a moze nie cd cu

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ulla2607
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie

Re: a moze nie cd cu

Post autor: ulla2607 » 11 sty 2013, 15:37

Obecnie sprawa ,,zapalenia gardła ,, u corki wyglada dosc dobrze .Gorączka 37 tylko wczorej. Dzis juz prawie nie boli gardło nie ma goraczki lekarz stwierdził ze to raczej wirus kazał poczekac i dał jakies bez recepty do pryskania cos o nazwie ,uniben,, z benzydominą córce pomaga no i płucze gardło woda z sola i soda na przemian z zaparzonym rumiankiem i bratkiem .Jak ona nie lubi tych ,,babcinych,, metod ! ale one pomagają. Mam takie pytanko bo mówi ze jak sie zaczęła ta infekcja gardła to jelito jej troche szaleje nie boli ,nie krwawi nie ma biegunki wszystko jest dobrze tylko jakos sie rusza w brzuchu i głosniej poburkuje .Czy to normalne ? czy moze to byc jakby skutek tego zapalenia gardła wkoncu ma katar i mówi ze to wszystko jej spływa do gardła a potem wiadomo do jelita tez.? Narazie schodzi z metrypedu ostatni tydzien 8 mg i 4 mg pentasy nie ma objawów choroby ,lekka anemia bieze zelazo .Jak myslicie czy idzie ku lepszemu ? jesli oczywiscie odpowiedz na to pytanie jest realna .Dieki
ulla

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 11 sty 2013, 15:40

ulla2607, u mnie każde przeziębienie, poważna choroba rozpoczyna się od bólów brzucha i biegunki. Od wczoraj nie mogę sobie z biegunką poradzić i z tymi bólami :(
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: Osóbka » 11 sty 2013, 16:02

ulla2607, Baby ma rację. Jak przejrzysz forum znajdziesz nawet tematy dotyczące reakcji jelit na przeziębienia.
Ja z kolei mam tak, że problemy z brzuchem dochodza w trakcie przeziębienia, a nie na początku. Być może jest to wina kataru. który płynie szerokim strumieniem, ale nie zawsze.
Dużo zdrówka :roll:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 11 sty 2013, 16:34

Drogia Beby

To raczej Ty jestes specjalistko od doradzania a nie ja ale powiem Ci ze jak szaleja jelitka u mojej córki ostatnio stwierdziła ze fasolka szparagowa jej nie zaszkodzi i po 10 minutach po zjedzeniu sie przekonała ze jednak zaszkodziła bolał ja dosc mocno brzuch pomógł espumisan i termofor z gorąca wodą przyłozony do brzucha i moze to smieszne ale szklanka gorącego rosołu (oczywiscie ja mam ten luxus ze jestem ze wsi i po podwórku lataja kurczaki więc ten rosół jest taki naprawde ,,swój,, zdrowy i ekologiczny ).Moze to głupia dorada ale mozna spróbowac .Zycze poprawy zdrowia .Spróbuj jeszcze gotowanej marchewki z masłem tylko rano na czczo jako pierwszy posiłek w ciągu dnia .Doradziła mi to aptekarka u nas w aptece której mąż choruje od 12 lat na cu .Mówi ze przez ostatnie 2 lata nie ma objawów choroby ,oczywiscie bieze tez leki .Moze cos w tym jest w koncu farmaceuta to nie taki zwykly człowiek tylko wykształcony w konkretnym kierunku wiec moze cos w tym jest .
Jutro będzie lepiej .Zobaczysz
ulla

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 11 sty 2013, 21:08

ulla2607 pisze:moze to smieszne ale szklanka gorącego rosołu (oczywiscie ja mam ten luxus ze jestem ze wsi i po podwórku lataja kurczaki więc ten rosół jest taki naprawde ,,swój,, zdrowy i ekologiczny ).Moze to głupia dorada ale mozna spróbowac .Zycze poprawy zdrowia .Spróbuj jeszcze gotowanej marchewki z masłem tylko rano na czczo jako pierwszy posiłek w ciągu dnia .
bardzo dobra rada... i rosół -tylko bez dodatków typu kucharek czy inny glutaminian - i marchewka też ok.,tyle,że przy biegunce to ten rosół nie może być tłusty.
Ten rosół to ja sobie też jutro zrobie, niestety bez ekologicznej kury :wink: ,
za to zjem z makaronem i ... apetytem który mi narobiłaś :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 11 sty 2013, 21:32

ulla2607, dziękuje za rady ale tak mnie czyści że aż się boje nawet wody pić abym częściej nie latała. W dodatku boli mnie gardło, mam temperaturę, ech co za życie. Ulla ściskam Was mocno. obyty.z.cu, rosołek to ja uwielbiam szczególnie taki cieniutki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 sty 2013, 21:49

A usunięcie śledziony to z jakiego powodu. i rozumiem, że ta najlepsza klinika w NY to która??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 18 sty 2013, 17:56

Kochani

Z moja corcia chyba nie jest tak zle leki mysle ze zadziałałay. Brała pentase 2* 2 gramy. oraz metryped przez 2 tygodnie 32 mg potem tydzien 16 potem tydzien 8 mg.Od dwóch dni nie bierze juz sterydu nie ma zadnych objawów choroby czuje sie dobrze nic ja nie boli je to na co ma ochote uwaza z zeczami ,,ryzykownymi ,, mam pytanie bo to dopiero pierwszy atak tej choroby u mojej córki ale czy idzie ku lepszemu ? czego mozna sie teraz podziewac? czy to juz moze byc ,,remisja,, i czy jest jakis sposób aby ja utrzymac jak najdłuzej .Dziekuje za porady.
ulla

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 18 sty 2013, 18:11

ulla2607, na pewno trzeba przestrzegać zaleceń lekarza co do przyjmowania leków i cieszyć się życiem :) Na początku uważałabym na jedzenie wszystkiego czego sobie odmawiała typu hamburgery, pizza itd. Wszystko produkty powinno włączać się stopniowo i starać się jeść regularnie. Dobrze by było też unikać stresów ale sama wiem że nie zawsze się da. Pozdrawiam Was i życzę długiej remisji :)

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 21 sty 2013, 19:13

Witajcie kochani

Jako zupełny laik w temacie cu chciałabym Was zapytac jeszcze bo wyglada na to ze u córki bardzo sie poprawiło od tygodnia nie bieze sterydów tylko 4 g pentasy i zelazo w tabletkach ama jej kupiłam witamine b6, b12 ,kwas foliowy , witamine c ,aby zelazo sie lepiej wchłanialo .Jak jestem w domu to faszeruje ja wywarem z buraka czerwonego i gotowana marchewka rano na czczo , a jak mnie nie ma i wracam z pracy to je tą marchewke o dowolnej porze dnia .Nie ma biegunek , bóli brzucha , krwi jak idzie do łazienki je co popadnie w zasadzie nawet grzyby jej nie zaszkodziły .Wydaje mi sie ze troche sie ,,ogładziła ,, bo wczesniej schudła .Tak jak czytam wasze wpisy to wyglada , ze idzie ta ,,słynna i wymarzona remisja,, czy zawczesnie tak myslec ? ale mam tez drugie pytanie .Jesli jet postep w leczeniu a chyba tak to wygląda to jak moze wygladac to chore jelito czy ono sie zaleczyło ? czy przy takim obrocie ,,sprawy,, mozna przypuszczac ,ze te zmiany zapalne ,liczne ropnie jakie miała i nadrzerki sie nie wiem ,,cofneły,, bądz moze chociaz zaleczyły ? Mam nadzieje ze rozumiecie moje pytania choc moze nie dokonca odpowiednio je formułowałam .Dzieki za odpowiedzi
ulla

ulla2607
Początkujący ✽✽

Post autor: ulla2607 » 07 lut 2013, 13:29

Witajcie kochani

Mam do was takie pytanie corka jest obecnie tylko na pentasie 4 gramy ze 2 tygodnie temu złapała przeziebienie i tak za kilka dni pojawiła sie niewielka ilosc krwi jednorazowo .Potem był spokuj az do wczoraj gdzie pojawiła sie krew isluz wieczorem w nocy wzdecie i rano dzis znowu krew i sluz nie ma biegunek apaetyt dopisuje .Na poczatku troche sie pilnowała z dieta ale od kiedy odstawiła metypred ze 3 tygodnie temu i było dobrze to sobie pozwala niby sie jej za to czepiam ale niewiele moge we wtorek po niedzieli ma lekarza .Dlatego spytam jak to krwawienie traktowac ? od czego moze bc i czy moze przejsc samo ?czy mozna spokojnie do wtorku czekac ?
ulla

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”