Już powoli się załamuje:(

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Achiles
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Już powoli się załamuje:(

Post autor: Achiles » 08 cze 2013, 17:45

Hej mam na imię Michał i mam 24 lata. Jakiś czas ok trzy miesiące temu zaczeły się moje problemy ze zdrowiem:( Zaczeło się od uczucia parcia na stolec:( Nasilało się wieczorami. Chirurg ogolny stwierdził jakieś pęknięcie i przepisał maści. Niestety nie pomogły:( Mam wrazenie ze tych pekniec jest wiecej niż jedna teraz:( DO tego mam uczucie przelewania w brzuszku, luźne stolce z domieszką śluzu, wieczną zgagę, a moja skóra zrobiła się żółta;( zwłaszcza dłonie. Ciągłe uczucie gorąca. Jest mi niedobrze. Strasznie się boje że to może być choroba crohna:( Tym bardziej że moja babcia choruje na wrzodziejace zapalenie jelita grubego:( Reszta rodziny jest zdrowa. Powoli zaczynam się załamywać. Jestem wysokim wysportowanym facetem. Kilka lat chodze na siłownie. Nie chciałbym wszystkiego teraz stracić. Nie wyobrażam sobie tego. Moja psychika jest na skraju wyczerpania. Gdzie mam się udac do jakiego lekarza żeby przeprowdzić badania? Ile się czeka na fundusz na kolonoskopie? Strasznie się boję . Pozdrawiam

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Już powoli się załamuje:(

Post autor: kalka_96 » 08 cze 2013, 18:09

powinieneś udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do gastrologa, albo do gastrologa od razu, on pokieruje cię na badania, pewnie najpierw zrobią takie poodstawowe jak krew, mocz, usg itd.. dopiero potem jest cała endoskopia, chociaż to zalezy od lekarza co zleci i w jakiej kolejności.
nie ma się czego bać, to niekoniecznie musi być Crohn, bo jest wiele innych chorób jelita, a może to stres, może IBS?
będzie dobrze :wink:
i witaj na forum Michał :grin:

Achiles
Debiutant ✽

Post autor: Achiles » 08 cze 2013, 19:00

Dziękuje za wsparcie:)Czytam te forum od jakiegoś czasu już i naprawdę was podziwiam. Wkurza mnie to że młodych ludzi dotykaja takie choroby. Szkoda że całkiem nie da się tego wyleczyć. Pewnie za jakieś kilkanascie, dziesiąt lat będzie to możliwe. Mam nadzieje że jak najszybciej:) Wiem że moje objawy nie są do końca "Crohnowskie". Najbardziej martwi mnie te pęknięcia gdyż przy Ibsie nie powinno miec to miejsca a przy Crohnie jest to bardzo czeste i podobno jak wystepuje w pewnych miejscach to na 99 procent Crohn, białaczka czy gruźlica albo AIDS. Trzy ostatnie wykluczam. Troszke sie spiesze ide grac w Monopol ze znajomymi. Jak macie jakieś pomysły i godnych polecenia gastrologów i proktologów na Śląsku to piszcie. Będe naprawdę bardzo wdzięczny. Miłego wieczorku wam życze:) Papa:)

Bez przeklenstw prosze ;)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2013, 20:00 przez Achiles, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 08 cze 2013, 19:00

Achiles pisze:Jestem wysokim wysportowanym facetem
na mieczaka nie trafiło ;) wiec nie poddawaj sie i dociekaj prawdy. po właczeniu odpowiednich leków z poprawą stanu fizycznego i ten psychiczny sie poprawi :)

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 08 cze 2013, 19:02

Achiles,zajrzyj tu viewforum.php?f=96

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 08 cze 2013, 20:02

Zenobius pisze:na slasku duza grupke ludzi mamy :-)
I to w dodatku jaką! :D

Achiles, się nie załamuj tylko walcz o swoje zdrowie, o diagnostykę!
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

loczek
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: loczek » 08 cze 2013, 20:15

pisząc o pęknięciu, masz na myśli szczelinę ? tym nie ma co się martwić, zdrowym ludziom też się zdarza.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 08 cze 2013, 21:11

Achiles,
Achiles pisze:. Najbardziej martwi mnie te pęknięcia gdyż przy Ibsie nie powinno miec to miejsca a przy Crohnie jest to bardzo czeste i podobno jak wystepuje w pewnych miejscach to na 99 procent Crohn, białaczka czy gruźlica albo AIDS. Trzy ostatnie wykluczam
wyczytales to na forum o szczelinie na kafeterii? ja sie tez tego przestaszylam, ale proktolog powiedzial ze to nie prawda, mozna miec kilka szczelin i nie miec crohna. oczywiscie to moze byc cd ale nie musi to byc cd.ja mam szczeline albo miewam szczeline i ibsa- nic innego nie znalezli. bedzie dobrze, nie lam sie :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 08 cze 2013, 22:59

Jak już przedmówcy napisali - pęknięcie to najprawdopodobniej szczelina odbytu. Pomoże mycie po każdym pobycie w wc (zamiast wycierania). Do tego możesz sobie zrobić nasiadówki w korze dębu (najlepiej kup sobie w tym celu bidet), a z maści polecam propolisową albo nagietkową.
Zazółcenie skóry zwykle występuje w chorobach wątroby, albo przy niedrożności przewodów żółciowych. Warto zrobić sobie Alat, Aspat i inne parametry wątrobowe. Nie są to badania jakieś super drogie, więc nawet prywatnie w każdym laboratorium można zrobić. Biegunki i wymioty przy problemach z wątrobą też mogą być, ale... ja tylko gdybam - nie jestem lekarzem.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Achiles
Debiutant ✽

Post autor: Achiles » 09 cze 2013, 00:19

Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi:) Hmmm ta zółta skóra to może faktycznie wątroba trzeba to sprawdzić dzięki. Tak o szczeline i że to może być crohn przeczytałem między innymi na kafeteri:) Narazie nie boli wogole wiec chyba podleczone jest:) Martitia a gdzie dokładnie na Śląsku? Nie wiem czy dam rade bo zaczołem właśnie nową prace i jak będe pracował to nie mam pojęcia. Zrobie sobie te badania i albo się uspokoje albo rozpocznę swoją walkę. Stres też napewno zrobił swoje i dwie nie przespane noce:) To forum w te noce przestudiowałem bardzo dobrze więć już sporo nicków kojarze:) No nic dziekuje wam bardzo za odpowiedzi. Jak coś będe wiedział więcej to napewno będe kontynuował ten wątek. Przepraszam za błędy ale już trochę śpiący jestem kłade się do łóżeczka. Trochę mnie uspokoiliście :roll: . Słodkich snów i dużo zdrówka! :wink:

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 09 cze 2013, 17:27

zanim zaczniesz się bardzo stresować warto zrobić badania bo nam kolego osiwiejesz a okaże się, że niepoczebnie :)

trzymaj się, daj znać jakie postępy w badaniach!
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
sylunia80
Moderator
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: sylunia80 » 10 cze 2013, 14:48

Witaj
Przede wszystkim zrób badania-i nie martw się na zapas
:roll:
Nerwy źle wpływają na jelito-wiem to po sobie
Daj znać jak wyszły badania i głowa do góry
Pozdrawiam
27.01.2014-usunięcie jelita grubego, ileostomia...
28.01.2015-Uszycie j-poucha, zespolenie, ileostomia pętlowa
Po operacji...Nowe życie-inne życie bo ze stomią...
Plany na przyszłość-3 etap czyli zamknięcie stomii...9.02.2016
Rok 2016- od lutego bez stomii
Rok 2017-ropień i pierwsze objawy przetoki
Rok 2018 Walka z przetoką, komora hiperbaryczna, osocze
W planach operacja przetoki 12.02.2019...
Operacja 1.03.2019 i ponownie ileostomia

Achiles
Debiutant ✽

Post autor: Achiles » 10 cze 2013, 19:17

Martita dzięki:) Zobacze jak będe pracował jak będe miał wolne to raczej wpadne:). Więc sprawa wygląda tak. Dzisiaj w nocy bardzo dużo wypiłem:D Musiałem odreagować. I hmmm czuje się nawet dobrze. Czasami lekko coś zakłuje, lekki dyskomfort po lewej stronie brzucha taki jakby skurcz. Nawet dziś nie przelewa się w tym brzuchu specjalnie. Najbardziej te kłucia mnie martwią i ta zgaga. Kurde gdyby nie te pęknięcia to pewnie nie wiedziałbym że istnieje coś takiego jak Crohn.Mam wrażenie że u mnie problemy zaczęły się od jedzenia w pośpiechu i picia wody z kranu. Jutro umawiam się do proktologa na prywatną wizytę. Zobacze co powie. Kurde martwie się strasznie jestem rozdrażniony. Jeszcze nowa praca, brzydka pogoda i tak to wygląda. Ehhh a jeszcze niedawno było tak beztrosko:( No nic muszę czekać na rozwój wydarzeń. Napewno nie zrezygnuje z siłowni za bardzo ją lubie i za dużo mi dała w życiu:) Mam nadzieje że się nie posypie ehhh:) Dzięki wszystkim za wpisy.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 10 cze 2013, 19:37

Achiles, miałam podobne objawy (odnośnie tego kłucia po lewej stronie brzucha). Były to takie napadowe skurcze, które były poprzedzane przelewaniem. Okazało się, że to wina glutenu, ale wcześniej miałam różne stany zapalne.

Udaj się koniecznie do lekarza, który zleci Ci badania. One na pewno wykażą, co się tam w jelitach, czy w wątrobie dzieje. Na pewno nie możesz się załamywać zbyt mocno, bo to też wpływa na jelita.

No i witaj na forum!
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 10 cze 2013, 21:30

Achiles, postaraj się być 15-go na spotkaniu. Zazdroszczę Ci, że masz taką możliwość.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”