Czy to może być jednak Crohn?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
axie92
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Czy to może być jednak Crohn?

Post autor: axie92 » 16 lis 2014, 18:06

Chciałam zapytać, czy ktoś z Was miał może podobnie? Powiem szczerze, mam dość badań, lekarzy, ale najbardziej mam dość mojego samopoczucia.

Zacznę od tego, ze objawy zaczeły się około 3 lat temu - miałam biegunki, ból brzucha, stany podgorączowe, straszne sołąbienie ( w skrócie ). Miałam usg, z nerkami itd wszystko ok, Gastroskopia w czerwcu tego roku wykluczyła celiakię. Miałam też kolonoskopię ( kwiecień )- żylaki odbytu, jakieś nacieki zapalne, ale lekarz powiedział, że jest dobrze.

W czerwcu przeszłam na dietę bg i zaczeło być lepiej, jednak ostatnio wszystko wróciło z zdwojoną siłą. Wcześniejszych objawów nie opisywałam dokładnie, ale te z ostatniego czasu opiszę.
Zaczełam bardzo chudnąć - w ciągu miesiąca około 10 kg ( mam 170 cm a ważę 50 kg), a choruję na Hashimoto i niedoczynność tarczycy, przy tym do tej pory tyłam ( dodam, że mam wszystko pod kontrolą w tej kwesii, więc to nie to ). Wcześniej ( przez kolonoskopią ) takż schudłam gwałtownie 6 kg. Do tego mam biegunki - nie codziennie, ale kilka dniw tygodniu biegam do ubikacji, zaczyna się od razu po śniadaniu. Czuję takie hmm rozpychanie jelita, jak dotykam po lewej stronie na dole to często czuję takie napchane jelito. I czuję dyskomfort np wciągając brzuch. Gazy mam bez przerwy, oraz ciagłe uczucie jakbym potrzebowała oddac stolec. Mam wzdęcia. Boli mnie brzuch, cały, ale najbardziej podbrzusze. Straszie bolą mnie plecy z tyłu. Gwałtownie spadły mi wyniki morfologii - wyczerpała się ferrytyna, zaczyna się anemia. Do tego prawie codziennie mam stan podgorączkowy, od dwóch miesięcy. OB i CRP jest ok. Czuję się tak strasznie słabo, że najchętniej spałabym caaały dzień, ból czuję niemalże bez przerwy. Zdarzało mi się miewać ból tak mocny, ze mdlałam. Często mnie mdli.
Tracę apetyt, coraz częściej na jedzenie patrzę z dużym wstrętem. Mam często śłuz w stolcu. Stolec czarny lub bardzo ciemny.

Byłam ostatnio u gastroenterologa, zobaczył wynik poprzednich badań, posłuchał co mi jest i dał mi od razu skierowanie do szpitala. Ale czy jest sens badać czy to Crohn skoro kolonoskopia z kwietnia nie potwierdziła?
Czy są jeszcze inne sposoby badań, np jesli choroba umiejscowi się w jelicie cienkim?
Powiem szczerze, jestem wykończona - bo starałam się żyć, jakby wszystko było ok ( nie lubię się rozczulać nad sobą ), ale jestem już wyczerpana.

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Czy to może być jednak Crohn?

Post autor: kalka_96 » 16 lis 2014, 18:12

axie92 pisze:Miałam też kolonoskopię ( kwiecień )
pokażesz nam wynik z histopatolgii?
axie92 pisze:W czerwcu przeszłam na dietę bg i zaczeło być lepiej, jednak ostatnio wszystko wróciło z zdwojoną siłą.
dalej jesteś na diecie bezglutenowej? dlaczego zaczęłaś ją stosować?
axie92 pisze:Ale czy jest sens badać czy to Crohn skoro kolonoskopia z kwietnia nie potwierdziła?
Czy są jeszcze inne sposoby badań, np jesli choroba umiejscowi się w jelicie cienkim?
Idź do szpitala. Jeśli wcześniej nie były pobierane wycinki do badania podczas endoskopii to teraz koniecznie tego przypilnuj.
Można jeszcze wykonać inne badania, takie jak np. rezonans, enterokliza itd. Więc na pewno diagnostyka nie kończy się na samej kolonoskopii.
Będzie dobrze! :)

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 16 lis 2014, 19:02

Czyli sama kolonoskopia nie jest wystarczająca do diagnozy?
Czego w takim razie powinnam " dopilnować " w szpitalu? :)
O ile się tam dostanę, bo mam skierowanie, jednak jedynym wyjściem jest sor i nadzieja, że mnie przyjmą.
Ale już tak boli, tak strasznie się czuję, że może się zlitują....
A wynik histopatoligii brzmi tak:
Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z cechami obrzęku i przekrwienia oraz skąpym naciekiem zapalnym w blaszce właściwej. ( pobrano z wstepnicy i odbytnicy).

Jestem nadan na diecie bg, ponieważ byłam tak zrozpaczona, że sama szukałam przyczyny.

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 16 lis 2014, 19:23

Czasem diagnoza trwa latami. Nie zawsze udaje się od razu wykryć Crohna.
W którym szpitalu się leczysz?

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 16 lis 2014, 19:32

Jeśli w ogóle dostanę się do szpitala, będzie do Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi, mam skierowanie i mogę sama wybrać szpital ( ale lekarz polecił mi ten). Tylko obawiam się, czy w oglole mnie przyjmą.

Kolonospokię miałam w innym szpitalu - im. Barlickiego w Łodzi, ale tam na tym zakończyli badania i stwierdzili, że jest ok i nie ma sensu badać nic więcej. Dlatego tam nie chcę znowu :)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 16 lis 2014, 19:57

axie92, jeśli masz skierowanie do szpitala to przyjmą, kwestia terminu- z tym może być ciężko.
skierowanie masz normalne czy pilne/na cito ?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 16 lis 2014, 20:22

Mam takie normalne na gastroenterologię, ale terminów na razie nie ma...
Jednak spróbuję pojechać na Izbę przyjęć - bo już dłużej tak nie mogę, czuję się tak że na mysl o wyjściu z domu chce mi się płakać ( a wychodzić muszę ).
Bo nie wiem co poza tym mogę zrobić

Olcia24
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 16 lis 2014, 20:48

Witam cie serdecznie, czytam twoje posty i dochodze do wniosku ze to raczej colitis ulcerosa, ja też tak miałam....podobne objawy, bole i krew w stolcu, tyle ze mnie zdjagnozowano w ciągu kilku tygodni i sterydy załatwiły sprawę.....zyczę cierpliwości i nie załamuj sie, z tym da sie żyć!

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 16 lis 2014, 20:54

A dzięki jakim badaniom zostało to zdiagnozowane?
Powiem szczerze, że chcialabym już wiedzieć co mi jest, a diagnozą się nie załamię - najwazniejsze, że skończy się niepewność i będzie możliwość leczenia, bo teraz to nie wiadomo na co i czym mnie leczyć. :)

Olcia24
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 16 lis 2014, 20:59

Twoj opis badania histopat wskazuje na CU, u mnie napisali w nawiasie (nie wykluczone wrzodziejace zapalenie jelita grubego) i opis mialam podobny do twojego. Z leczeniem nie ma szału, kazdy reaguje roznie na leki i u mnie byla ogromna kombinacja bo nic nie pomagało...jestem lakomczuchem uwielbiam jeść i degustowac w roznych potrawach i dieta dla mnie byla najwiekszą karą....najbardziej pomagają sterydy i dziś mam wiele kilogramow za dużo....ale lepsze to niz siedzenie na wc calymi dniami (tak sie pocieszam:))

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 16 lis 2014, 21:31

Ehh a mi powiedzieli że jest w porządku, a właściwie lekarz nie spojrzał nawet na opis badania histopatologicznego, bo ogólny obraz był ok.
Nawet te kilka kg więcej mi nie przeszkadzałoby, teraz mam kilka za mało ;)
Ehh juro ide na zajęcia i przeraża mnie to, że będę musiała wyjść do toalety w trakcie, może i nie jeden raz...
Sprobuję się dostać do szpitala przez izbę przyjęc jak najszybciej
Dziękuję w ogole wszystkim za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
pauly
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: pauly » 16 lis 2014, 21:51

Axie mialam dokladnie takie same objawy jak Ty, nawet opisy bolowe sie zgadzaja ( nie wiem czy sie cieszyc czy plakac, od roku szukalam "bratniej duszy" ;) ) Identycznie- biegunki po sniadaniu ( u mnie po platkach z mlekiem), bol plecow/krzyza, bol w lewej dolnej czesci brzucha, ciagly, bol podbrzusza, tez ciagly, wieczne uczucie zmeczenia, sennosc, mdlosci i wymioty, sluz, czarny stolec.. I tak przez rok.

U mnie kolonoskopia potwierdzila CU, do tego gastrolog doszedl do wniosku, ze mam tez ZDJ. Tez tak jak Ty jestem na diecie bg ale tez bezmlecznej ( pije jedynie jogurt bez laktozy czasami ale czasami mam tez po nim nieprzyjemnosci ale raczej nie moge z tego zrezygnowac) i po 3 miesiacach moge powiedziec, ze czuje sie lepiej ( nie mam biegunek, wzdecia tylko po bledach, mdlosci takze) ale bole nie ustapily :( Ciagle mam bole podbrzusza, czasami tak silne ( po lewej stronie) ze nie jestem wstanie sie podniesc z podlogi :( moj lekarz stwierdzil, ze bole pochodza od jelit ( bylam diagnozowana pod katem endometriozy/adenomiozy/ generalnie cos ginekologicznego to mialo byc ale jest wszytsko wporzo).

Potrzebuje czasu, wyciszenia... Wiesz, na stan naszych jelit tez wplywa nasza psychika, ja tez jestem wykonczona lataniem do lekarzy przez rok.. Nie znalazlam jeszcze zlotego srodka, jak tylko znajde to zaraz dam znac :( Trzymam kciuki!

lpvoid
Początkujący ✽✽

Post autor: lpvoid » 16 lis 2014, 22:26

Może tymczasowo środki bez recepty by Ci nieco pomogły?
Immodium, Nospa ...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lis 2014, 22:58

Czy kolonoskopem osiągnięto jelito cienie i pobrano wycinki? jaki był opis kolonoskopi? Czy miałaś badania w kierunku np yersiniozy? Jak wychodzą testy na krew utajoną? Czy biegunki budzą cię w nocy?
Szczerze polecam szpital. Zapisz się na termin, a jak się zacznie coś dziać to termin możesz przyspieszyć, bo na pewno wymagasz diagnostyki. Taka utrata masy ciała i pojawienie się niedokrwistości to nie objawy IBS.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 16 lis 2014, 23:04

Axie92

Jak najbardziej według mnie powinnaś udać się na hospitalizację. Co do badań, to ponowna kolonoskopia (koniecznie z wycinkami). Do tego jakieś obrazowe (TK lub MR).
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”