biegunka od stycznia - brak diagnozy, proszę o pomoc.

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nati_p
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

biegunka od stycznia - brak diagnozy, proszę o pomoc.

Post autor: nati_p » 27 paź 2013, 20:32

Zarejestrowanie na tym forum poleciła mi jedna z użytkowniczek forum commed. Mam nadzieję, że poradzicie mi co jeszcze mogę zrobić aby w końcu się wyleczyć.

Postanowiłam opisać tutaj mój problem, bo męcze się z tym już od stycznia i być może ktoś miał podobny problem i podpowie co jeszcze moge w tej kwestii zrobić.

Na problemy żołądkowe lecze się już od dobrych kilku lat, głównie było to refluksowe zapalenie przełyku, nadżerki, zapalenie błony śluzowej żołądka i zespół jelita drażliwego. Zawsze miałam jakieś ekscesy żołądkowe ale to co się dzieje od stycznia powoli mnie wykańcza. Mianowicie:
Od stycznia mam biegunkę, codziennie, muszę chodzić do toalety minimum 5 razy dziennie, najczęściej jednak jest to nawe powyżej 10 razy. Najgorsze jest to, że czuję nagłe parcie i muszę bardzo szybko dotrzeć do toalety - inaczej mogłoby być nieciekawie. Nie wiem jak to nazwać ale stolce są tak jakby strzelające, zazwyczaj są bardzo wodniste, ze śluzem. Normą już stały się niestrawione resztki pokarmów, mam wrażenie, że to co zjem po prostu przeze mnie przelatuje w niezmienionej formie. Czuję się osłabiona i ciągle zmęczona, najgorsze są bóle mięśni, czasami mam takie dni, że na nic nie mam siły. Od stycznia byłam już u trzech lekarzy - każdy mówi mi to samo - zespół jelita drażliwego...jedna chciała mnie faszerować psychotropami. Dodam, że leczę się prywatnie. Od stycznia testowałam już różne leki, jedynym który chwilowo pomagał mi był loperamid - nie likwidował on biegunki, zmniejszał jedynie częstotliwość chodzenia do toalety - zamiast 10 wizyt było np 5, i nie miałam takie parcia na stolec. MIałam robione badania na bakterie, pasożyty, posiew kału, posiew moczu, które niczego nie wykazały. O dziwo morfologia też wychodzi całkiem nieżle - mimo ciągłej biegunki, zazwyczaj mam niewielkie braki potasu, żelaza, sodu, ostatnio za mało monocytów, i płytki krwi na dolnej granicy normy.

Czy ktoś może wie co mogę jeszcze zrobić aby w końcu się wyleczyć? jakiś pomysł? powoli mam dość tego, że gdziekolwiek idę stresuję się czy w razie czego zdążę dotrzeć do toalety.....

pochamerka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: biegunka od stycznia - brak diagnozy, proszę o pomoc.

Post autor: pochamerka » 27 paź 2013, 20:42

może zrób kolonoskopie

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 27 paź 2013, 20:51

Egzistenz pisze:Przydałaby się kolonoskopia z wycinkami, może jakieś testy alergiczne, test na tolerancję laktozy. Stosujesz jakąś dietę?
Loperamid nie jest dobrym rozwiązaniem.
wiem, że loperamid nie jest dobrym rozwiązaniem :( ale jako jedyny zmniejszał częstotliwość. Od ponad tygodnia przestałam go brac i zaczęła się konkretna "jazda" 2 kg w dół w tydzień. Diety żadnej specjalnej nie stosuje - taką powiedzmy przyjazną dla żołądka, jem to po czym nie mam zgagi i bólu żołądka - pisałam wcześniej ze mialam problemy z refluksem. Domyślam sie ze przydałaby sie kolonoskopia - ale mam po rpostu powiedzieć lekarzowi "proszę o skierowanie na kolonoskopię"? skoro sam jej nei zleca?

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: emalkadream » 27 paź 2013, 21:05

Powiem tyle, że u mnie zaczęło się podobnie. Bieganie do toalety. Wodniste biegunki, do 10 razy dziennie później śluz a dopiero później pojawiła się krew. Kolonoskopia wykazała Cu.

Jeśli możesz sobie pozwolić to zrób to badanie prywatnie. Bo jeśli na NFZ to pewnie odwlecze się to w czasie. Nie wiem ile się czeka.
5
A żaden z lekarzy nie brał pod uwagę Cu lub crhona?
Ostatnio zmieniony 27 paź 2013, 21:10 przez emalkadream, łącznie zmieniany 1 raz.
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 27 paź 2013, 21:08

emalkadream pisze:Powiem tyle, że u mnie zaczęło się podobnie. Bieganie do toalety. Wodniste biegunki, do 10 razy dziennie później śluz a dopiero później pojawiła się krew. Kolonoskopia wykazała Cu.

Jeśli możesz sobie pozwolić to zrób to badanie prywatnie. Bo jeśli na NFZ to pewnie odwlecze się to w czasie. Nie wiem ile się czeka.

A żaden z lekarzy nie brał pod uwagę Cu lub chora?
wszystkie wizyty i badania robię prywatnie....zaden z lekarzy nie brał tego pod uwagę. Ciągle słyszę o ZJD....

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 27 paź 2013, 21:24

Może tu znajdziesz polecanego lekarza w Toruniu http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=1236
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 27 paź 2013, 21:36

Zenobius pisze:
nati_p pisze:ale mam po rpostu powiedzieć lekarzowi "proszę o skierowanie na kolonoskopię"?
Tak ;-) ja tak zrobilem i dostalem diagnoze - crohn lepszy niz brak wiedzy co sie ze mna dzieje i 60kg w dol w ciagu pol roku.

Jak Ci nie zleci, to idz prywatnie do jakiegos gastro, albo zmien lekarza po prostu. Takich objawow nie mozna bagatelizowac, a niektorzy ekarze to niestety robia. Ja 3 lata chodzilem bez diagnozy i dobrze to nie wyszlo.
:) najgorsze jest to, że właśnie chodze prywatnie i żyłam nadzieją, że jeżeli płacę to lekarza opbchodzi to czy mi pomoze czy nie. Mam juz dosc sluchania ze mam biegunkę przez stres, bo nie mam jakiegoś wielkiego stresu w życiu i objawy nie nasilają mi się w zależności od sytuacji, one po prostu są cały czas...od stycznia nie zrobiłam za przeproszeniem "normalnej kupy" i nie uważam, żeby to był normalny stan rzeczy. O CU i CD nie słyszałam wcześniej, ale tak jak mówicie poproszę mojego gastrologa o zrobienie kolonoskopii, w końcu to moje zdrowie...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 27 paź 2013, 22:35

nati_p pisze:najgorsze jest to, że właśnie chodze prywatnie i żyłam nadzieją, że jeżeli płacę to lekarza opbchodzi to czy mi pomoze czy nie.
tak 6 lat sie męczyłem,za kase i złe leczenie,niepotrzebna operacja.
Sprawę definitywnie rozstrzygnęło badanie endoskopowe,diagnoza i potwierdzenie w wynikach his.pat. wycinków.
Skierowanie możesz dostać także od lekarza rodzinnego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 27 paź 2013, 23:34

Może najpierw zbadaj kał na kalprotektynę w Genoxie - jeżeli masz NZJ, powinna wyjść podwyższona.

http://www.genoxa.pl/index.php?id=zakup-testow-i-analiz
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 28 paź 2013, 07:00

_Ray_ pisze:ja morfologie zawsze miałam wzorową. po 5 latach dopiero od roku mam problem z żelazem ;-)

polecam kolonoskopie z wycinkami, gastroskopie z wycinkami. diagnostyka w kierunku celiakii. Serologia w kierunku Yersinii.
hormony tarczycy.
Miałaś robione badanie w kierunku h,pylori?
gastroskopie z wycinkami miałam, tak jak wcześniej pisałam na jej podtsawie lekarz stwierdził refluksowe zapalenie przełyku i błony śluzowej żołądka. H pylori ujemne. Diagnostyka w kierunku celiakii w trakcie - ale to już z mojej inicjatywy. Serologii w kierunku Yersinii nie miałam. TSH w normie, ale FT3 i FT4 nie miałam robionego. Dziękuję wam za wszystkie podpowiedzi!!!! Poproszę przy okazji kolejnej wizyty o skierowania!

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 28 paź 2013, 10:06

nati_p pisze: Dziękuję wam za wszystkie podpowiedzi!!!! Poproszę przy okazji kolejnej wizyty o skierowania!
Kał na kalprotektynę zbadasz bez skierowania - kosztuje 150 zł., ale warto to zrobić, bo to badanie pokaże czy masz jakiś stan zapalny w jelitach. Jak nie będzie podwyższona, można z ogromną pewnością stwierdzić, że to zespół jelita drażliwego. Lekarze o tym badaniu niewiele wiedzą, bo w Polsce jest wykonywane od niedawna.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 28 paź 2013, 11:11

izo.sim pisze:
nati_p pisze: Dziękuję wam za wszystkie podpowiedzi!!!! Poproszę przy okazji kolejnej wizyty o skierowania!
Kał na kalprotektynę zbadasz bez skierowania - kosztuje 150 zł., ale warto to zrobić, bo to badanie pokaże czy masz jakiś stan zapalny w jelitach. Jak nie będzie podwyższona, można z ogromną pewnością stwierdzić, że to zespół jelita drażliwego. Lekarze o tym badaniu niewiele wiedzą, bo w Polsce jest wykonywane od niedawna.
ok! dzięki za wszelkie sugestie...150 zł to nei majątek, chociaż już i tak mnóstwo kasy wydałam na wizyty prywatne i na leki, któe nie dawały efektów :(
pytanie tylko dlaczego lekarze nie wiedzą o takich badaniach? wkurza mnie to, że człowiek sam musi dociekać, wypytyać, szukać w necie... ehh godzina 11:10 a ja zaliczyłam 9 wizyt w toalecie...i jak tu normalnie funkcjonować?

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 28 paź 2013, 14:19

_Ray_ pisze:nati_p, jak wszedzie.sa dobrzy i zli lekarze wiec nie generalizujmy ;-)
a jak z twoja waga ciala? schudlas od poczatku tych objawow?
wiem wiem, ale jakos tak trafilam na tych ktorzy sa malo zainteresowani leczeniem. Jestem umowiona na wizyte u ponoc bardzo dobrej gastrolog w bydgoszczy :) wiec jestem pelna nadziei :) z waga jest tak ze od poczatlu objawow to jakies 7 czy 8 kg. Roznie z tym bywa, jak mam gorsze dni to w dwa dni "trace" 2 kg, ale potem wracam mniej wiecej do normy :p jem duzo bo wlasciwie ciagle jestem glodna.ale od stycznia tak jak napisalam okolo 8 w dol.

Moni_88
Debiutant ✽

Post autor: Moni_88 » 28 paź 2013, 14:54

nati_p, gdzie w Bydgoszczy jestes umowiona? swojego czasu wlasnie w tym miescie mialam swoje przygody z poczatkiem choroby, jezeli chcesz moge Ci polecic dwoch dobrych lekarzy stamtad :)
"Kiedy wydaje sie, ze wszystko sie skonczylo, wtedy dopiero wszystko sie zaczyna"

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 28 paź 2013, 16:55

_Ray_ pisze:możesz im przekazać,że przy IBS się nie chudnie
ja jak już uwierzyłam w ibsa przytyłam 10 kilo,jednak dopóki tak strasznie się bałam to chudłam- tylko ja praktycznie nic nie jadlam, jeżeli jesz i chudniesz to jest to objaw niepokojący.
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”