a moze nie cd cu

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ulla2607
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie

a moze nie cd cu

Post autor: ulla2607 » 21 lis 2012, 11:17

witam jesli zle trafiłam to przepraszam ale dopiero do was trafiłam inie wiem jak sie zabardzo poruszac na forum jestem mama 17 latki mielismy tydzien temu kolonoskopie i w rozpoznaniu napisano zapalenie jelita czesc nieokreslona a dalej cały opis kolonoskopi i cos takiego ze obraz makroskopowy jelita grubego odpowiada cu a zmiany wkolo wyrostka moga sugerowac cd jelito cienkie ileum terminale bez zmian czesc grubego tez bez zmian pobrano wycinki do histopatologicznego wokół wyrostka stan zapalny lekzrz powiedział ze na tej podstawie to nic nie wie ale mam takie pytanie od kiedy sie dowiedziałam co moze byc córce to jestem bardziej chora niz ona i duzo czytam na róznych stronach czy moze sie okazac ze zapalenie wyrostka nie ma nic wspólnego z cała reszta a zmiany w odbytnicy i wyzej stan zapalny sluzówki odbytnicy esicy i jeszcze dalej z nadzerkami i przekrwieniami oraz wysiekiem włóknikowym to jakies inne nie wiem bakteryjne czy cos zapalenie czytałam ze wysiek włóknikowy jest charakterystyczny dla zapalen bakteryjnych moze mi pomozecie czy moze byc nadzieja ze to nie cd lub cu córka jest wizualnie zdrowa i gdyby nie to ze miewała krew wkale to bysmy nie poszli wogóle do lekarza owszem od jakiegos czsu w marcu angina w maju goraczka 1 dzien i biegunka ale bez krwi nie zmartwiło mnie to wiele bo w domu mielismy biegunkie wszyscy dopiero w wrzesniu krew wkale i angina która po antybiotykach przeszła a krew została zadnych bóli brzucha wymiotów wysypek wyniki krwi robione we wrzsniu idelalne ob 33 ale podczas anginy to lekarza nie zdziwiło za miesiac ponowne tez wzorcowe crp 1,43 morfologia dobra biochemia tez moze jest nadzieja jestem w szoku wydje misie ze swiat sie przed nia zamknoł i juz nic dobrego ja nie czeka tylko szpitale i leki oraz ten ból duzo ludzi tak to opisuje dziekuje za pomoc pozdrawiam
ulla

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Re: a moze nie cd cu

Post autor: Baby » 21 lis 2012, 12:19

ulla2607, trafiłaś bardzo dobrze :) Jeśli mogę prosić do w przyszłości używaj znaków przystankowych :) Trzeba poczekać na wyniki histopatologii. Może napisz dokładny opis kolonoskopii. Czemu córka została skierowana akurat na to badanie?

Wiesz czasem lepiej mieć diagnozę i od razy rozpocząć leczenie niż leczyć nie wiedząc co.

Serdecznie zapraszam Cie na Dni Edukacji o NZJ (czyli CU i CD) do Warszawy 8 grudnia. To świetna okazja aby porozmawiac z naszymi lekarzami, pacjentami i ich rodzinami. Więcej informacji znajduje się w tym wątku: viewtopic.php?t=13373
Dołącz do nas :)

Poczytaj też informacje na naszej stronie http://j-elita.org.pl/

Pozdrawiam serdecznie
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 21 lis 2012, 12:29

a córka przyjmuje jakieś leki? Jeżeli podejrzewasz bakteryjne zapalenie to yersinie trzeba wykluczyć.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 21 lis 2012, 12:56

rozpoznanie zapalenie jelita grubego

opis badania obejrzano całe jelito grube i końcowy odcinek jelita krętego .Ileum terminale wydaje się prawidłowe -wycinki do hist-pat.Ujscie wyrostka robaczkowego zmienione zapalnie wałowate pokryte włóknikiem - wycinki do hist-pat. przy zasysaniu z wyrostka wypływa ropa .We wstępnicy pojedyńcza uniesiona nadzerka z zaczerwienieniem wokół .Poza tym wstępnica i poprzecznica makroskopowo wyglądają prawidłowo .Zstępnica ,esica i odbytnica na całej długości zmienione zapalnie z obrzękiem śluzówki , licznymi nadżerkami i wybroczynami krwawliwie kontaktowo z wysiękiem włóknikowym .Obraz makroskopowo odpowiada coltis ulcerosa.jednak zmiany wokół wyrostka i nadżerka we wstepnicy mogą sugerować ch.Crohna .Obraz niejednoznaczny.

Dlatego mam takie pytanie czy ten stan zapalny musi byc powiązany z całą reszto moze to zupełnie odmienna choroba poprostu zapalenie wyrostka ? A te zmiany w odbytnicy może świadczą o jakiejś bakterii , grzybie , nie wiem moze czym innym? łatwiej uleczalnym .Pytarz czemu trafiła na kolonoskopie ,dlatego ze we wrzesniu dostała zapalenia zatok angine oraz pojawiły sie krew w kale myslelismy ze ta krew to razem z infekcją tak też zasugierował rodzinny dostała na 2 tygodnie amoxiklaw i gardło przeszło zrobilismy w tym czasie morfologie była dobra oprócz ob 33 ale lekarz powiedział ze przy anginie to normalne .Ale krew wkale pozostała raz miej raz wiecej czasem wogóle była świeża wiec lekarz powiedział ze to moga być hemoroidy zbadał ja per rektum(sory za błąd jak zrobiłam)i znalazł 2 hemoroidy powiedział ze moga krwawic podczas infekcji .Dał skierowanie do chirurga córka nie pojechała tylko poszliśmy do gastroenterologa prywatnie , który po zbadaniu nie znalazł żadnych hemoroidów tylko dał skierowanie na kolonoskopie .Córka nie ma zadnych objawów zrobilismy powtórke z badan 15 pazdziernika i crp1,43 morfologia bardzo dobra biochemia tez .Z wynikami kolonoskopi poszlismy do gastroenterologa obejżał i mówi zeby czekać na wyniki histopatologiczne zdziwiła sie że ja nie boli wyrostek bo ma zapalenie .Nie dała żadnych leków jesteśmy zapisani do przychodni na 29 listopada .Powiem szczerze że boje się tych wyników .CZytałam ze podobnie moze objawiać się zakarzenie yersinia a to byłoby chyba wyleczalne .Proszę o poradę .Dziękuję.

[ Dodano: 21-11-2012 ]
do Alis ! nie przyjmuję nic żadnych innych badań nie robiliśmy tylko morfologie 15 pażdziernika ale była dobra crp 1,43 czyli nie toczył sie żaden stan zapalny tak to rozumiem dopiero tydzień temu kolonoskopie .
ulla

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 21 lis 2012, 13:59

Przepraszam ze tak dopytuje ale czy ten wynuk kolonoskopi jest jakis straszny . BOJE SIE RAKA ALE CHYBA NIE SKORO NAPISALI ZAPALENIE

[ Dodano: 21-11-2012 ]
jeszcze dopytam czy te inne wyniki mam zrobic sama czy juz zapisac sie do przychodn lekarka zapisała nas do sebie na 29 listopada a wyniki z kolonoskopi maja byc okoł 3 grudnia i jeszcze jedno czy w tych histopatologicznych wyjda jakies bakterie grzyby jesli sie nagromadziły i nie odpowiedzieliscie mi co do wyrostka czy koniecznie musi miec zwiazek z tym wstepnym cu lub cd jestem strasznie roztrzesiona moze dlatego nie wiem własciwie o co pytam i robie to tak haotycznie
ulla

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 lis 2012, 16:06

Czy to jest gastroenterolog dla dorosłych w Ostrołęce?? Ile córka dokładnie ma lat??
To pytanie techniczne.
A praktycznie to nie ma żadnych podstaw, aby bać się nowotworu jelita grubego. Natomiast zapalenie w okolicy wyrostka i końcowego odcinka jelita grubego może mieć inny charakter.
Poczekaj na wynik histopatologii, chyba, że brzuch się zaostrzy to wtedy wcześniej powinien córkę zobaczyć chirurg.
I pamiętaj, że twój nastrój udziela się dziecku, a ty masz ją wspierać a nie dołować. I nawet jeśli okaże się, że to NZJ, to nie koniec świata. Tu wszyscy przez to przechodzili i przechodzą.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 21 lis 2012, 17:37

do Mamci dziekuje ci serdecznie za wsparcie i pocieszenie tego było mi trzeba wszyscy tu na tym foru jestescie bardzo mądrzy i doswiadczeni oraz pomocni bardzo wam dziękuje za odpowiedzi .Córka ma 17 lat po nowym roku wlutym skonczy 18 w ostrołęce nie ma dzieciecego gastroenterologa tylko chyba taki ogólny jest ich kilku wszyscy starsi lekarze po 50 ale tak szczerze to jak patrze ile ludzi w polsce choruje na cd cu to nie wiem czy w ostrołęce maja wogóle pacjentów z tym schorzeniem co nie znaczy ze zle moga ja leczyc jesli na forum jest ktos z ostrołęki proszę o kontakt i dziekuje forumowiczom za pomoc będe do was zaglądac i pytac
ulla

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 lis 2012, 20:54

Zabierz wszystkie kwity na spotkanie 8 grudnia. Do tego czasu hist-pat może już być. Możesz też przesłać mi mailem wcześniej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 23 lis 2012, 05:48

do Mamci dzieki za pomoc postaram wysłac ci wszystko co mam jak będą wyniki histo-pato narazie mam tylko obraz z kolonoskopi i wczeniejsze wyniki morfologii .Ale jesli można chce jeszcze o co Was dopytac ciągle nie daje mi spokoju ta bakteria yersinia (a moze jaka inna)jak tak obie pomyle i przeanalizuje czau troche do tyłu to cały czas córka miała problemy z gardłem ciągle ropne anginy ale po duomoxie naogół przechodziło .W tym roku w marcu zachorowała na zapaleie płuc i od tego czasu do czesto chorowała a to angina a to zapalenie zatok wmaju biegunka z goraczka ale jak wspomniałam więkzoc rodziny ja miała w czerwu znowu cos z gardłem potem w sierpniu 3 dni luzniejszego stolca 1 dzien 37,7 i pojawiła ie ta krew niewiele ale potem jakby reka odjął przeszło wszystko mówiła ze bolał ja nadgarstek tak jakby sobie poprosty jakos ręke przylezała czy cos podobnie ból brzucha czsem bwał ale głównie prze okrese wiec nie kojażylisy go z czyms innym zreszto nawet nie wiedzielibysmy z czym w wrzesni powrót anginy po lekach przezłoalo no i powrut tej krwi niewiele zero zmian morfologicznych i biochemicznych ale we wrzesniu tak koło połowy ja tez zachorowałam na grzybice dróg kobiecych po antybiotyku mi przeszło potem za 2 tygodnie dopadło mnie zapalenie pecherza dotałam cipronex i przeszło we wrzeniu syn zachorował na niewiadomo co bolało go gardło i wedziały rece oraz palce u tup dostał jaki zatrzyk na sorze wapno do domu i potygodiu przeszło a ze wedzoncych miejsc zaczeła wypływac woda i robic niebolesnae rany schodzic skóra i naratac nowa lekarz powiedział ze to wiruówka albo jakis grzyb .Wruce jeszcze do mojej córki bo o iej tu mowa ma praktyki w szpitalu jezdziła po wycieczkach na zielona szkołe 2 lata temu miała leczona jedynke zab kanałowo podobno jak ie okazalo nie musiał byc tak leczony ale dentystka schrzaniła sprawe w zwiazku z tym zębem zrobiła jej ie przetoka i stan zapalny nie leczono go jakims ogólnym antybiotykiem tylko dentystka cos czysciła zatrówała mieszkamy na wsi mamy krowy i surowe mleko oraz inne zwirzaki w domu przebywaja koty wprawdzie córka ich nie cierpi i nie głaszcze ale ... kto wie jadła tez nie raz kiełbase z dzika od cioci wszyscy jedli izyja ale moze no nie wiem .Przepraszam ze tak zasmiecam to forum ale szukam moze jakiejs innej przyczyny punktu zaczepienia no i to ze jak czytałam o tym wysieku włuknikowy tz stanie zapalnym to jest charakterystyczny dla bakterii a jak Mamcia łaskawie mi odpowiedziała wyostek i zmiany wokół niego nie musza miec nic wspólnego ze zmianami w odbytnicy .maz a tata córki w identycznym wieku miał atak wyrostka i usuniety. SAMA JUZ NIE WIEM CO PISZE ALE SZUKAM JAKIEJS MOZE INEJ PRZYCZYNY TYCH ZMIAN NO I CZY WOGÓLE BAKTERIA MOZE TAK DŁUGO SIEDZIEC BEZ OBJAWÓW W ORGANIZMNIE I NIE DAWAC ZADNCH OBJAWÓW AZ DO TAKICH JAK U CÓRKI ŁACZNIE Z KOLONOKOPIĄ .Jak za duzo nasmieciłam na foru to prosze admina o skasowanie mojej wypowiedzi . Dziekuje
ulla

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 23 lis 2012, 13:24

ulla2607, zapraszamy Cię na Dni Edukacji do Warszawy 8 grudnia. Weź całą dokumentację córki jaką masz. Na spotkaniu będą lekarze, będzie Mamcia - na pewno rozwieją większość Twoich obaw. Do zobaczenia :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 23 lis 2012, 17:45

bardzo bym chciała przyjechac ale nie wiem czy bede mogła wyrwac sie z pracy tz wziąsc wolne pozatym wogóle nie znam warszawy a co do dokumentacji to co ja moge miec do 8 grudnia jedynie to co mam bo jak narazie to niczym córki nie lecza nie pobrali zadnej krwi do badania mam wizyte dopiero na 29 listopada do lekarza tj czwartek i to na 15 moze wtedy cos jej da jakies skierowania ale zaczym przyjda wynii z krwi i z histopato to sie zejdzie ale tak jak Mamcia powiedziała jezeli nie przyjade to napewno jej postaram sie wysłac na meila chociaz w poruszaniu sie po ,,skrzynkach,, meilowych i w wysyłaniu wiadomosci jestem daleko w tyle ale sie postaram dziekuje
ulla

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 28 lis 2012, 18:33

Drodzy forumowicze włanie dzi mi powiedziano w przychodni ,że wyiki z histopatologi bedą za tydzien a może nawet sie przedłuzy .Jutro mam z córka wizyte u gastroenterologa powiedzcie mi o co ja mam sie wogóle tej lekarki dopytywac nie wiem czego oczekiwac po wizycie u niej tak myle ze powinna co przepiac na te krwawienia i moze dac skierowanie na jakas morfologie a moze na co wiecej nie wiem moze jakies przeciwciała czy krew na kał albo bakterie bo nie daje mi spokoju ta jersynia moze to ona takie spustozenie sieje w organizmie córki czy to mozlwe ze dałaby taki sam stan zapalny w jelicie jak cu .I co ztym wyrostkiem lekarka twierdziła ze dziwi ja iz córkie nie boli bo ma zapalenie czy powinna dac na niego jakis antybiotyk czy co a jak sie rozleje ?Nie wiem moze lekarka ama mi to wzystko powie bez zadawania pytan ale gdyby nie była rozmowna to ja nie wiem o co pytac moze mi co podpowiecie dziekuje

[ Dodano: 29-11-2012 ]
drodzy forumowicze prosze o odpowiedz o 14 mam jechac z córka do lekarza a nic nie wiem

[ Dodano: 30-11-2012 ]
Drodzy forumowicze nie bardzo znam sie na tym dodawaniu postów czy tez pisaniu nowych wiadomosci ale napisze jak umiem moze Was to zainteresuje i ktos mi cos odpowie .Mianowicie byłysmy z córka u lekarki .Bardzo miła kobieta do porozmawiania powiedziała ze te chorobe trzeba zaakceptowac i nauczyc sie z nia zyc to bedzie lzej .Co do kolonoskopi to twierzi ze trzeba czekac na histopatologiczne wyniki bo one potwierdza która to z tych dwóch chorób albo cd albo cu raczej nie mozliwe aby wyniki je wykluczły .Troche sie załamałam bo miałam nadzieje ze moze wyklucza.Co do wyrostka to powiedziała ze przepisuje ,, pentase,, w granulkach po 1g córka ma brac 2 saszetki rano 1 wieczorem jesli zmiany koło wyrostka sa od crona to powinna pomóc za 3 tygodnie zrobi usg i sie okarze . A jesli nie pomoga to trzeba wyciac .Za3 tygodnie tez ma zrobic morfologie bo powiedziała ze ta z 15 pazdziernika jest jeszcze wmiare swieza i dopiero po lekach zrobi .S twierdziła ze pentasa jest bardzo dobra skuteczna i ze co do skutków ubocznycjh to nie ma co tak tego brac na serio bo jakby sie przejmował to apapu by nie wziół .Moze i racja . Nie dała nic innego osłonowego czy cos .Co o tym myslicie moze sama mam cos kupic.Powiedziaóła ze po około 2 tygodniach powinny byc efekty leczenia A moze wczesniej . za 3 tygodnie do niej na wizyte a jak bedzie wynik to nawet wczesniej . prosze o jakas dorade lub wasze opinie .Sa dla mnie cenne dziekuje

[ Dodano: 06-12-2012 ]
Witajcie drodzy forumowicze .Jakos sobie dałam rade z ostatnia wizyta u Pani doktor.Chciałam sie z wami podzielic tym co sie dzieje obecnie z moja córka i zapytac o cos a mianowicie .Moja córka bieze od tygodnia pentase czuje sie po niej bardzo dobrze to znaczy chyba bardzo dobrze a własciwie to na trzeci dzien brania leku 2 gr rano 1 gr wieczorem ustąpiły biegunki prawie nie ma krwi w kale jesli sie cos pojawi to rzadko i bardzo małe ilosci wogóle mówi ze czuje sie tak ogólnie lepiej jakby miała wiecej siły, checi, na cokolwiek ale od dwóch dni narzeka na bulgotanie i przelewanie w brzuchu.Mówi ze brzuch ja niby nie boli ale czuje taki dyskomfort w sumie niewiadomo co .Czasami mowi ze ma taki skurczowy ból po obu stronach brzucha tak na wysokosci pepka i troche wyzej .Nie jest to zbyt dokuczliwe chodzi do szkoły je normalnie tz uwazamy troche na ciezkie rzeczy nie jmy mleka smazonego .Kochani doradzcie cos czy te bóle to moga byc od tego wyrostka choc nie sa typowo wyrostkowe czy to poprostu norma w tej chorobie raz tak raz inaczej szczególnie na poczatku leczenia troche mnie to martwi .Do lekarza mamy 20 grudnia dopiero .Powiedzcie jeszcze kiedy moze byc jakas znaczaca poprawa chociaz moze nato pytanie to nie takie proste odpowiedziec .Dziekuje

[ Dodano: 06-12-2012 ]
Witajcie drodzy forumowicze .Jakos sobie dałam rade z ostatnia wizyta u Pani doktor.Chciałam sie z wami podzielic tym co sie dzieje obecnie z moja córka i zapytac o cos a mianowicie .Moja córka bieze od tygodnia pentase czuje sie po niej bardzo dobrze to znaczy chyba bardzo dobrze a własciwie to na trzeci dzien brania leku 2 gr rano 1 gr wieczorem ustąpiły biegunki prawie nie ma krwi w kale jesli sie cos pojawi to rzadko i bardzo małe ilosci wogóle mówi ze czuje sie tak ogólnie lepiej jakby miała wiecej siły, checi, na cokolwiek ale od dwóch dni narzeka na bulgotanie i przelewanie w brzuchu.Mówi ze brzuch ja niby nie boli ale czuje taki dyskomfort w sumie niewiadomo co .Czasami mowi ze ma taki skurczowy ból po obu stronach brzucha tak na wysokosci pepka i troche wyzej .Nie jest to zbyt dokuczliwe chodzi do szkoły je normalnie tz uwazamy troche na ciezkie rzeczy nie jmy mleka smazonego .Kochani doradzcie cos czy te bóle to moga byc od tego wyrostka choc nie sa typowo wyrostkowe czy to poprostu norma w tej chorobie raz tak raz inaczej szczególnie na poczatku leczenia troche mnie to martwi .Do lekarza mamy 20 grudnia dopiero .Powiedzcie jeszcze kiedy moze byc jakas znaczaca poprawa chociaz moze nato pytanie to nie takie proste odpowiedziec .Dziekuje
ulla

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 12 gru 2012, 23:38

ulla2607, forum automatycznie scala posty pisane jeden pod drugim przez jednego użytkownika, wtedy posty nie wyświetlają się jako nowe i mogą zostać niezauważone przez czytających forum, aby tego uniknąć przed wysłaniem posta należy zaznaczyć kwadracik Nie łącz tego postu znajdujący się pod okienkiem, w którym się pisze wiadomość (jest tam kilka kwadracików z opcjami, ta o której piszę jest na końcu).
mam nadzieje, że zrozumiale wytłumaczyłam :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 14 gru 2012, 13:32

Droga Justam.Od kilku dni wiemy ze to nie cd tylko raczej cu po wynikach histopatologicznych napisałam opis histopatologii w watku ,,mam wyniki histopatologii,, chciałam je dodac do swojego watku ale z racji ze poruszanie sie po forum i dodawanie róznych tematów sprawia mi troche problemu to cos pomieszałam i wyszedł inny wątek .Gdybys łaskawie go przeczytała to jest tam opis hist pat mojej córki .I moze mogłabys mi doradzic cos bardziej szczegółowego byłabym wdzięczna .Dzisiaj córka mówi ze tak ogólnie nie jest zle chodzi do szkoły ale z obserwacji mówi ze po pierwszych dniach brania pentasy była rewelka teraz jest róznie pojawia sie krew oczywiscie znacznie mniej ,stolec zrobił sie luzniejszy jest sporo sluzu chodzi tak z 5-7 razy w ciagu doby do łazienki i zawsze w nocy o tej samej porze o koło 23 wstaje do wc bo ma strasznie wzdety brzuch i jak sie przekreci na bok czy inaczej to czuje jak sie jej w jelitach gazy przesuwaja pujdzie do wc wiemy poco troche sie to uspokaja i zasypia potem około 2 w nocy powtórka i spi do rana i jest ok . Chciałabym spytac o to czy ta pentasa ma jakis sens córka ma zmiany w odbytnicy esicy i kawałek zstepnicy nigdziej nie jest napisana długosc w cm zajetego jelita ale moze inny lek byłby skuteczniejszy moze w poniedziałek jedziemy do lekarza a narazie pentasa .Z góry dziekuje za pomoc pozdrawiam
ulla

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 gru 2012, 17:39

Tu pentasa w tabletkach i granulkach ni9e jest lekiem z wyboru. Może być salofalk lub asamax jeśli jest dobrze tolerowany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”