biegunka od stycznia - brak diagnozy, proszę o pomoc.

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nati_p
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: biegunka od stycznia - brak diagnozy, proszę o pomoc.

Post autor: nati_p » 28 paź 2013, 22:39

Moni_88 pisze:nati_p, gdzie w Bydgoszczy jestes umowiona? swojego czasu wlasnie w tym miescie mialam swoje przygody z poczatkiem choroby, jezeli chcesz moge Ci polecic dwoch dobrych lekarzy stamtad :)
Do doktor Ślifierz- Piotrowskiej słysząłam o niej wiele dobrego.

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 28 paź 2013, 22:43

_Ray_ pisze:przed stycziem brałaś jakieś antybiotyki?
Od stycznia byłam już u trzech lekarzy - każdy mówi mi to samo - zespół jelita drażliwego
możesz im przekazać,że przy IBS się nie chudnie ;-)
tak jak pisałam wcześniej - od kilku lat brałam leki na refluks i zapalenie błony śluzowej żołądka + leki na ibs, brałam lanzul, cotroloc, duspatalin retard, meteospazmyl, debridat, debretin , tyle pamietam, przez ten czas przewinęło się też sporo innych. Antybiotyków żadnych nie brałam.

Obiecałam sobie, że jak już będę miała diagnozę pójdę do Pani doktor ktora przepisywała mi psychotropy na IBS i powiem jej co o niej myślę...

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 29 paź 2013, 07:58 przez nati_p, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 28 paź 2013, 23:39

A czy potrzeba pójścia do :wc: budzi Cię w nocy?
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 29 paź 2013, 11:31

Mala_Mi pisze:A czy potrzeba pójścia do :wc: budzi Cię w nocy?
nie zawsze, ale zdarza sie tak. Zdarza sie tez ze budzi mnie to o 5 rano I ledwie oczy otworze musze pedzic do toalety. To ma znaczenie kiedy? W sensie czy w dzien czy w nocy? Przepraszam za glupie pytania, ale ja sie nie orientuje w chorobach jelit. Do tej pory ufalam lekarzom, ale po prostu ciagnie sie to zbyt dlugo. Dodatkowo jak zapytalam jak dlugo moge brac loperamid -uslyszalam ze tak dlugo jak trzeba. Ta odpowiedz mnie nie przekonala, tym bardziej po tym co przeczytalam na temat loperamidu.

McCarty

Post autor: McCarty » 29 paź 2013, 11:51

nati_p pisze:To ma znaczenie kiedy? W sensie czy w dzien czy w nocy?
Nie ma znaczenia. Potrzeba jest potrzebą, a czy to jest dzień czy noc to co zrobić. :smutny:

Odnośnie loperamidu, też nie mam dobrych wspomnień, dawno temu wziąłem to, bez konsultacji z lekarzem, nie dość, że mi to nie pomagało to jeszcze szkodziło, i przestałem brać.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 29 paź 2013, 16:10

martita pisze:ja myślę, że Mała_Mi zapytała o to wybudzanie nocne, bo przy IBS się nie wstaje w nocy do klopa, także to już może być jakiś sygnał wykluczający IBS
dokładnie o to mi chodziło... ;)
Gdzieś kiedyś właśnie wyczytałam, że przy IBS biegunki nie budzą w nocy ;)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 29 paź 2013, 17:20

Mala_Mi pisze:
martita pisze:ja myślę, że Mała_Mi zapytała o to wybudzanie nocne, bo przy IBS się nie wstaje w nocy do klopa, także to już może być jakiś sygnał wykluczający IBS
nie pocieszacie mnie:P ale wiem, że najwazęniejsze to sie nie stresować i przede wszystkim zrobić badania.

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: emalkadream » 29 paź 2013, 19:13

nati_p pisze:
Mala_Mi pisze:
nie pocieszacie mnie:P ale wiem, że najwazęniejsze to sie nie stresować i przede wszystkim zrobić badania.
Za to przy CU potrzeby nasilają się u wielu osób nad ranem i zaraz po przebudzeniu.
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 29 paź 2013, 19:19

_Ray_ pisze:
emalkadream pisze:[

Za to przy CU potrzeby nasilają się u wielu osób nad ranem i zaraz po przebudzeniu.
CU nie mam ale moj brzuch ma to samo.najpaskudniejszy jest zaraz po obudzeniu i nad ranem.
Poza tym mnie w nocy a bardziej tuż nad ranem wybudzał brzuch może tylko kilka razy.
Więc to nie reguła ;)
czyli w takim razie IBS powinnam wykluczyć skoro mam takie właśnie objawy...z niecierpliwością czekam na wizytę u lekarza. Dzięki wszytskim za odpowiedzi. Liczę na to, że w końcu dowiem się co i jak..

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 29 paź 2013, 19:20

_Ray_ pisze:
emalkadream pisze:[

CU nie mam ale moj brzuch ma to samo.najpaskudniejszy jest zaraz po obudzeniu i nad ranem.
Poza tym mnie w nocy a bardziej tuż nad ranem wybudzał brzuch może tylko kilka razy.
Więc to nie reguła ;)
czyli w takim razie IBS powinnam wykluczyć skoro mam takie właśnie objawy...z niecierpliwością czekam na wizytę u lekarza. Dzięki wszytskim za odpowiedzi. Liczę na to, że w końcu dowiem się co i jak..

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: emalkadream » 29 paź 2013, 19:21

Ja w najgorszym czasie biegała do WC w nocy koło 2 dwa razy potem od 5 nad ranem regularny maraton tak do 7. Masakra to była. Czasami pomiędzy wizytami w WC kładłam się na kanapie w salonie żeby chociaż mąż się wyspać.
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Maciej01
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: Maciej01 » 30 paź 2013, 12:50

To ja się podepnę pod ten temat.

Od ponad tygodnia męczą mnie biegunki. Wstaje rano powiedzmy o 2 i 5 rano i później do południa co chwile latam, po 12 trochę się uspokaja.

Wydaje mi się, że wszystko zaczęło się od zmiany leków. Brałem Pentase 3x2 a w obecnej chwili Salofak 3x2 + entocort 1x3. Czy to nie ma w ogóle znaczenia ?

Póki za zamierzam wrócić do Pentasy, nie wiem jak z tym problemem sobie poradzić.

Jac
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Jac » 30 paź 2013, 13:37

Mala_Mi pisze:
To jeden z mitów na temat IBS... Wszystko zależy od stopnia nasilenia objawów tej choroby. Zdarza się, że biegunka może obudzić w nocy.
Od czasu jak sięgam pamięcią, zdarzały mi się nocne pobudki na biegunkę (a walczę z IBS większą część życia, z tego przez ostatnie 20 lat ta choroba dość mocno zatruwa mi życie).

Jac
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Jac » 30 paź 2013, 16:31

Miałem robioną kolonoskopię z pobraniem wycinków - wyniki OK, kilkakrotnie badałem stolec na wszystko, co się da (w tym krew utajoną - wyniki OK, poza koloniami Candidy, którą wytępiłem), badania krwi (w tym CRP) również nie wykazywały odchyleń od normy. Czyli IBS...

nati_p
Debiutant ✽

Post autor: nati_p » 04 lis 2013, 10:56

Jac pisze:
Mala_Mi pisze:
To jeden z mitów na temat IBS... Wszystko zależy od stopnia nasilenia objawów tej choroby. Zdarza się, że biegunka może obudzić w nocy.
Od czasu jak sięgam pamięcią, zdarzały mi się nocne pobudki na biegunkę (a walczę z IBS większą część życia, z tego przez ostatnie 20 lat ta choroba dość mocno zatruwa mi życie).
masakra...jak czytam, że ktoś tyle lat się męczy to mi się wszystkiego odechciewa :/ ja czekam na wyniki badań na celiakie, potem kolejne mnie czekają. Ale od kilku dni doszedł mi jeszcze kłujący ból żołądka...tak jak wcześniej normalnie jadałam od dwóch czy trzech dni nie mogę prawie nic zjeść bo cały czas boli mnie żołądek...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”