a moze nie cd cu

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ulla2607
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie

Re: a moze nie cd cu

Post autor: ulla2607 » 15 gru 2012, 10:03

WRZUCAM WYNIK HI-PATU DO TEJ KOLONOKOPI

1 błona sluzowa jelita cienkiego z obecnocia grudek chłonnych

2 Błona sluzowa jelita grubego z zachowana architektonika gruczołowa z miezanym naciekiem zapalnym w obrębie blaszki własciwej oraz nadżerkami (podejzewam ze a to wycinki te pobrane z okolic wyrotka robaczkowego)

3 błona luzowa jelita grubego z ognikowo zabużona arhitektonika gruczołowa z mieszanym naciekiem zapalnym w obrebie blaszki własciwej oraz nadzerkami Obecne liczne ropnie okołokryptowe i kryptowe.Obecne nieliczne grudki chłone.Naciek zapalny odsuwa gruczoły od mucularis mucosae.Obraz mikrokopowy przemawia za coltis ulcerosa.

Kochani z tad moje pytanie .Mamcia zreszto juz jakby poczesci mi na nie odpowiedziała w dziale badania dodałam ten opis ,ale nie daje mi pokoju te ,,przemawia,, czy ten wyraz ma wogóle jakis znaczenie .Bo jak czytam inne wyniki to jest napisane ,ze albo coltis nieokreslony albo jakis numer choroby albo cltis w fazie aktywnej a u nas przemawia .Ciagle łudze sie nadzieja ,ze moze to jakies infekcyjene albo nie wiem bakteria .Czy waszym zdaniem jest na to wogóle szansa wiadomo jeszcze lekarz zrbi wyniki krwi .I co z tym wyrostkiem w tej sytuacji czy on jet do wyciencia ? Mamcia raczej nie dała mi nadzieji ze to nie ulcerosa kazała sie przygotowac na to . Ale moze Wy moze macie inne zdanie może PANI RANKA cos podpowie .Dziękuje.

PS w koncu ta pentaa nie działa chyba tak jak powinna .I jeszcze jedno w poniedziałek konczy sie nam pentasa a wizyte u lekarki mamy w czwartek czy mozna nie brac te kilka dni .Z naczy wiem ze to nie jest dobre ale czy nie bardzo zkodzace dla zdrowia

POZDRAWIAM
ulla

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 15 gru 2012, 11:10

ulla2607, Pentasa w tabletkach i granulkach to lek z wyboru dla pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna, gdyż uwalnia się już w jelicie cienkim. W CU zazwyczaj stosuje się Pentase w czopkach, a w tabletkach asamx czy salofalk. Tu masz temat ciekawy: viewtopic.php?t=1292

Niestety wielu z nas mając zdiagnozowaną chorobę nie ma napisane na 100% w hist.-pat. że to na pewno CD czy CU tylko np: "obraz może odpowiadać..." albo "przemawia..." tak więc wyniki ocenia lekarz na podstawie wszystkich badań i objawów jakie zgłasza pacjent.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 15 gru 2012, 11:35

A CO Z TYM WYROSTKIEM WEDŁUG CIEBIE I Z TA EWENTUALNA PRZERWA W BRANIU LEKÓW W OCZEKIWANIU NA WIZYTE U LEKARZA
ulla

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 gru 2012, 12:52

ulla2607 pisze:A CO Z TYM WYROSTKIEM WEDŁUG CIEBIE I Z TA EWENTUALNA PRZERWA W BRANIU LEKÓW W OCZEKIWANIU NA WIZYTE U LEKARZA
Ja chodziłam z zapaleniem wyrostka dosyć długo bo mnie aż tak nie bolał a jak sie okazało podczas operacji był stan zapalny. Nie powinno się przerywać brania leków. Możesz iść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o wypisanie recepty - weź ze sobą koniecznie wynik badania hist.pat. Jeśli lekarz będzie w porządku wypisze Wam. Jak będziesz u gastrologa poproś o wystawienie zaświadczenia na co córka choruje, jakie leki przyjmuje. Dzięki temu internista na postawie takiego dokumentu będzie mógł wypisywać recepty na leki zlecone przez gastrologa (będzie miał podkładkę :)). Życzę Wam dużo zdrowia. Nie bójcie się tej choroby to naprawde nie koniec świata. Lepiej wiedzieć na co chorujemy i leczyć, nie dopuszczając tym samy do stanów zaostrzenia.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 gru 2012, 14:24

ulla2607, wyłącz Caps Locka, wielkie litery oznaczają krzyk, a chyba nie ma takiej potrzeby w tym przypadku.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 15 gru 2012, 15:03

Dziekuje Ci Natalko nie miałam pojecia ze wielkie litery na tym foum oznaczaja krzyk ,ale juz wiem.
Do Baby

Jestem wdzieczna za odpowiedzi i pocieszenie ale to ze ja jako matka sie boje to jest malo powiedziane ja jetem przerazona .

Pozrawiam
ulla

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 gru 2012, 15:12

ulla2607, nie tylko na tym forum, ale w ogóle w internecie :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 16 gru 2012, 02:19

Jesli mozecie to odpowiedzcie mi jeszcze czy jak lekrz ewentualnie zmieni te leki na salofalk czy asamax np to kiedy powinny zaczac działac i po jakim czasie przyniec poprawe wiem ze to nie ,, grypa,, ze po dwóch tygodniach ale moze jako tak orjentacyjnie i jak ta poprawa sie objawia ?A jezeli nie przyniosa skutku to tez po jakim czasie brania mozna to stwierdzic ze nie działaja i co wtedy? Dzieki
ulla

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 gru 2012, 10:29

Nie ma reguły - mogą zadziałać w ciągu kilku dni, albo w ogóle nie zadziałać.
Ja do końca nie rozumiem z tych opisów gdzie są zmiany.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 16 gru 2012, 10:48

Droga Mamciu

przepisałam kropka w kropke to co jest w wyniku z histopatologi na 1 stronie mojego tematu jest opis kolonoskopi .Ja tam sie nie znam na tym wogóle dlatego prosze Was o pomoc .Wychodzi na to ze w kolonoskopi pobrano wycinki z ileum terminale i z okolic zmienionego zapalnie wyrostka .Nic tam nie ma zeby były pobrane z zmienionego zapalnie jelita grubego a w kolonoskopi jest napisane ze zmiany sa w odbytnicy esicy i czesciowo wstepnicy .Jak czytałam rózne opisy histopatologiczne to wydaja mi sie jakby dokładniejsze bo np jest na jakiej dł jest zajete i wtedy wjadomo czy czopki czy wlewki moga cos dac ? ale ja tam nie wiem .Mi ten opis wydaje sie taki jakis powieszchowny np. brakuje mi tego czy ten stan zapalny jest duzy czy nie ale moze przesadzam .Pozatym mam takie pytanie mysle ze fachowe bardzo moze mi wyjasnicie w punkcie 3 pisza ze obecne nieliczne grudki chłonne moze jestem głupia ale te grudki maja byc jakby ,,objawem stanu zapalnego,, który jest bo jest naciek zapalny mieszany ,ale jak jest taki stan zapalny to czy tych grudek nie powinno byc duzo bo noby one maja z tym stanem ,,jakby ,,walczyc ? a zdrugiej strony jak jest ich mało tak jak napisali to czy siadczy to o ,,niewielkim ,, stanie zapalnym bo ja tego nie łapie ! prosze o odpowiedzi nie tylko od niezawodnej mamci ale od innych madrych ludzi na forum także

[ Dodano: 16-12-2012 ]
Przepraszam Mamciu za mała litere w Twoim pseudonimie forumowym.
ulla

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 16 gru 2012, 14:27

ulla2607, grudkami chłonnymi nie ma się co martwić. Ja miałam w opisie kolonoskopii bardzo liczne grudki chłonne i lekarze nie zwracali na nie uwagi. Jednak lekarz wytłumaczył mi, że może to świadczyć o przebytym stanie zapalnym w tym fragmencie jelita, w którym te grudki są obecne.

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 16 gru 2012, 15:08

No dobrze niby sie nie martwie az tak ,ale u córki jest nich niewiele czy to znaczy ze stanu zapalnego jelita nie ma bo nie pojmuje a jak nie ma to czemu jest napisane ten naciek zapalny i czy to sie nie wylkucza ? to chyba nie na moja głowe. Czy to moze oznaczac ten opis histopatologi ze choroba sie wycofuje czy nie. W opisie lekarz nic nie napisał ze stan aktywny czy nieaktywny wogóle nie wiem jak ten cały opis rozumiec moze mi wyjasnisz jak wiesz oczywiscie Dzieki
ulla

ulla2607
Początkujący ✽✽

pentasa nie działa

Post autor: ulla2607 » 18 gru 2012, 07:34

Kochani nie moge dodac tego tematu do swojego posta ,,moze nie cd cu,, znowu cos pogmatwałam ale moze mi odpowiecie .Skonczyła sie pentasa wczore przez pierwszy tydzien działała znakomicie krew sie zmniejszyła sluz ilosc wizyt w wc ale w drugim tygodniu wszystko zaczeło racac do poprzedniego stanu .Wiemy juz ze to ni cd tylko cu tak jest w histopacie do lekarza mamy moze jutro jak sie uda dzis corka poszła do szkoły ale słabo sie czuła wizyty w łazience czestrze w nocy tez sluz krew ból brzucha ale ma jakis dyrektorski sprawdzian to musiała isc . moje pytanie czy ta pentasa nie działa bo nie dociera tam gdzie powinna to znaczy do zmian w esicy i odbytnict a asamax np. by zadziałal ? boje sie tych sterydow choc wiem ze moze by ja postawily na nogi ale skutki uboczne sa okropne .Dopiero na tej wizycie da jej lekarz na krew pewnie bedzie rewelacyjna skoro tak słabo sie czsami czuje doradzcie cos jestem taka bezradna ia ona wydaje mi sie jakby co dzien słabsza kiedy sie cos poprawi? Dzieki

scaliłam

[ Dodano: 18-12-2012 ]
Diękuje

Do Mamci!

Zajrzalam do wyniu histopatologiczego i tak jak wspomniałam kilka postow wczesniej przepisałam wynik kropka w kropke ale moze uscisle bo szanowna Mamcia napisała ze nie bardzo rozumie gdzie sa zmiany po tym opisie i ma racje .Punkt 1-jelito cienkie (4 wycinki) punkt 2 -(wycinki 4 ujscie wtrostka robaczkowego) punkt 3 -(wycinki 4 zstępnica i esica) w kolonoskopi jeszcze zajeta była odbytnica a tu nie widze aby pobrali wycinki ale moze nie musieli.Droga Mamciu i Inni Forumowicze przepraszam ze was tak mecze tymi pytaniami ale Wy jedyni mi cos mozecie fachowego powiedziec jak corka ma wizyte u lekarza to ja jestem w pracy 100 km od lekarza pozaty ona i tak nie chce abym z nia wchodziła do lekarki bo mówi ze to jest jej choroba i to ona musi oniej wiedziec wszystko a nie ja wogóle jest zła ze iedze na forum a ja nie chce jej denerwowac bo to nie pomaga .Dlatego tak Was wypytuje bo lekarza nie moge zapytac .Moze objasni mi ktos madry te wszystkie wyniki histopatologiczne i kolonoskopijne ,czy to wszystko ze soba współgra czy sie cos nie wyklucza a moze własnie uzupełnia .Moze Pani Ranka jako forumowy felczer ,ale nie tylko . I jeszcze jedno czy te zmiany histopatologiczne czy mozna po tym wyniku ocenic jakie to stadium choroby lekkie mocne czy zmiany sa duze czy stosunkowo np,, niewielki,, i co za tym idzie łatwiejsze do zaleczenia .Prosze o zrozumienie i odpowiedzi

Do Mamci!

Zajrzalam do wyniu histopatologiczego i tak jak wspomniałam kilka postow wczesniej przepisałam wynik kropka w kropke ale moze uscisle bo szanowna Mamcia napisała ze nie bardzo rozumie gdzie sa zmiany po tym opisie i ma racje .Punkt 1-jelito cienkie (4 wycinki) punkt 2 -(wycinki 4 ujscie wtrostka robaczkowego) punkt 3 -(wycinki 4 zstępnica i esica) w kolonoskopi jeszcze zajeta była odbytnica a tu nie widze aby pobrali wycinki ale moze nie musieli.Droga Mamciu i Inni Forumowicze przepraszam ze was tak mecze tymi pytaniami ale Wy jedyni mi cos mozecie fachowego powiedziec jak corka ma wizyte u lekarza to ja jestem w pracy 100 km od lekarza pozaty ona i tak nie chce abym z nia wchodziła do lekarki bo mówi ze to jest jej choroba i to ona musi oniej wiedziec wszystko a nie ja wogóle jest zła ze iedze na forum a ja nie chce jej denerwowac bo to nie pomaga .Dlatego tak Was wypytuje bo lekarza nie moge zapytac .Moze objasni mi ktos madry te wszystkie wyniki histopatologiczne i kolonoskopijne ,czy to wszystko ze soba współgra czy sie cos nie wyklucza a moze własnie uzupełnia .Moze Pani Ranka jako forumowy felczer ,ale nie tylko . I jeszcze jedno czy te zmiany histopatologiczne czy mozna po tym wyniku ocenic jakie to stadium choroby lekkie mocne czy zmiany sa duze czy stosunkowo np,, niewielki,, i co za tym idzie łatwiejsze do zaleczenia .Prosze o zrozumienie i odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 18 gru 2012, 08:14 przez ulla2607, łącznie zmieniany 1 raz.
ulla

ulla2607
Początkujący ✽✽

wyrostek robaczkowy

Post autor: ulla2607 » 18 gru 2012, 14:23

Kochani prosze was o szybka odpowiedz .Natalko scal mi posta jak znów zle cos zrobiłam .Córka wruciła ze szkoły boli ja brzuch mówi ze tak skurczowo cały ale jak czytaliscie opis kolonoskopi to tam było ze w wyrostku robaczkowym jest ropa lekarka stwierdziła ze jest zapalenie jutro wizyta miała dac jej na usg jak zapalenie jest to trzeba wyciac .Brzuch ja boli od kilku dni wychodzi ze co dzien jakby wiecej nawet jak brała pentase tak od soboty gdzies . Teraz zmierzyła goraczke ma 37,1 i tak ogólnie poleguje mowi ze troche jej niedobrze co mam robic czy to moze byc ten wyrostek moze powinnismy nie czekac do jutra boje sie ze w nocy sie pogorszy i jechac dzis nie wiem do lekarza czy szpitala .Prosze o szybko odpowiedz Dziekuje
ulla

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 18 gru 2012, 15:23

Córka jest strasznie uparta i nie chce jechac mówi ze ona wie jak sie czuje a pozatym lekarka jej powiedziała ze przy tych chorobach moga wystepowac stany podgoraczkowe tymbardziej ze tak naprawde sie nie leczy po pentasa sie wczorej skonczyła a działała zadawalakaco tylko w 1 tygodniu . chyba nie mam wyjscia i musze sie uspokoic i poczekac do jutrzejszej wizyty u lekarza .ma dac jej na usg tego wyrostka i na krew moze sie wszystko wyjasni no i moze w koncu da jakies sensowne leki
ulla

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”