w bólu. Mi nie pomagają...
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 30 maja 2012, 10:36

A czy od yersini może głowa boleć??

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 30 maja 2012, 12:46

Mam skierowanie do gastrologa po moich cudnych wynikach. Lekarz powiedział, że podejrzewa, że moje jelitka to nie zespół jelita drażliwego tylko zapalenie. Podejrzewa po objawach, że to CU. Cudnie.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 30 maja 2012, 13:37

noodle pisze:Mam skierowanie do gastrologa po moich cudnych wynikach. Lekarz powiedział, że podejrzewa, że moje jelitka to nie zespół jelita drażliwego tylko zapalenie. Podejrzewa po objawach, że to CU. Cudnie.
Mi po pierwszej kolonoskopii też wyszło, że CU na oko, a teraz w ogóle co innego wychodzi. A nawet jeżeli to NZJ, no to coż, trzeba cieszyć się, że sie w ogóle żyje.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽

Post autor: noodle » 30 maja 2012, 15:52

Alis pisze:
noodle pisze:Mam skierowanie do gastrologa po moich cudnych wynikach. Lekarz powiedział, że podejrzewa, że moje jelitka to nie zespół jelita drażliwego tylko zapalenie. Podejrzewa po objawach, że to CU. Cudnie.
Mi po pierwszej kolonoskopii też wyszło, że CU na oko, a teraz w ogóle co innego wychodzi. A nawet jeżeli to NZJ, no to coż, trzeba cieszyć się, że sie w ogóle żyje.
Zawsze to jakieś pocieszenie... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”