Już powoli się załamuje:(

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Achiles
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Re: Już powoli się załamuje:(

Post autor: Achiles » 11 cze 2013, 09:48

U mnie pojawiły się dodatkowo bóle stawów:( Mega osłabienie i dół.... Ja już diagnoze znam:( To napewno będzie crohn...

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 11 cze 2013, 10:34

Achiles pisze:U mnie pojawiły się dodatkowo bóle stawów:( Mega osłabienie i dół.... Ja już diagnoze znam:( To napewno będzie crohn...
Nie nastawiaj się tak negatywnie! Mnie też często bolą stawy, miałam podobne dolegliwości jelitowe, a crohna nie mam. Głowa do góry i marsz do lekarza!
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 11 cze 2013, 15:18

magdalene pisze:Achiles napisał/a:
Ja już diagnoze znam:( To napewno będzie crohn...

To jeszcze sobie wydrukuj recepty i zacznij się leczyć :P
:lol:
Rozwaliłaś mnie :p

Jeśli bym wychodziła z takiego założenia, to chyba całe życie spędziła bym na wycieczkach od gabinetu to apteki, od apteki do znachora itp. itd.
Weź się chłopie w garść, przebadaj, bo takie gadanie to nic nie da, a strachu sobie napędzisz i stresa :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Achiles
Debiutant ✽

Post autor: Achiles » 11 cze 2013, 15:47

Heh:P Moja mama jest pielęgniarką i jak jej gadam o tych dolegliwościach to patrzy na mnie jak na głupiego. Twierdzi że sobie wymyślam że za dużo czytam na internecie. Tym bardziej że zewnatrz nic po mnie nie widać dobrze wyglądam. Hmmm może te bóle brzucha są faktycznie nerwicowe. Spróboje się uspokoić daje sobie tydzień jak się nie poprawi idę prywatnie do lekarza. Wogole moje dolegliwosci nasilily sie po operacji na torbiel włosową kości ogonowej. Po lewatywie miałem takie parcie na stolec... Z drugiej strony pamiętam to kiedyś miałem ze dwa razy afty w ustach. ALe pojedyncze. I same znikały. Trądzik ale to chyba od nadmiaru białka w diecie i odżywek. Ehh już sam nie wiem może faktycznie niepotrzebnie się nakręcam? Niestety na spotkanie nie dam rady przyjść bo będe po 12 godzinach nocy. Acha śpie dobrze przesypiam całą noc, ogólnie jestem mega śpiący ale to może przez tą pogodę. No nic zobaczę jak to się rozwinie. Pozdrawiam

Achiles
Debiutant ✽

Post autor: Achiles » 18 cze 2013, 17:02

Witam ponownie zrobiłem badania takie jak: CRP, Ob, Alatm Aspat Bilirubina

Wyniki:
CRP 0.2(0-5)
Ob 23(0-15)
Alat 16.2(0-45)
Aspat 22.2(0-35)
Bilirubina 2,09 ( 0,3-1,2)

Widać OB sporo zawyżone :smutny: Reszta w normie. TA Bilirubina troszke za wysoko, ale tym się nie martwie tylko tym OB. W poniedziałek jestem umówiony do proktologa... I pewnie dowiem się więcej. Moje objawy na ten czas: Lekkie kłucia z prawej strony brzucha poniżej pempka, i stały dyskomfort po lewej stronie brzucha. W brzuchu się przelewa już trochę mniej. Jem wszystko zrezygnowałem na jakiś czas z diety jaką prowadziłem do tej pory. Ehhh strasznie się boje. bardzo niepokojące to OB? Do proktologa się zapisałem do Hadasika w Katowicach. Zna ktoś? Kurczę boję się że moje życie rozsypie sie :oops: Z wątrobą jak widać raczej wszystko ok.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 18 cze 2013, 17:24

Achiles, to OB wskazuje na stan zapalny w organizmie. Nie denerwuj się, na pewno lekarz coś zaradzi, zleci więcej badań. Morfologię zrobiłeś?

Na pewno też inni na forum Ci coś podpowiedzą :)
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 18 cze 2013, 17:51

Achiles, OB 23 to nie jest dużo. Ja maksymalne OB miałam 180. CRP masz w normie to najważniejsze. Podwyższone OB nie zawsze świadczy o chorobie więc nie denerwuj się na zapas.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Elaine
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: Elaine » 18 cze 2013, 18:05

OB często wskazuje na anemię... ale może to też być np dziura w zębie ;)

Tak jak pisze Baby, 23 to nie jest dużo... pamiętam swoją radość, jak mi się taki wynik pojawił, bo był to znaczny spadek :)

Pozostałe wyniki masz super, CRP piękne :)

Na Crohna mi to nie wygląda, ale ja lekarzem nie jestem ;)
Azatiopryna 50mg, Salofalk 500mg 4x2, Bio-gaia, Colinox, Alfadiol, Vitrum osteo, Acidum folicum, Ascofer, Falvit,

Achiles
Debiutant ✽

Post autor: Achiles » 18 cze 2013, 18:30

Anemi nie mam napewno:) Hemoglobina dwa miesiace temu miałem w górnych granicach. Szybcięj ten ząb. BO mnie boli ostatnio bardzo jeden. Śmigam do pracy. Jak macie jakieś pomysły jeszcze to piszcie:* Miłego wieczorku

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 18 cze 2013, 18:36

OB tak mało podwyższone to możesz mieć nawet od lekkiego odwodnienia czy byle wirusówki.
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Achiles
Debiutant ✽

Post autor: Achiles » 26 cze 2013, 23:30

Byłem u doktora. Miałem sigmoskopie zrobioną:) troszke bolało, ale dało sie przeżyć. Wiec lekarz stwierdził że to jest jakieś chroniczne zapalenie jelit. Powiedzial ze to sie da wyleczyć. Przepisał mi sulfasalazinium i gasec. Mam brac gasec przed sniadaniem. A sulfe 3#2 w trakcie posiłku. Moje dolegliwosci na dzis to tylko czasami lekki dyskomfort w lewym boku i stolce troszke wodniste. Ogolnie jest dobrze:) mam nadzieje ze sie wylecze... Bo chce wrocic aktywnie do sportu. Narazie diete sobie ustalilem niskoblonnikowa. Niestey pare kg spadnie ale potem odrobie to szybko:)

[ Dodano: 26-06-2013 ]
Za 6 tygodni mam kontrole...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 26 cze 2013, 23:44

Achiles pisze: Miałem sigmoskopie zrobioną:) troszke bolało, ale dało sie przeżyć. Wiec lekarz stwierdził że to jest jakieś chroniczne zapalenie jelit. Powiedzial ze to sie da wyleczyć
ale wycinki do badania zostały pobrane ? bo to bardzo ważne jest, wyniki z histopatologii dają pełny obraz i mogą potwierdzić/zaprzeczyć diagnozie - chroniczne zapaleni jelit
. Ale to co lekarz zobaczył "gołym "okiem to określił jak colitis chronica ? czyli chroniczne zapalenie jelit ?

dobrze, że masz kontrolę, to dopytaj o te wyniki wycinków ( o ile zostały pobrane)
Achiles pisze:diete sobie ustalilem niskoblonnikowa.
i to jest słuszne, dieta ubogoresztkowa ma w tym przypadku załagodzić stan zapalny, nie działać drażniąco na jelita i nie przyspieszać perystaltyki.

[ Dodano: 26-06-2013 ]
a tu parę linków o colitis chronica, co to na forum już było :

viewtopic.php?t=878&highlight=colotis+chronica

viewtopic.php?t=1023&highlight=colotis+chronica

viewtopic.php?t=2938&highlight=colotis+chronica

viewtopic.php?t=2583&highlight=colotis+chronica
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU

Post autor: mgiełkaa » 26 cze 2013, 23:53

Badanie to nie ocenia całego jelita więc nie można wykryć ewentualnych zmian leżących poza zasięgiem badania (tylko część jelita). Poza tym nie pobrano wycinków do histopatologii. Co to znaczy ,,jakieś chroniczne zapalenie jelit"?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 27 cze 2013, 00:09

mgiełkaa pisze:Co to znaczy ,,jakieś chroniczne zapalenie jelit"?
a nasza forumowa Mimi2 ładnie nam to objaśniła. Zacytuję tu :

Colitis chronica to stan zapalny krypt jelitowych najczęściej przenoszący się w górę od stanu zapalnego hemoroidów. Nic poważnego. Potrafi wyjść w histopacie po przygotowaniach fosforanami typu fleet, enema. Jeżeli daje dolegliwość można leczyć mesalazyną. Swoje colitis chronica wyleczyłam czopkami Salofalk. Natomiast nie jest to ani CU ani CD ani niesklasyfikowane zapalenie jelit. Nic z kręgu IBD. Czasem się zdarza, że komuś za ileś wyjdzie jednak IBD, ale nie wynika to z colitis chronica, tylko z tego, że właściwe zmiany się właśnie pokazały makroskopowo/mikroskopowo.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU

Post autor: mgiełkaa » 27 cze 2013, 00:24

Definicję znam ale wypowiedź lekarza: ,,jakieś" nie bardzo do mnie przemawia. Poza tym jestem za pełną diagnostyką.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”