Pomocy!

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
załamanatroche
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Pomocy!

Post autor: załamanatroche » 12 maja 2012, 20:22

W poniedziałek jade do gastrologa być może mi da jakieś leki które troche mi ulżą co do biegunek nie mam wcale ale potworne bóle :cry: . :cry: :cry: :cry: :smutny:

Moni_88
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: Moni_88 » 12 maja 2012, 20:30

Nie wiem czy leczysz sie panstwowo czy prwyatnie, jesli panstwowo to moze sprobuj przejsc sie prywatnie- u mnie to poskutkowalo- lekarz odrazu wprowadzil bardziej "konkretne" leczenie dzieki czmeu po pol roku mam remisje, w osrodku panstwowym babka pomimo mojego narzekania ze nie czuje sie lepiej przedluzala mi podstawowe leki i nie sluchala co mam jej do powiedzenia, to tak z mojej strony :)

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 12 maja 2012, 21:11

dzięki, pójde napewno. Mam nawet upatrzonego lekarza. Postaram się wyeliminować jak najwięcej stresu i się też tak nie nakręcać. Bo to mi nic nie da tylko zaszkodzi.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 maja 2012, 23:08

Po uzupełnieniach rozumiem jeszcze miej. A Unii Lubelskiej w Szczecinie to jest dobry ośrodek. Sugestie, że lepsze leczenie jest prywatnie niż na NFZ (poza terminami niestety) krzywdzi przeważającą większość naszych lekarzy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

aga_wu
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: aga_wu » 13 maja 2012, 07:32

Mamcia pisze:Sugestie, że lepsze leczenie jest prywatnie niż na NFZ (poza terminami niestety) krzywdzi przeważającą większość naszych lekarzy.
To prawda! Nasi lekarze to specjaliści trzeba to docenić :)

załamanatroche, musisz zrobić wszystkie badania. Nie boli bez przyczyny. Każdy musi przez to przejść, da się to przeżyć. Gorączki niekoniecznie muszą być od jelita. Jedź do gastrologa i musisz mu wszystko opowiedzieć.
Bądź dobrej myśli, zaufaj lekarzowi. Szczerze mówiąc niewiele więcej nam pozostaje :)

Moni_88
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Moni_88 » 13 maja 2012, 09:34

Ja nie twierdze ze leczenie prywatne jest lepsze, tylko w wielu miejscach szybciej jest sie dostac do lekarza prywatnie niz na fundusz, nie mialam zamiaru nikogo krytykowac.
"Kiedy wydaje sie, ze wszystko sie skonczylo, wtedy dopiero wszystko sie zaczyna"

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 13 maja 2012, 10:15

Hej
Do co nie których, ja sama nie rozumiem co się ze mną dzieje ponieważ moje objawy są bardzo nie typowe. Nie podobne do cu wcale. A to mam stwierdzone w 2001 roku w Szczecinie na Uni Lubelskiej i potwierdzone ostatnimi badaniami z przed dwóch miesięcy. Tylko że problem jest tego typu że brzuch boli mnie u góry. Tak jakby jelito cienkie. Odcinek który jest chory w stanie remisji. znajduje się w odbytnicy i kawałek dalej. Dlatego też zapisałam się na to forum bo być może ktoś miał coś podobnego. Wiem czasami pisze bardzo haotycznie bez przemyślenia i moje wypowiedzi przez to mogą być nie zrozumiałe. Sory nic mnie nie tłumaczy. Dzięki za wsparcie. Jak bede coś wiedziała w poniedziałek to da znać. Jade do doktora Marlicza.

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: milko » 23 cze 2012, 18:22

załamanatroche - niestety, nie każda postać choroby przebiega "podręcznikowo", zdarzają się objawy "nietypowe" i zapewniam Cię, że nie jesteś w tym odosobniona, więc głowa do góry :wink:
załamanatroche pisze:Tylko że problem jest tego typu że brzuch boli mnie u góry.

Co to znaczy "u góry"? w nadbrzuszu?
Ból zlokalizowany w nadbrzuszu raczej nie pochodzi od jelit... Może warto byłoby zrobić USG i zobaczyć jak wygląda wątroba czy trzustka...? Dobrze byłoby też zrobić gastroskopię.

A tak w ogóle to co powiedział gastro? od ostatniego postu minęło trochę czasu
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 23 cze 2012, 23:28

milko pisze:załamanatroche - niestety, nie każda postać choroby przebiega "podręcznikowo", zdarzają się objawy "nietypowe" i zapewniam Cię, że nie jesteś w tym odosobniona, więc głowa do góry :wink:
załamanatroche pisze:Tylko że problem jest tego typu że brzuch boli mnie u góry.

Co to znaczy "u góry"? w nadbrzuszu?
Ból zlokalizowany w nadbrzuszu raczej nie pochodzi od jelit... Może warto byłoby zrobić USG i zobaczyć jak wygląda wątroba czy trzustka...? Dobrze byłoby też zrobić gastroskopię.

A tak w ogóle to co powiedział gastro? od ostatniego postu minęło trochę czasu
jak to nie, u mnie zaczelo się od bólu na górze, a potem doszło na dole, zależy gdzie ma się zmiany
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 23 cze 2012, 23:39

Ból zlokalizowany w nadbrzuszu raczej nie pochodzi od jelit
poniewaz? jak najbardziej taki bol moze byc od jelit... sadze, ze wiele osob wlasnie tak ma. :wink:
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 23 cze 2012, 23:41

tez uwazam tak jak Tomek, że jelita moga bolec w nadbrzuszu, bo tu jest wlasnie jelito grube...
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”