Czy to może być jednak Crohn?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
axie92
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Re: Czy to może być jednak Crohn?

Post autor: axie92 » 17 lis 2014, 07:16

Kiedy czuje ból taki jak wtedy gdy mdlalam, biorę nospe i pomaga trochę. Ale ciągle mimo wszystko mam takie uczucie pełnych jelit, jak dotykam miejscami czuje takie duże grudki, takie twarde.

Jednak najbardziej męczy mnie to, ze bardzo słabo się czuję. Z samym bólem i biegunkami nauczyłam się radzić. Najgorszy jest stan podgoraczkowy. Osłabia mnie tak bardzo, że męką jest wstanie z łóżka, spędzenie czasu poza domem. A jak wravam to tylko jestem w stanie spać lub leżeć. Studiuje dwa kierunki i boję się że jak tak dalej pójdzie, to będzie mi ciężko.
Dlatego zastanawiam się, jak wcześniej dostać się do szpitala. Nie mialam badan na krew utajona, nie były pobrane wycinki z jelita coenkoego. Jedyt co miałam to kolonoskopie i wycinki o ktorych pisalam wcześniej oraz gastroskopie w kierunku celiakii

Agatha
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: Agatha » 17 lis 2014, 15:57

Dokładnie takie same objawy jak opisujesz były u mnie, diagnoza ...CU, szybciutka bo zaraz po kolonoskopii (objawy, po trzech dniach kolonoskopia i diagnoza). Biegunki, bóle brzucha, chudnięcie (10 kg w dół) potem doszedł ból żołądka, pleców, lędzwi. I również jak ty mam Hashimoto. Najlepiej wg mnie udać się na SOR
Agatha

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 17 lis 2014, 19:20

A Ty mialaś badania w szpitalu?

Osttanio miałam często stan podgorączkowy 37,5 a od wczoraj mam tylko 37.
Ale strasznie męczy mnie ten ucisk w jelicie, tak po lewej stronie na dole. Czuję takie twarde grudki, boli jak dotykam i mam problem z wypróżnieniem ( czy nie powinnam mieć mimo wszystko ciągle biegunek )?
Czuję też ciąglę jakbym miała za chwilkę już pójść do toalety, ale byłam dzisiaj raz.

Agatha
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Agatha » 17 lis 2014, 20:43

Trafiłam do szpitala w mega zaostrzeniu i tam tysiące badań, potwierdzenie wcześniejszej diagnozy i radykalne leczenie. Ucisk jak u Ciebie też się zdarza, ale grudek nie wyczułam. Co do zaparć... niech się tu mądrzejsi wypowiedzą, bo ja odwrotnie...biegunki :wink:
Agatha

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 19 lis 2014, 12:50

Źle się wyraziłam, zaparć samych w sobie nie mam, tylko dziwię się gdy zdarzy się dzień, kiedy idę do toalety tylko raz ;)

Dzisiaj jadę na sor, zobaczę. W ogóle pojawiła mi się dzisiaj w stolcu taka czerwona galaretka - czy to moze być krew?

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: palula88 » 19 lis 2014, 13:32

axie92, mialam bardzo podobne objawy jak ty. Przez rok chodzilam po lekarz gdzie wmawiano mi ibs.. Dopiero sama zaczelam dzialac i kolonoskopia wszystko wyjasnila. Wyszly wlasnie glownie nacieki zaapalne. Tylko u mnie pobrali wycinki do hist patu. Nie musisz miec biegunek.. ja ich nie mialam nigdy i nadal nie mam krwi tak samo. Jedynie zwiekszona ilosc wyproznien (3-5). Stany podgoraczkowe to bylo cos normalne.. albo o 14 potrafilam miec goraczke a o 16 juz nie. Czulam sie STRASZNIE slaba jak babcia 80 letnia... jak sobie przypomne to nie wiem jak dalam rade funkcjonowac bo na nic nie mialam sily.. Droga z pracy do domu to byl maraton.. U mniee poki co obeszlo sie bez sterydow i caly czas regulanie biore leki przeciwzapalne. Raz jest lepiej raz gorzej.. niestety teraz gorzej bo ta nieszczesna jesien.. ale porownujac tamten a ten okres to jestem calkiem innym czlowiekiem.. dzieki prawidlowej diagnozie i leczeniu!
Czerwona galaretka w stolcu to moze byc sluz z domieszka krwi.
Imuran 100mg

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 19 lis 2014, 14:25

palula bardzo dobrze to wszystko rozumiem. Niestety ja nie mam siły iśc na uczelnię, bo jestem wyczerpana.
Gorączk podobnie miewam - czasem jest, czasem nie. Np od dwóch dni mam równe 37, ale za to 3 dni temu miałam 37, 5 a przez kilka godzin nawet ponad 38....

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 21 lis 2014, 00:00

Bylam na pogotowiu. Po wynikach badań ( morfologia i crp) oraz tomografii bez kontrastu lekarka stwierdzila, że to pewnie jelito wrażliwe ( ale gdy zapytałam skąd gorączka i spadek wagi, milczala). W tomografii było ze jelito wypenione treścią płynną oraz widoczne liczne pęcherzyki powietrza.
Dzisiaj byłam u lekarza, który najpierw stwierdził,że jestem zdrowa, a gdy zapytałam o to samo co panią doktor stwierdził, że to może być Crohn. Ale dodał,że jest to choroba mega trudna do zdiagnozowania i on by mi dał lek - pentasa czy jakoś tak. Stwierdził też, że nie ma sensu robić innych badań. Nie wiem, co o tym myśleć. .....

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 lis 2014, 12:23

W Łodzi naprawdę są bardzo dobrzy specjaliści od CD, a lekarza nie rozumiem. Jakie masz wyniki krwi?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: patkaas » 21 lis 2014, 13:24

axie92 pisze:Stwierdził też, że nie ma sensu robić innych badań.
Ręce opadają, gdy się słyszy takie rzeczy...
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 21 lis 2014, 16:44

Wyniki mam chyba w normie, poza ferrytyną.
Nie wiem już, czy iść do kolejnego lekarza, czy się poddać ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 lis 2014, 19:33

Jak poczytasz forum to znajdziesz adresy świetnych specjalistów w
Łodzi. odpuszczać nie można.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 22 lis 2014, 00:30

Ostatnio mam taki mechanim, że próbuję wszystko przypasować do IBS, żeby dać spokoj ;) Tylko nie wiem, czym wyjasnić w sumie 16 kg spadek wagi.
Poszukam jeszcze. Zawiodłam się na polecanym Barlickim szpitalu ( kolonoskopię mi bez znieczulenia dodatkowo robili, płakałam z bólu, a potem nic nie powiedzieli - w sensie na temat wynikow, poza tym że z krwi są dobre więc nie mogę mieć NZJ ). Teraz na WAMie też się powoli zawodze. ...

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: atabe » 23 lis 2014, 16:26

Nieprawda ,ja mam CD, jestem po częściowej resekcji żołądka. Wyniki zawsze jak u konia /za przeproszeniem/, nawet przy operacji i spadku wagi o 15 kg. Nie ustępuj i walcz o diagnozę. Trzymam kciuki oby była jak najszybsza

axie92
Debiutant ✽

Post autor: axie92 » 24 lis 2014, 08:35

Dziękuję. Jutro idę do lekarza. Jeśli nadal będzie się upierał przy leczeniu bez diagnozy, znowu będę szukać innego. Może w końcu się uda ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”