krwawienie z odbytu

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
noname
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

krwawienie z odbytu

Post autor: noname » 18 sty 2015, 19:03

Witam , jestem tu nowa i jesli cos , gdzies, zle to przepraszam.
Zaczne moze od poczatku, mam 22 lata.
Od poczatku grudnia zaczely sie nei przyjemnosci typu biegunka, ale nie byla to zwykla biegunka tylko woda. Pobolewal mnie brzuch na dole ->szlam do toalety a tam woda i tak kilkukrotnie w ciagu dnia. Srednio raz w tygodniu tak mam: woda, piana.
2 tygodnie pozniej mialam krwawienie z odbytu , byla to duza ilosc czerwonej krwi , wystraszylam sie jak diabli! Pobieglam do lekarza, tam zlecila mi P.doktor badanie kalu, i dostalam antybiotyl "flagyl" ,na wynik czekalam 2.5tygodnia :# w miedzy czasie mialam jeszcze jedno krwawienie.
Wynik badania ujemny, zadnej bakterii nie wykryto.
Lecz krwawienie znow wystapilo, wiec poszlam do lekarza ponownie- po badaniu per pectum Pani doktor wykluczyla hemoroidy, zylaki, byla obecna swieza krew.
Dostalam skierowanie na szpital, tam zrobiono mi badania krwi , pomacano brzuch i puszczono do domu, obecnie czekam na wyniki krwi,ale mysli nie daja mi spokoju co to do diabla tam jest.
Pisze tu bo moze ktos z was mial podobnie ? moze to jakas choroba jelit?
ja naczytalam sie tyle w necie, ze juz tyle mysle o najgorszym :(

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Re: krwawienie z odbytu

Post autor: kaskaaa1502 » 18 sty 2015, 19:14

jak długo byłaś w szpitalu?? nie zrobili kolonoskopi?? wydaje mi sie, ze przy takich objawach takie badanie to podstawa, zeby zobaczyc co sie w srodku dzieje. proponuje wizyte u gastrologa (dobrego) ktory zrobi dokładna diagnostyke... dopoki nie bedzie diagnozy nie ma co za wiele czytac, bo to tylko powoduje wiekszy stres i niepewnosc.
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

noname
Debiutant ✽

Post autor: noname » 18 sty 2015, 19:25

kaskaaa1502
W szpitalu czekalam 6h na izbie, zeby lekarza uwidziec 20 minut :/
Posluchal jakie mam objawy, jaki lek bralam i jaki wyszedl wynik stolca, pomacal brzuch, pobral krew i wypuscil do domu....

noname
Debiutant ✽

Post autor: noname » 18 sty 2015, 19:27

w takich dniach krwawilam:18.12,31.12, 10.01
co prawda od 10 stycznia nie mialam zadnego krwawienia, ale i tak uwazam , ze cos jest nie tak skoro wystapilo az 3 razy w ciagu nie calego miesiaca?

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 18 sty 2015, 19:31

no ja tez tak uwazam, ze cos sie tam dzieje skoro pojawia sie krew. dlatego (wg. mnie) należałoby zrobić kolonoskopie i obejrzec jelito od srodka. to nie musi byc nic powaznego, chociaz wiem, ze krew przeraza.
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

noname
Debiutant ✽

Post autor: noname » 18 sty 2015, 19:43

kaskaaa1502
Dziekuje za odzew, masz racje krew przeraza naczytalam sie tyle rzeczy o raku , ze juz "umieram" ;/
jutro bede dzwonic o wyniki krwi-chociaz nie wiem co oni mogli tam badac z krwi , bo tego sie nie dowiedzialam tez.
a czy krwawienie takie i biegunki wodne, pianiste sa objawami jakiejs choroby jelit?

Awatar użytkownika
Konraaad
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Konraaad » 18 sty 2015, 19:50

noname, nie zastanawiaj się tylko idź do rodzinnego po skierowanie na kolonoskopię!
Nie jestem żadnym ekspertem, ale wiem, że podstawowym badaniem przy tego typu objawach jest właśnie kolonoskopia. Jeśli się boisz, zrób badanie ze znieczuleniem ogólnym. Obudzisz się jak nowo narodzona i nic nie będziesz czuła. A po badaniu przynajmniej będziesz miała wynik obrazu endoskopowego i próbki do badań hist-pat.
Ja miałem podobne objawy, z tym, że krew utrzymywała się przez ponad 2 miesiące dzień w dzień. A kolonoskopia od razu wykazała CU, badania hist.-pat. potwierdziły. Dostałem odpowiednie leki i teraz jest już dobrze :]

Głowa do góry i powodzenia :spoko:
Życzę szybkiej diagnozy :wink:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę :spoko:

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 18 sty 2015, 19:52

mogą byc objawami. i czesto są jednym z pierwszych objawow. ale spokojnie, nie nakrecaj sie. z tym rakiem tez tez mialam przeboje (nie chcialam pierwszy raz pozwolic zeby mi kolonoskpoie zrobili, bo po co jak ja pewna bylam ze to rak i juz jedna noga na tamtym swiecie jestem) Ty poki co kochana zasuwaj do dobrego lekarza (poczytaj na forum o tych polecanych, bo ja niestety w Twoich stron nie znam gastrologow)

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 18 sty 2015, 19:58

Konraaad, ze tez ja nie pomyslalam o skierowaniu od rodzinnego :( wylecialo mi z glowy ze tak mozna. dobrze, ze jest nas tu wiecej i kazdy cos podpowie. ale zgadzam sie z toba... szybciej sie wszytsko potoczy jesli rodzinny da skierowanie i od razu w kolejke na badanie zamiast czekac do specjalisty a pozniej dopiero na badanie. chociaz jeszcze szybciej byloby dostac sie na oddzial, zeby zrobili badania podczas pobytu...

noname
Debiutant ✽

Post autor: noname » 18 sty 2015, 20:00

Konraaad kaskaaa1502
Dzieki wam!
nie mieszkam w polsce, i tak ciezko troche ogarnac to , bo sluzbe zdrowia maja tu chyba gorsza niz nasza. za 2 tyg lece do Polski i ogarne gaastrologa/proktologa. A tymczasem czekan na wyniki z krwi. Swoja droga co mogli tam badac? co ma krew do odbytu?

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 18 sty 2015, 20:08

oj ma i to duzo... z krwi robi sie mase badan... przede wszystkim sprawdza sie parametry zapalne... (przynajmniej w moim przypadku) i jak sa podwyzszone to moze swiadczyc o stanie zapalnym w jelitach

noname
Debiutant ✽

Post autor: noname » 18 sty 2015, 20:09

kaskaaa1502 dziekuje, to w takim razie czekam cierpliwie na wyniki. Dan znac jak jzu beda, pozdrawiam

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 18 sty 2015, 20:09

noname, jesli stac cie na to, to nie czekaj tylko kolonoskopie zrob prywatnie... i wtedy z wynikiem do lekarza

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 18 sty 2015, 21:11

kaskaaa1502 pisze:nie zrobili kolonoskopi?? wydaje mi sie, ze przy takich objawach takie badanie to podstawa, zeby zobaczyc co sie w srodku dzieje
tak być powinno, ale mój przypadek również powiela historię noname i to nawet bez per rectum.. u nas w kraju i w stolicy.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽

Post autor: kaskaaa1502 » 18 sty 2015, 21:28

Maatylda, ja mialam zupelnie inaczej, w moim powiatowym szpitaliku (w ktorym sie nie lecze z powodu braku odpowiedniego oddzialu) trafilam na oddzial wewnetrzny. przyjeli mnie, przeprowadzili wywiad, spisali objawy itd od razu powiedzieli ze bedzie i gastro i kolonoskopia... a to tylko mały szpital na podkarpaciu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”